Андрій Проценко здобув «срібло» етапу «Діамантової ліги – 2019» у Парижі

Лише у минулий четвер, 22-го серпня, випускник кафедри легкої атлетики (завідувач – Ярослав Свищ) Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського Андрій Проценко у Луцьку здобув «золото» чемпіонату України, а вже за два дні, вчора, 24-го серпня, що називається, на характері завоював друге місце етапу «Діамантової ліги – 2019» у Парижі. При цьому він повторив свій кращий результат сезону і заслужив місце в фіналі престижного турніру, який пройде в швейцарському Цюріху вже у найближчий четвер, 29-го серпня.

У столиці Франції завершувався «регулярний чемпіонат» найпрестижнішої в світі легкоатлетичної серії і Андрієві Проценку потрібно було підтверджувати свої амбіції на фінальний етап.

Українець, як і більшість його конкурентів, впевнено стартував з висоти 2,15 м, а потім з першої спроби також підкорив 2,19 м і 2,23 м. Першу помилку Проценко допустив на 2,26 метра, взявши висоту з другої спроби. На 2,28 м замахнулися п’ять спортсменів.

Якщо переможець змагань канадець Майкл Мейсон знову підкорив планку з першої спроби, то його конкурентам це не вдавалося. Однак Проценко зумів перелетіти планку з третього стрибка. Третім, хто взяв 2,28 м став росіянин Ілля Іванюк, але через більшої кількості спроб на попередній висоті він пропустив на друге місце українця, а сам залишився третім. 2,30 м, відповідно, не скорилися нікому.

Після цього другого місця на звітному етапі у Парижі Андрій Проценко набрав 7 сезонних очок і з п’ятого місця відібрався на фінальний етап, який пройде в Цюріху (Швейцарія) у четвер, 29-го серпня. Компанію йому складе й лідер збірної України Богдан Бондаренко, а ось багаторічний конкурент українців, чинний чемпіон світу-2017 Мутаз Есса Баршим з Катару через травми з 13-го місця в фінал у Швейцарію пробитися не зумів.