Аннамарі Данча виграла етап Кубка Європи-2021 зі сноубордингу

У швейцарському містечку Ленцерхайд минулими вихідними відбувся черговий етап Кубка Європи-2021 зі сноубордингу. У змаганнях жінок в паралельному слаломі дві медалі, золоту і бронзову, здобула аспірантка Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського Аннамарі Данча.

У перший день змагань, в суботу, 6-го лютого, Аннамарі Данча зійшла на найвищу сходинку п’єдесталу пошани. У фіналі 30-річна українка виявилися швидшою за на сім років молодшу швейцарку Ларіссу Гассер. У боротьбі за «бронзу» ще одна представниця Швейцарії Ксеня Споррі взяла гору над Дженніфер Хаукрігг з Канади.

Оформили переможний дубль Аннамарі Данча не змогла. Однак і в другий змагальний день, у неділю, 7-го лютого, без нагороди аспірантка ЛДУФК не залишилася. У «малому» фіналі Аннамарі виграла боротьбу за бронзову медаль у своєї молодшої на 11 років партнерки по національній збірній України Віти Боднарук, яка в перший день змагань не змогла пройти кваліфікацію. А «золото» у неділю виборола 17-річна швейцарка Флуріна Нева Бетш, яка в фіналі перемогла канадійку Дженніфер Хаукрігг, що днем раніше зупинилася за крок до трійки призерів.

Нагадаємо, у колекції нагород Аннимарі Данчі дві срібні нагороди у паралельному гігантському слаломі Зимових Всесвітніх Універсіад 2011 (Ерзурум, Туреччина) і 2017 (Алмати, Казахстан) років. У 2019 році в американському Парк-Сіті Аннамарі Данча виграла першу в історії України медаль чемпіонату світу зі сноубордингу – «срібло» у паралельному слаломі.

Додамо, що у перший день змагань в Ленцерхайді у змаганнях чоловіків срібну нагороду виборов українець Василь Кашелюк, який у фіналі поступився австрійцю Домініку Бургшталлеру. Трійку призерів доповнив німець Оле-Міккель Прантл. А ТОП-6 замкнув українець Михайло Харук.

На жаль, у неділю Василь Кашелюк не зумів завершити дистанцію у кваліфікації. У свою чергу Михайло Харук вчора поступився в 1/8 фіналу і посів у підсумковому протоколі дев’яте місце. Кращим серед українців став Лерон Бакіров, який фінішував сьомим. А трійку призерів склали Крт Іковіч зі Словенії, швейцарець Жан Касанова та японець Масакі Чіба.