Алла Черкасова сьогодні боротиметься за «бронзу» Євро-2020

У столиці Італії Римі, де триває чемпіонат Європи 2020 року з видів спортивної боротьби, вчора, 12-го лютого, на килимах Олімпійського центру «Матео Пелліконе» розпочали змагання жінки. Серед перших п’яти українок боротьбу за нагороди континентального форуму вела й випускниця Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського Алла Черкасова.

Чемпіонка світу-2018 та Євро-2019, змагаючись у ваговій категорії до 68 кг, свої виступи розпочала перемогою у дуже важкому протистоянні з вихованкою львівської школи боротьби Іриною Нетребою, яка уже кілька років на міжнародній арені представляє Азербайджан. У підсумку рефері зафіксував звитягу українки з мінімальною перевагою в один бал – 5:4.

Значно легше дався Черкасовій поєдинок чвертьфінальної стадії проти француженки Кумби Ларрок. Коли пролунав сигнал про завершення другого, заключного періоду, на табло горіли цифри 6:2 на користь українки. А от у півфінальній сутичці з росіянкою Ханум Велієвою Алла, на превеликий жаль, зазнала повного фіаско – рахунок 1:11 говорить сам за себе. Тож тепер сьогодні вона побореться у «бронзовому фіналі».

Серед інших українок, які вчора також розпочали свої виступи на Євро-2020, у ваговій категорії до 50 кг Оксана Лівач у стартовій сутичці перемогла туркеню Евін Демірхан (7:5), в другій розібралася з француженкою Жюлі Мартін Сабаті (12:2), а у півфіналі в надзвичайно драматичному поєдинку перемогла представницю Росії Мілану Дадашеву (9:8) і тепер сьогодні побореться за «золото».

У ваговій категорії до 55 кг також у фінал пробилася Соломія Винник. Спершу наша борчиня виграла у туркені Бедіха Гун (11:5), а у дуже напруженому півфіналі здолала молдованку Маріану Драгутан (10:9). Тож сьогодні Соломія також позмагається за континентальне «золото».

У ваговій категорії до 59 кг Ангеліна Лисак в першій сутичці виграла в Ельміри Гамбарової з Азербайджану (10:4), але у чвертьфіналі програла молдованці Анастасії Нікіті (0:8). Остання пробилася до фіналу і тим самим дала шанс Ангеліні у втішних сутичках поборотися за «бронзу».

Додамо, що сьогодні свій шлях до нагород цьогорічного континентального чемпіонату розпочнуть торувати ще дві представниці нашого Університету – чинна володарка титулу Ірина Гусяк та одна з найтитулованіших борчинь Старого Світу, багаторазова чемпіонка та призерка чемпіонатів світу і Європи, золота медалістка ІІ Європейських ігор-2019 у Мінську Юлія Ткач, які змагатимуться у вагових категоріях до 53 кг і 62 кг відповідно.