Андрій Мандзій пробився у ТОП-15 чемпіонату світу з санного спорту

На першій в світі штучній льодовій трасі для санного спорту, бобслею і скелетону Eis Arena в німецькому Берхтесгаден-Кенігсзее упродовж трьох останніх днів січня, з 29-го по 31-е число, тривав ювілейний, 50-й чемпіонат світу з санного спорту. Серед його учасників, у складі збірної України,змагався й квартет представників Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського.

Ювілейний світовий чемпіонат в німецькому Берхтесгаден-Кенігсзее, який усьоме приймав планетарний форум санкарів, завершував найбільш емоційний та престижний вид програми – командна естафета. Збірна України серед 11-ти команд стартувала під третім номером. Розпочинала «синьо-жовту» естафету випускниця нашого Університету Олена Стецків (на фото – друга зліва). Продовжив гонку Антон Дукач (на фото – крайній зліва), а завершував екіпаж на санях-двійках у складі Андрія Лисецького та магістранта другого курсу навчання ЛДУФК Ігоря Стахіва (на фото – крайній і другий справа відповідно).

У підсумку підопічні Тараса Гарцули, який диплом про вищу освіту, як і його помічники по тренерському штабу збірної України Володимир Вахрушев та Олег Жеребецький, здобув у стінах нашого вишу, показали сьомий результат. Такий виступ можна вважати цілком задовільним. Адже попереду українців лише санкарі топ-країн світу у цьому виді спорту: Австрія, Німеччина, Латвія, США, Італія та Росія – саме в такому порядку вони посіли місця з першого по шосте.

В особистих змаганнях найбільш вдало виступив багаторічний капітан «синьо-жовтої» команди, випускник ЛДУФК Андрій Мандзій, який єдиним серед українців зумів пробитися до фінального спуску в турнірі спринтерів. У кваліфікації, де відбиралися 15 фіналістів, він показав 14-й результат серед 40-ка учасників. А в медальному заїзді піднявся на ще один рядок і в підсумковому протоколі посів 13-е місце – найкращий результат на світових чемпіонатах в історії вітчизняного санного спорту за 30 років Незалежності України на чоловічих санях-одинаках.

Пробився 32-річний Андрій Мандзій (на фото нижче) до вирішального, другого заїзду і в класичній гонці, куди з 40-ка учасників виходили кращі 25 за підсумками першої спроби. Андрій за сумою двох заїздів показав 22-й час. ТОП-20 замкнув його товариш по збірній Антон Дукач.

У змаганнях жінок в спринті ніхто з українок до фіналу не пробився. А в класичній гонці кращою серед наших співвітчизниць була випускниця нашого вишу Олена Стецків, яка серед 45-ти учасниць замкнула ТОП-25. 30-й результат показала ЮліаннаТуницька, а от четвертокурсницю факультету фізичної культури і спорту Олену Смагу спіткала невдача – вона не зуміла фінішувати через падіння.

Обидва українські екіпажі опинилися поза межами фіналу у спринті змагань чоловічих двійок. У класичній гонці Ігор Стахів та Андрій Лисецький посіли 19-е місце серед 26-ти екіпажів, а Ігор Гой і Ростислав Левкович, на жаль, не дісталися фінішу.

Додамо, що тепер на збірну України чекає останній старт сезону – з 5-го до 7-е лютого, в швейцарському Санкт-Моріці пройде дев’ятий, заключний етап Кубка світу сезону-2020/2021.