Андрій Гітченко: «Чим швидше ми дограємо чемпіонат – тим краще»

Центральний захисник чернігівської «Десни», випускник кафедри футболу Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського Андрій Гітченко поділився думкою про відновлення чемпіонату України серед клубів Прем’єр-ліги.

– Андрію, розкажи, як підтримував форму під час карантину?
– Вільного часу було дуже багато: бігав лісовими тропами, бігав по колу з дітьми, набирав форму... Іноді проводив самостійні тренування на стадіоні, працював з м’ячем.

– Опиши атмосферу в роздягальні на першому тренуванні після карантину: відчуття, як зазвичай після літньої відпустки, чи це було щось інше?
– Усі були дуже раді бачити один одного – всім набридло сидіти вдома. Літньої відпустки в нас не було ніколи, тим більше протягом двох місяців. Тому відчуття не тотожні...

– Вся команда мала здати тести на коронавірус: розкажи, як це відбувалося, чи було боляче або страшно?
– Були побоювання, що ти можеш бути інфікованим й навіть не здогадуватися про це. Боляче не було – взяли мазок та й по всьому.

– Найімовірніше, після відновлення чемпіонату, матчі будуть проходити без глядачів. На твою думку, як, де та у якому форматі варто догравати чемпіонат?
– Не знаю, чи будуть слухати думку звичайного футболіста... Вважаю, що грати треба в одному, максимум – двох містах, так, щоб було зручно усім командам. В якому форматі? Чим швидше ми його дограємо – тим краще. На мою думку, дуже важливо не розтягувати сезон на тривалий строк.

Нагадаємо, керівництво Прем’єр-ліги вирішило відновити сезон-2019/2020 30-го травня. До перерви на карантин, пов’язаного з COVID-19, в чемпіонаті України було зіграно 23 тури. Лідирує донецький «Шахтар». Другою йде луганська «Зоря», однак вона випереджає київське «Динамо» лише за додатковими показниками. Командам залишилося зіграти дев’ять турів. Зазначимо, що усі поєдинки пройдуть без глядачів.

У наступному, 24-му турі в першій шістці київське «Динамо» зустрінеться з донецьким «Шахтарем», «Колос» з Ковалівки прийме чернігівську «Десну», а ФК «Олександрія» зіграє з луганською «Зорею». У другій шістці відбудуться матчі: «Карпати» (Львів) – ФК «Маріуполь», «Ворскла» (Полтава) – ФК «Львів», СК «Дніпро-1» – «Олімпік» (Донецьк).

Також нагадаємо, що в суботу, 16-го травня, відновилися матчі у німецькій Бундеслізі. Наприкінці наступного тижня, а саме 23-го травня, стартує чемпіонат Чехії. А 30-го травня також відновиться чемпіонат Австрії, а вже 4-го червня почнуть грати в Португалії.