Анна Петрик – срібний призер чемпіонату України-19/20 у складі «Житлобуду-1»

За тур до завершення сезону-2019/2020 визначилися усі три призери чемпіонату України з футболу серед жіночих команд Вищої ліги. «Золото» і «срібло» здобули відповідно харківські клуби «Житлобуд-2» та «Житлобуд-1», одним з лідерів якого є студентка кафедри футболу (завідувач – доцент Ігор Лапичак) Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського Анна Петрик. А бронзовий комплект нагород вдруге поспіль завоювала команда «Восход» зі Старої Маячки Херсонської області.

У 17-й, передостанній ігровий день національного чемпіонату «Житлобуд-2» та «Житлобуд-1» зійшлися в очному протистоянні. Харківське дербі вітчизняних грандів відбулося минулої неділі на полі стадіону «Сонячний» столиці Слобожанщини.

До вирішальної зустрічі команда Анни Петрик підійшла з відставанням від головного конкурента у чемпіонських перегонах в один пункт. Тож аби в останньому турі не залежати від результату гри за участю «Житлобуда-2», «Житлобуду-1» необхідно було тільки вигравати. Однак для Анни та її партнерок, як то кажуть, сталося не так, як гадалося.

Перший тайм пройшов у рівній боротьбі. Голкіпери та оборона обох команд діяли краще за передню лінію опонента, тож на перепочинок суперники пішли без забитих голів – 0:0. А от вже початок другої половини зустрічі став доленосним у визначенні не лише підсумку гри, а й загалом чемпіонату. Почалося усе з вкрай неприємного епізоду для гравчинь «Житлобуду-1» на 50-й хвилині, коли їхня 30-річна захисниця Єлизавета Костюченко зрізала м’яча до сітки власних воріт – 0:1.

Пропущений за таких прикрих обставин гол на якийсь час надломив «Житлобуд-1», чим миттєво скористалися дівчата з «Житлобуду-2», які буквально за хвилину подвоїли свою перевагу за забитими м’ячами. Цього разу вони обійшлися без сторонньої перемоги – автором другого голу стала 25-річна напівзахисниця Яна Малахова, яка відзначилася ударом головою.

Рахунок 2:0 на користь «Житлобуду-2» до фінального свистка залишився незмінним. Таким чином, підопічні Наталії Зінченко напередодні поєдинків останнього, 18-го туру, випереджають «Житлобуд-1» у турнірній таблиці уже на чотири пункти і стали недосяжними для конкурентів. Зауважимо, що раніше «Житлобуд-2» ставав чемпіоном України у 2016 та 2017 роках, після чого два титули поспіль вигравав «Житлобуд-1».

Нагадаємо, що переможець чемпіонату України виступить у кваліфікаційному раунді Ліги чемпіонів УЄФА сезону-2020/2021 серед жіночих команд.

Додамо, що Анна Петрик у чемпіонаті-2019/2020 зіграла за свій клуб в 11-ти матчах з 17-ти, забивши у ворота суперниць 4 м’ячі. Ще один матч у минулому сезоні вона провела за «Житлобуд-2» в Кубку України, відзначившись у ньому одним влучним ударом. Також зазначимо, що в активі Анни наразі шість поєдинків у складі національної збірної України. Забитих голів за головну команду країни поки немає.

ТУРНІРНА ТАБЛИЦЯ