Cамбісти ЛДУФК завоювали чотири медалі Кубка світу з одноборств серед студентів

У турецькому місті Самсун тривають спортивні баталії Кубка світу з одноборств серед студентів – FISU University World Cup Combat Sports – 2022. Першими завершили свої змагання самбісти. Боротьбу за почесні нагороди студентського форуму планетарного рівня вели й 23 українці, троє з яких – представники Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського. Приємно констатувати, що усі троє наших самбістів повертаються додому з чотирма медалями – одною золотою, двома срібними та одною бронзовою.

Змагання Кубка світу з одноборств серед студентів – FISU University World Cup Combat Sports – 2022 в турецькому місті Самсун розпочалися в середу, 21-го вересня. Близько 1200 студентів із 344 закладів вищої освіти 47 країн світу виборюють нагороди у семи видах спорту: ушу, боксі, карате, боротьбі вільній, таїландському боксі Муей Тай, самбо та боротьбі греко-римській. Українці виступають в усіх видах спорту програми змагань, а спортивну честь синьо-жовтого прапора у Самсуні захищають загалом 127 студентів. Семеро з них представляють Львівський державний університет фізичної культури імені Івана Боберського: двоє борців вільного стилю (Андрій Білійчук і Юрій Ідзінській), двоє каратистів (Діана Шостак і Юрій Мосійчук) та троє самбістів (Маргарита Бєлкова, Ярослав Михалюк, Нікіта Берегульський).

Останні троє уже завершили свої виступи і кожен з них повертається додому не з пустими руками. Зокрема, Ярослав Михалюк (на верхньому фото – зліва), який змагався у турнірі з самбо у ваговій категорії до 79 кг, свої виступи розпочав з чвертьфінальної стадії, де за балами з рахунком 3:0 переміг представника Киргизстану Максатбека Мадеру. Не дозволив 18-річний другокурсник факультету фізичної культури і спорту нашого вишу набрати жодного балу за технічну дію й своєму опоненту в півфіналі – самбісту з Туркменістану Бадияру Бахрамову, а сам при цьому заробив два бали і виграв з рахунком 2:0.

У фінальній сутичці глядачі стали свідками українського дербі – адже по іншій гілці право виборювати золоту нагороду безпосередньо у головній сутичці здобув одесит Максим Парфьонов. Сутичка була конкурентною зі сторони обох атлетів, але в самбо, як відомо, нічиїх не буває. Цього разу фортуна посміхнулася студенту з Південної Пальміри, який виграв з мінімальною перевагою в один бал – 2:1.

Втім, це той випадок, коли «срібло», як то кажуть, цілком можна оцінити на вагу «золота». Адже Ярослав Михалюк місяць тому на чемпіонаті України зазнав важкої травми – зламав руку. Того ж дня йому наклали гіпс, який він, за вказівкою медиків, мав носити щонайменше місяць. Тож здавалося, про виступ на Кубку світу з спортивних одноборств у Самсуні можна забути. Та Ярослав думав не так, як фахівці медицини. Гіпс він зняв уже на десятий день і почав тренуватися – фактично з одною рукою. Так само і на планетарному форумі усі три сутички він провів, намагаючись не навантажувати ліву руку. А коли зважити, що він шульга, то не важко зрозуміти, що боровся Славко фактично однією рукою та до того ж, що називається, неробочою...

Аналогічний результат показав на звітному турнірі в Туреччині й студент третього курсу педагогічного факультету нашого Університету Нікіта Берегульський (на верхньому фото – справа). У чвертьфіналі його суперником був місцевий самбіст – один з лідерів збірної Туреччини Фетіх Коса. Однак статус гостя та шалена підтримка трибун суперника не завадили 19-річному львів’янину здобути таку жадану перемогу. Більше того, Нікіта дуже швидко змусив замовкнути трибуни. На один зароблений бал господарем килима, він відповів трьома класними прийомами, кожен з яких рефері оцінив у чотири пункти. Тож сутичка завершилася достроковою, технічною перемогою українця – 12:1!

Достроково завершив Нікіта Берегульський (на фото нижче – зліва) і боротьбу у півфіналі. Самбіста з Киргизстану Артура Сансибекова він переміг больовим прийомом на руку. Таким самим був і підсумок фіналу, де суперником українця був грузин Імеда Гоголадзе. Однак цього разу больовий прийому на руку провів не Нікіта, а його опонент з Кавказу...

Одразу дві медалі FISU University World Cup Combat Sports – 2022 везе додому першокурсниця факультету фізичної культури і спорту нашого вишу Маргарита Бєлкова, яка змагалася у найважчій ваговій категорії – понад 78 кг – серед представниць прекрасної статі. У півфіналі вона поступилася Сі Сідней із Філіппін і в підсумку зійшла на третю, «бронзову» сходинку медального подіуму. У свою чергу кривдниця українки в фіналі зазнала поразки від туркені Дайгу Дірген, яка й принесла «золото» своїй команді.

Однак без нагороди найвищого ґатунку наша атлетка не залишилася. У заключний день змагань з самбо Маргарита Бєлкова у складі збірної України боролася в командному мікст-турнірі (в кожній команді було чотири хлопця та три дівчини) і разом зі своїми партнерами по «синьо-жовтій» дружині стала чемпіонкою FISU University World Cup Combat Sports – 2022.

Тож наразі в активі представників Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського на Кубку світу-2022 з одноборств серед студентів у турецькому Самсуні чотири нагороди – одна золота, дві срібні та одна бронзова. Віримо, що до поповнення медальної скарбнички нашого Університету, а автоматично й збірної України, докладуться й наші каратисти та борці вільного стилю.

 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ