Анна Петрик та її подруги по збірній України готові до старту відбору Євро-2021

Сьогодні, 3-го вересня, жіноча збірна України з футболу стартує у кваліфікації чемпіонату Європи 2021 року матчем проти команди Німеччини – олімпійського чемпіона Ріо-де-Жанейро-2016, дворазового чемпіона світу та восьмиразового чемпіона Європи. Поєдинок на полі «Арени Львів» міста Лева розпочнеться о 17:00. До матчу готується й студентка кафедри футболу (завідувач – доцент Андрій Дулібський) Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського Анна Петрик (на фото – №15).

Головна жіноча команда країни розпочинає відбір до Євро-2021 поєдинком проти гранда не лише континентального, а й світового футболу – збірної Німеччини. До речі, німкені вже стартували в поточному розіграші, обігравши на своєму полі минулої суботи, в останній календарний день літа, команду Чорногорії з розгромним рахунком 10:0.

Жіночі збірні України та Німеччини загалом зустрічалися шість разів, і лише в одному матчі українкам вдалося здобути нічию – це було більше двадцяти років тому. Загальна різниця забитих та пропущених м’ячів 24–3 на користь нашого суперника.

ІСТОРІЯ МАТЧІВ ЖІНОЧИХ ЗБІРНИХ УКРАЇНИ ТА НІМЕЧЧИНИ

17.09.1998. Відбір до ЧС-1999
Німеччина – Україна – 5:0

11.10.1998. Відбір до ЧС-1999
Україна – Німеччина – 1:1

23.09.1999. Відбір до Євро-2001
Німеччина – Україна – 3:0

11.05.2000. Відбір до Євро-2001
Україна – Німеччина – 1:6

09.08.2003. Відбір до Євро-2005
Україна – Німеччина – 1:3

28.04.2004. Відбір до Євро-2005
Німеччина – Україна – 6:0

Напередодні сьогоднішнього матчу суперниці провели відкрите тренування на «Арені Львів». Першою місце проведення гри випробувала збірна Німеччини. Після завершення офіційного тренування команди гостей на смарагдовий газон львівської арени вийшли підопічні Наталії Зінченко, яка перед тренувальної сесією поспілкувалася з представниками ЗМІ.

Зокрема, тренерка «синьо-жовтих» сказала таке: «Сподіваюся, що нам допоможуть уболівальники, які за традицією забезпечують національним командам у Львові чудову підтримку. Напевно, усі чудово розуміють, із ким ми будемо грати. Ми також реально дивимося на речі й усвідомлюємо, хто нам протистоятиме. Зрозуміло, що ми будемо діяти другим номером, це не є секретом. Ми готувалися увесь тиждень, переглядали матчі суперника, тренувалися, було багато тактичних занять. Із точки зору тактики ми готові до гри, головне – щоб усі дівчата були готові психологічно. Але я впевнена на сто відсотків, усі вони будуть боротися з початку й до самого кінця. Психологія – це найперший критерій. Головне – не боятися, але футболістки також мають розуміти, що на цьому матчі життя не закінчується. Треба вийти й показати, що вони вміють і можуть. Зрозуміло, німкені сильніші, більш вправні, але й у нас є гравці високого рівня, деякі з наших футболісток виступають за кордоном. Ми зробимо все для того, щоб результат був позитивним. У Львові ми мали можливість спокійно тренуватися й готуватися до гри. Усе, що було заплановано, виконали. Були дощі, але навіть це нам не завадило. Чудове місто, прекрасні люди. У дівчат була можливість прогулятися містом. Ми бачимо, що є підтримка з боку львів’ян. Думаю, проблеми є завжди, у кожної команди. Перед будь-якою грою виникають якісь кадрові питання. І в нас вони є, але ми не будемо на цьому акцентувати увагу. У нас національна команда, завжди є ким замінити гравців, у нас вистачає молоді, яка в такому випадку отримує шанс. Ми готуємося спокійно, дівчата знають наші вимоги й розуміють, що в них є можливість показати себе. А щодо складу – дай Бог, щоб усі були здорові, будемо вирішувати у день гри після сніданку й медогляду. Ми не поділяємо команду на стартову одинадцятку й решту. У нас є 22 гравці плюс тренерський штаб, і до матчу готуються всі. Німкені – головні фаворити, це очевидно. Але в нас у групі є ще й збірна Ірландії, яка з кожним роком прогресує. Окрім того, за друге місце, думаю, буде конкурувати й Греція. Будемо боротися й намагатися вийти на чемпіонат Європи або напряму, або через стикові поєдинки. Таким є наше завдання».

У занятті брали участь усі без винятку футболістки, які працюють на зборі. За традицією тренування розпочалося із вправ на розігрів м’язів, ігрових вправ, тримання м’яча на обмеженій ділянці. Окрім розминки та вправ на швидкість і координацію, футболістки провели ще низку ігрових сесій. Як завжди, додала позитивних емоцій гра у хрестики-нолики, де жодна з команд не хотіла поступатися. Голкіпери працювали під пильним наглядом тренера воротарів.

Додамо, що сьогодні, 3-го вересня, в нашій групі відбудеться ще один матч – Ірландія – Чорногорія. Початок – о 21:30.

Зазначимо, що фінальний турнір жіночого Євро відбудеться в Англії в липні 2021 року. Із 47-ми команд, що беруть участь у кваліфікації, до вирішальної стадії потраплять 15. До Англії як господаря Євро-2021 приєднаються дев’ять переможців відбірних груп та три кращі другі команди. Ще шість команд, які стануть другими у своїх групах, розіграють у стикових матчах останні три путівки.

Тож ще раз нагадаємо, що поєдинок Україна – Німеччина відбудеться сьогодні, 3-го вересня. Початок зустрічі – о 17:00. Вхід для глядачів – вільний. На грі працюватиме суддівська бригада зі Швеції. Арбітр матчу – Тесс Олофссон, асистенти арбітра – Жозефін Аронссон та Каміла Стендал. Резервний арбітр – Ловіса Йоханссон.

Додамо, що поєдинок можна буде переглянути у прямій трансляції на телеканалі «Футбол 2».