Аннамарі Данча замкнула ТОП-6 ЧС-2019 з сноубордингу

Аспірантка Львівського державного університету фізичної культури Аннамарі Данча встановила найвище досягнення в історії українського сноубордингу – на чемпіонаті світу-2019 Парк-Сіті (США) вчора, 4-го лютого, посіла шосте місце в дисципліні паралельний гігантський слалом.

Українська сноубордистка Аннамарі Данча вперше в кар’єрі зуміла пройти кваліфікацію в дисципліні паралельний гігантський слалом на чемпіонаті світу. У американському Парк-Сіті (штат Юта) 28-річна спортсменка відібралася в ТОП-16, показавши за сумою двох кваліфікаційних заїздів шостий результат. Та на цьому аспірантка ЛДУФК не зупинилася.

В 1/8 фіналу Данча їхала проти представниці Нідерландів Міхелли Деккер. Змагальна траса була гранично складною, оскільки в Юті триває снігопад. Через це спортсменкам довелося змагатися зі свіжим снігом. Данча допустила декілька помилок, однак на одному з останніх поворотів Деккер втратила контроль і впала – українка спокійно доїхала до фінішу і пройшла далі.

У чвертьфіналі суперницею Аннамарі була росіянка Наталія Соболєва. Цього разу зірвалася уже українка. У першому заїзді Данча пройшла на рівних половину дистанції, але впала, втративши будь-які шанси на вихід у півфінал.

Аннамарі Данча зайняла у підсумку шосте місце на чемпіонаті світу-2019 в дисципліні паралельний гігантський слалом. Це її найкращий результат в кар’єрі. Раніше вона п’ять разів виступала на світових першостях, проте вище 17-ої позиції не піднімалася. Змагалася Аннамарі і на трьох останніх зимових Олімпіадах. Краще її досягнення на Білих Іграх – 16-е місце у канадському Ванкувері-2010.

Додамо, що чемпіонкою світу-2019 у Парк-Сіті стала німкеня Селіна Йорґ, «срібло» – у росіянки Наталії Соболєвої, а «бронза» у Ладіни Єнні зі Швейцарії.