Андрій Проценко – чемпіон України в стрибках у висоту

На стадіоні «Авангард» у Луцьку триває чемпіонат України-2019 з легкої атлетики. Головний старт року на національному рівні є вирішальним етапом відбору на чемпіонат світу-2019, який за місяць прийматиме Доха (Катар). У другий день змагань, вчора, 22-го серпня, золоту нагороду виборов стрибун у висоту, випускник кафедри легкої атлетики (завідувач – Ярослав Свищ) Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського Андрій Проценко.

У секторі для стрибків у висоту стадіону «Авангард» в змаганнях серед чоловіків після стрибків на 2 м 23 см залишився лише Андрій Проценко, який і став золотим медалістом національного чемпіонату. Маючи вже раніше виконаний норматив Міжнародної федерації легкої атлетики (IAAF) на чемпіонат світу-2019 в Досі, а значить і оформивши путівку на цьогорічний планетарний форум, він, без конкуренції, 2 м 27 см не підкорив.

По завершенні змагань новоспечений володар «золота», випускник ЛДУФК Андрій Проценко прокоментував свій виступ та відповів на питання журналістів:

– Хотілося взяти 2.27, але не вистачило в першу чергу конкуренцію. Коли хоча б хтось залишився у секторі з суперників, це б трохи стимулювало. А то одному важкувато...

– Можна сказати, що перемога далася легко?
– Більш-менш легко (посміхається), але все одно я подолав 2.23 з третьої спроби. Та до цього всі висоти брав з першої, так що якби що, було б перестрибування. Сьогодні була погода для нас більш-менш добра, вітру не було. От вчора в кваліфікації вітер такий був, що просто не знали, як розбіг виконувати.

– Залишилося не багато часу до чемпіонату світу в Катарі. Як буде проходити подальша підготовка?
– Зараз у мене відбудеться ще декілька стартів, а далі планую поїхати на збори і готуватися вже безпосередньо до чемпіонату світу.

За матеріалами uaf.org.ua