Борчині ЛДУФК на чемпіонаті України здобули шість медалей

На Олімпійській базі в Конча-Заспі упродовж трьох днів, з 29-го по 31-е січня, відбувся чемпіонат України 2021 року зі спортивної боротьби серед жінок, на якому виступили і представниці кафедри атлетичних видів спорту (завідувач – доцент Федір Загура) Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського. У підсумку вони здобули три срібні медалі і три бронзові.

Попри локдаун та затяжний святковий період, збірна Львівщини зуміла посісти загальнокомандне перше місце. Свій вагомий внесок у цей успіх зробили й борчині нашого Університету. Втім, не всі з них зуміли зійти на медальний подіум звітного головного старту року національного рівня. Зокрема, у ваговій категорії до 53 кг студентки Яна Сорока і Олена Боднар в цей раз залишились без нагород. Натомість сестра останньої з них Софія Боднар (випускниця 2019 року), змагаючись у вазі до 59 кг, здобула бронзову нагороду, здолавши у «малому» фіналі іншу представницю ЛДУФК, магістрантку Ірину Остапук. Зазначимо, що і Софія, і Ірина на шляху до «золотого» фіналу поступились чемпіонці Катерині Зелених, яка також виступає у складі збірної Львівської області.

У вазі до 62 кг бронзову медаль здобула одна з найтитулованіших борчинь не лише України, а й Європи, аспірантка нашого Університету Юлія Ткач. Одразу дві нагороди вибороли борчині кафедри атлетичних видів спорту нашого вишу, змагаючись у ваговій категорії до 65 кг. «Срібло», програвши у фіналі представниці херсонської школи боротьби Тетяні Ріжко, здобула випускниця ЛДУФК Оксана Гергель-Кухта. А магістрантка Анастасія Остапук посіла третє місце і тим самим стала володаркою «бронзи». Цікаво, що єдиної поразки на турнірі їй також завдала новоспечена чемпіонка, вищезгадана Тетяня Ріжко.

Серед борчинь вагової категорії до 68 кг титулована Алла Черкасова, яка вищу освіту здобула в стінах нашого Університету, посіла друге місце і зійшла на «срібну» сходинку п’єдесталу пошани. У фінальній сутичці в напруженій боротьбі вона поступилася представниці Київщини Аліні Махіні-Бережній.

Аналогічний результат у найважчій ваговій категорії (вага борчинь до 75 кг) показала й випускниця ЛДУФК Анастасія Шустова-Осняч. У безпосередній боротьбі за золоту медаль вона за балами, з мінімальним рахунком 1:2 зазнала прикрої поразки від Алли Белінської з Херсонської області.