Байдарочник Василь Смілка – чемпіон світу серед молоді

Веслярі Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського у складі збірної України здобули повний комплект медалей чемпіонату світу 2021 року з веслування на байдарках і каное серед молоді та юніорів, що напередодні, 6-го вересня, завершився в португальському містечку Монтемор-у-Велью.

Успішним для веслярів нашого Університету виявився заключний день світового форуму. Саме вчора, 6-го вересня, студенти ЛДУФК здобули усі три свої нагороди.

Єдину золоту медаль для України на чемпіонаті світу в Португалії здобула молодіжна байдарка-четвірка у складі (в порядку номерів) четвертокурсника факультету педагогічної освіти нашого Університету Василя Смілки, вінничанина Дмитра Даниленка, Віталія Бистревського з Дніпропетровщини та херсонця Олександра Зайцева.

«Синьо-жовтий» квартет у фіналі на дистанції 500 м (олімпійський вид) показав переможний результат – 1 хвилина 24,26 секунди. Срібних та бронзових призерів – польський і російський екіпажі відповідно – українці випередили на 0,70 та 1,01 секунди.

Додамо, що це перша золота медаль в олімпійській байдарці-четвірці в історії українського веслування!

Так само на дистанції 500 м срібним призером серед юніорок на каное-четвірці стала українська команда у складі (в порядку номерів) двох представниць Івано-Франківщини – Ксенії Романчук та Ірини Федорів, а також студентки першого курсу факультету педагогічної освіти ЛДУФК Христини Осіпчук і Тетяни Смиловенко з Житомирщини.

Зазначимо, що в «синьо-жовтому» екіпажі три «правих» каноїстки і лише одна «ліва» – Христина Осіпчук.

У фінальній гонці 500 м дистанції наші дівчата подолали за 1 хвилину 47,16 секунди. При цьому вони поступилися першим місцем збірній Угорщини, але в принциповій боротьбі за срібний комплект нагород виявилися швидшими за росіянок.

Бронзовою призеркою світового форуму разом із Андрієм Шкарнегою з Рівненщини стала третьокурсниця факультету фізичної культури і спорту нашого вишу Валерія Терета. У фіналі каное-двійок (мікст) серед молоді на дистанції 500 м український дует показав час 2 хвилини 02,01 секунди. Попереду Валерії та Андрія фінішували тільки екіпажі з Канади і Польщі – золотих та срібних медалістів відповідно.

Нагадаємо, у суботу, 4-го вересня, в жіночому фіналі каное-двійок на дистанції 500 метрів серед молоді Валерія Терета у дуеті з Оленою Циганковою із Рівненщини посіла четверте місце. Від «бронзи» наших дівчат відділили 1,65 секунди.

Додамо, що загалом на світовому форумі в Монтемор-у-Велью українська збірна завоювала п’ять нагород – одну золоту медаль, три срібних та одну бронзову.