Андрій Проценко удруге поспіль став найкращим легкоатлетом місяця в Україні

Федерація легкої атлетики України (ФЛАУ) визначила лауреатів лютого. Вдруге поспіль найкращими легкоатлеткою і легкоатлетом місяця в Україні визнано стрибунів у висоту Ярославу Магучіх з Дніпра та випускника Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського Андрія Проценка.

Андрій Проценко почав лютий зі змагань у Банській Бистриці. Учень Геннадія Зуєва в Словаччині став третім з результатом 228 см і виконав три досить непогані спроби на висоті 231 см. Тоді він сказав, що трішки перехитрив з розбігом: «На першу спробу я відніс розбіг на потрібну для цієї висоти мітку, але мені здалося, що відштовхнувся задалеко, тому знову скоротив розбіг на пів ступні. Саме їх мені і не вистачило у третій спробі. Я не врахував того, що на цій висоті я лише почав розстрибуватися на повну».

На чемпіонаті України в приміщенні у Сумах Проценко намагався берегти себе, адже турбував ахілл, а попереду мав бути головний турнір зимового сезону – чемпіонат Європи в приміщенні у польському Торуні. Але навіть попри це Андрій зміг виграти «золото», повторивши результат 228 см.

Менше ніж за тиждень, Андрій вже виступав у Торуні на змаганнях серії World Athletics Indoor Tour Gold. Тоді відразу троє атлетів, серед яких був і українець, подолали висоту 234 см і на той момент очолили світовий топлист сезону. А переможця і призерів визначали за спробами. Проценко, подолавши 234 см з другої спроби, посів друге місце, слідом за італійцем Джанмарко Тамбері.

«Результатом я задоволений. Як на мене, все склалося, як годиться, – ділився враженнями одразу після виступу Андрій Проценко. – Ми не ставили перед собою якихось неймовірних цілей на цей турнір. Я їхав у Торунь боротися, а боротьба у нас вийшла фантастичною».

Ярослава Магучіх, як і Андрій Проценко, розпочала лютий зі змагань у Банській Бистриці, які виграла з абсолютним рекордом України, рекордом Європи для молоді U-23 в приміщенні і найкращим результатом сезону в світі – 206 см.

«Я їхала в Банську Бистрицю, маючи на меті підняти свій особистий рекорд на один сантиметр і подолати 203 см. Зробивши це, думала зупинитися, адже це наше з тренеркою правило, та потім вирішили спробувати виконати бодай одну спробу на 206 см і це... це було неймовірно!», – прокоментувала тоді результат Ярослава Магучіх.

Вже за кілька днів учениця Тетяни Степанової у Сумах виграла титул чемпіонки України в приміщенні, продовживши серію стрибків на рівні двох метрів – 200 см.

«Я ще не повністю відновилася після 206 см у Банській Бистриці, проте рада, що все ж змагалася на чемпіонаті України в приміщенні і показала хороший результат, 200 см. До того ж виконала спроби на 205 см. Так, були технічні помилки, але коли немає, над чим працювати, то й кращого результаті годі чекати», – зазначила після виступу Ярослава.

Нагадаємо, що участь у голосуванні за найкращих легкоатлета й легкоатлетку місяця в Україні беруть експерти (Рада ФЛАУ), представники ЗМІ та вболівальники. Кожна категорія голосів враховується як третина від усіх голосів.


За матеріалами сайту ФЛАУ 

 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ