«Агробізнес» Олександра Чижевського піднявся у ТОП-5 Першої ліги (Відео)

У чемпіонаті України з футболу сезону-2020/2021 серед команд Першої ліги, в більшості з яких грають студенти та випускники Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, а в «Агробізнесі» з Волочиська, рівненському «Вересі» та «Прикарпатті» з Івано-Франківська головними тренерами працюють Олександр Чижевський, Юрій Вірт і Руслан Мостовий відповідно, які вищу освіту здобули у нашому виші, у вівторок, 10-го листопада, було зіграно матчі 12-го туру.

Цікавий факт: лідер першолігового чемпіонату України, «Чорноморець», поки що краще виступає в гостях, ніж в Одесі. Не став винятком і матч «моряків» у Херсоні з місцевим «Кристалом». Уже в дебюті одесит Віктор Лиховидько забив гол у ворота аутсайдера. Господарі чинили впертий опір, але клас одеситів був вищий. Після того як у середині другого тайму Станіслав Микицей засмутив херсонців удруге, стало зрозуміло, що їм не уникнути чергової домашньої поразки. Щоправда, на 79-й хвилині Ігор Семенина міг повернути інтригу, проте схибив з 11-метрової позначки. Це остаточно вибило господарів із колії, і наприкінці поєдинку вони пропустили ще двічі (відзначилися Олег Кожушко та Костянтин Граматик) – 0:4.

У Бахмуті, де краматорський «Авангард» приймав «Гірник-Спорт», також з’ясовували стосунки команди, що знаходяться на різних полюсах турнірної таблиці. До речі, суперники підійшли до цього протистояння не в кращому психологічному стані, адже в попередньому турі зазнали прикрих поразок. Гості могли вийти вперед на 36-й хвилині, проте Юрій Батюшин не реалізував пенальті. Але перед самою перервою Артур Мурза таки відкрив рахунок. Коли ж на 70-й хвилині з поля було вилучено авангардівця Олександра Цибульника, «Гірник-Спорт» доволі швидко реалізував чисельну більшість завдяки точному пострілу Іллі Чередниченка. А за сім хвилин до фінального свистка реабілітувався Батюшин – 0:3.

«Полісся» та «Агробізнес» проводили домашні матчі на нейтральному полі – відповідно в Києві та Винниках. Житомирські футболісти в матчі з «Нивою» володіли ініціативою, однак наприкінці першого тайму не встежили за атакою гостей, яку влучним ударом завершив Олег Хруставка – 0:1. Після перерви тернополяни вміло збивали темп і довели справу до перемоги, тим паче, що поліщуки наприкінці поєдинку залишилися в меншості.

Пропустили першими й футболісти «Агробізнесу» в матчі з «Кременем», але ще до перерви зуміли вирівняти становище – 1:1. Уже на 46-й хвилині номінальні господарі ще раз змусили капітулювати воротаря гостей завдяки старанням Віталія Груші. Невдовзі нагадав про себе й бомбардир подолян Богдан Семенець, який збільшив перевагу до двох м’ячів, а Сергій Петров і лідер бомбардирської гонки Руслан Черненко встановили остаточний рахунок – 5:1. Ефектна вольова звитяга «Агробізнесу».

Невдало для «Альянсу» розпочався матч в Охтирці з «Вересом», якому він недавно поступився на цьому самому стадіоні в кубковому протистоянні. Проте в другому таймі універсал господарів Сергій Загинайлов оформив «дубль», і підопічні Юрія Ярошенка, проявивши бійцівську вдачу, зупинили амбітних рівнян – 2:1.

У цікавій боротьбі точилося суперництво і в інших поєдинках. Зокрема, у Луцьку зустрічалися давні конкуренти – «Волинь» та «Оболонь». Уже в дебюті лучанин Богдан Оринчак відкрив рахунок. «Пивовари» доклали чималих зусиль, аби врятуватися від поразки, і на 87-й хвилині Олексій Майданевич, здавалося, добився бажаного – 1:1. Проте в компенсований час невгамовний Оринчак забив переможний гол – 2:1, який допоміг «Волині» піднятися на третє місце.

ФУТБОЛ. ПЕРША ЛІГА-2020/2021. 12-й ТУР

«Кристал» – «Чорноморець» – 0:4
Голи: Лиховидько, 3, Микицей, 68, Кожушко, 85, Брагару, 87.

«Полісся» – «Нива» – 0:1
Гол: Хруставка, 38.

«ВПК-Агро» – «Миколаїв» – 0:4
Голи: Куксенко, 25, 59, Паламар, 74, Сула, 88.

«Авангард» – «Гірник-Спорт» – 0:3
Голи: Мурза, 44, Чередніченко, 75, Батюшин, 83.

«Агробізнес» – «Кремінь» – 5:1
Голи: Романюк, 45, Груша, 46, Семенець, 63, Петров, 76, Черненко, 84 –
Сорокін, 37 (пен.).

«Металіст 1925» – «Прикарпаття» – 1:0
Гол: Дерек, 4.

«Волинь» – «Оболонь» – 2:1
Голи: Оринчак, 4, 90+3 – Майданевич, 87.

«Альянс» – «Верес» – 2:1
Голи: Загинайлов, 51, 86 – Пасіч, 15.

ТУРНІРНА ТАБЛИЦЯ ПІСЛЯ 12-го ТУРУ