Cестри Музичук на ЧС-2018 зі швидких шахів залишилися без медалей

Вчора, 28-го грудня, на чемпіонаті світу 2018 року зі швидких шахів, що триває у Санкт-Петербурзі, було зіграно заключну третину партій у дисципліні рапід. За їхніми підсумками у турнірі представниць прекрасної статі випускниці Львівського державного університету фізичної культури сестри Анна та Марія Музичук, на жаль, залишилися за межами призової трійки: Анні, яка стала четвертою, не вистачило пів-очка до медального п’єдесталу, а Марія фінішувала на 11-й позиції.

Третій, заключний день світового чемпіонату зі швидких шахів у дисципліні рапід випускниці Львівського державного університету фізичної культури сестри Марія та Анна Музичук розпочали миром в очній партії дев’ятого туру. На жаль, наступні два тури галичанки зіграли не найкращим чином.

В десятому турі Марія програла чорними Сарасадат Хадемальшарьєх з Ірану, натомість Анна білими розійшлася миром з Дінарою Садуакассовою із Казахстану. В 11-му турі Марія знову програла, цього разу білими Тань Чжуньї з Китаю, а Анна зіграла чорними внічию з Ґульнар Маммадовою із Азербайджану.

В заключному, 12-му турі обидві сестри перемогли: Анна білими обіграла Гумпі Конеру з Індії, а Марія чорними – легендарну шведку Пію Крамлінґ. На жаль, цього виявилося недостатньо, аби пробитися у трійку призерів.
У підсумку Анна, набравши 8,5 очок з 12-ти можливих, стала четвертою, а Марія з 8 пунктами – 11-ю.

А перемогла в рапіді чинна чемпіонка світу з класичних шахів китаянка Цзюй Веньцзюнь, яка набрала 10 очок і випередила на 1 очко володарку «срібла» Сарасадат Хадемальшарьєх з Ірану і бронзового призера росіянку Олександру Горячкіну.

До групи гравців, які набрали по 8 очок, окрім Марії Музичук, увійшла й українка Інна Гапоненко (16). В активі Анни Ушеніної 7 очок (32-е місце), Наталії Жукової – 6,5 (47-е), Ірини Петрової – 6 (62-е), Наталії Букси – 6 (68-е), Діани Арутюнової – 4 (113-е) серед 124-х учасниць.

Призовий фонд жіночого турніру з рапіду склав $150 тисяч, з яких $40 тисяч дісталися переможниці світової першості Цзюй Веньцзюнь.

У турнірі чоловіків чемпіонство із 11-а очками з 15-ти можливих виборов росіянин Даніїл Дубов. Срібним призером став азербайджанець Шахріяр Мамедьяров, бронзовим – Хікару Накамура зі США, в активі яких по 10,5 очка.

Кращий з українців Антон Коробов за додатковими показниками фінішував 11-м у групі гравців (6–16 місця), які набрали по 10 очок. Олександр Зубов (9,5 очка) посів 20-е місце. До першої сотні з українців також увійшли Адам Тухаєв (8 очок, 79-е місце), який, як і Зубов, переміг у цьому турнірі чинного чемпіона світу норвежця Магнуса Карлсена, та Ельдар Гасанов (8 очок, 81-е місце).

Призовий фонд чоловічого турніру з рапіду склав $350 тисяч, чемпіон отримає $60 тисяч.

Продовжить світовий форум змагання з бліцу, які пройдуть сьогодні та завтра, 29 і 30 грудня, відповідно.