Анна Петрик зіграє за збірну України з футболу на турнірі Turkish Women’s Cup 2021

Під час найближчого навчально-тренувального збору в Туреччині жіноча національна збірна України з футболу проведе два матчі на турнірі Turkish Women’s Cup 2021. У складі команди Наталії Зінченко гратиме й студентка кафедри футболу (завідувач – доцент Ігор Лапичак) Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського Анна Петрик, яка на клубному рівні виступає за харківський «Житлобуд-1».

Перший 2021 року збір української національної жіночої команди, приурочений до підготовки до матчів плей-оф Євро-2022, розпочнеться 14-го лютого в Києві, а вже наступного дня українська делегація вирушить до Туреччини. Головний тренер Наталія Зінченко викликала до розташування збірної 24-х футболісток:

Воротарі:
Ірина Саніна («Житлобуд-1» Харків),
Катерина Самсон, Дарина Бондарчук (обидві – «Житлобуд-2» Харків)

Захисники:
Дар’я Кравець («Реймс», Франція), Ольга Басанська,
Любов Шматко (обидві – «Житлобуд-1» Харків), Ірина Подольська,
Катерина Корсун, Анастасія Філенко, Натія Панцулая
(усі – «Житлобуд-2» Харків)

Півзахисники:
Ольга Овдійчук, Дар’я Апанащенко, Анна Петрик
(усі – «Житлобуд-1» Харків),
Таміла Хімич (без клубу), Ія Андрущак, Вероніка Андрухів, Тетяна Китаєва,
Яна Малахова (усі – «Житлобуд-2» Харків),
Вікторія Гірин («Ладомир» Володимир-Волинський)

Нападники:
Ганна Вороніна, Ольга Бойченко (обидві – «Житлобуд-1» Харків),
Ніколь Козлова («Вірджинія Тех», США),
Роксолана Кравчук, Яна Калініна (обидві – «Житлобуд-2» Харків)

Під час збору, який триватиме до 24-го лютого, українки виступлять на міжнародному турнірі Turkish Women’s Cup 2021. Там «синьо-жовті» зустрінуться зі збірними Сербії (20-го лютого) та Індії (23-го лютого). Обидва поєдинки, початок яких заплановано на 14:00 за київським часом, пройдуть на стадіоні Gold City Sport Complex у місті Аланія.

За свою історію жіноча збірна України двічі зустрічалась з балканками. Обидва матчі було зіграно у відбірному турнірі до чемпіонату світу-2007. Зазначимо, що суперницями українок була збірна Сербії і Чорногорії. 5-го листопада 2005 року «синьо-жовті» у гостях обіграли суперниць з розгромним рахунком 4:0. Голи забили Зінченко (34, 84), Апанащенко (47), Фрішко (73). Виграла наша команда і домашній поєдинок, що відбувся 6-го вересня 2006 року. Але перемога далася значно важче, про що свідчать і фінальні цифри на табло – 2:1. Свої «автографи» у воротах балканок залишили Фрішко (35), Пекур (81). Натомість матч з Індією в Туреччині стане для збірної України першим в протистоянні національних команд.

Паралельно з нашими матчами ще три національних збірних – Нігерії, Екваторіальної Гвінеї та Узбекистану– зіграють в іншій міні-групі турніру Turkish Women’s Cup 2021. При цьому матчі в групах не будуть по’вязані між собою – ніяких стикових ігор Регламентом не передбачено.

Зауважимо, що 2018 року жіноча збірна України вже виступала на турнірі Turkish Women’s Cup, в якому тоді брали участь десять команд. Зігравши чотири матчі, українки посіли третє місце на змаганнях.

Додамо, що згідно з медичним протоколом, перед збором на всіх представників збірної команди України очікує подвійне ПЛР-тестування на COVID-19 (за три дні до початку події та в день заїзду команди). Уже відомо, що через позитивний результат тесту на коронавірус на збір не зможе прибути Надія Куніна.

Нагадаємо, що вже у квітні нинішнього року на національну жіночу збірну України очікують надважливі матчі плей-оф за вихід у фінальну частину чемпіонату Європи-2022. Завершення змагань у відбірних групах заплановано на лютий 2021 року. А 5-го березня в ході жеребкування стикових матчів жіночого Євро-2022 шість збірних будуть розподілені на три пари, які проведуть по матчу вдома і в гостях. Ці поєдинки відбудуться у період з 5-го по 13-е квітня 2021 року.

ЄВРО-2022 СЕРЕД ЖІНОЧИХ КОМАНД

Вийшли до фінального турніру:
Англія (господар), Бельгія, Німеччина, Данія, Ісландія,
Нідерланди, Норвегія, Франція, Швеція

Вийшли до плей-оф відбору:
Україна, Північна Ірландія, Росія

Увійдуть до двійки у своїй групі відбору, можуть посісти перше місце:
Фінляндія, Польща, Португалія, Іспанія

Посядуть друге місце, можуть вийти напряму:
Австрія, Італія, Швейцарія

Може вийти до плей-оф відбору:
Чехія