Чемпіонат світу з біатлону Олена Підгрушна завершила на 12-му місці у мас-старті

55-й чемпіонат світу-2021 з біатлону в словенській Поклюці напередодні, 21-го лютого, закінчився гонками з мас-стартом. Серед трьох десятків жіночої гонки змагалася й аспірантка Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського Олена Підгрушна (на фото нижче), яка у підсумку фінішувала на 12-й позиції.

Ліза – значить перемога! В заключній жіночій гонці чемпіонату світу-2021 в Поклюці австрійська біатлоністка Ліза Тереза Хаузер поставила жирний знак оклику, підсумувавши свої блискучі виступи як безпосередньо на чемпіонаті світу, так і в поточному сезоні у цілому. Ставши єдиною учасницею мас-старту, що закрила всі 20 мішеней, Хаузер до двох срібних медалей додала титул чемпіонки світу. Якщо б хтось спрогнозував перед початком сезону такий результат головного старту, сама Ліза Тереза напевно була б дуже здивована.

Однак медаль австрійки – результат роботи в цілому по сезону, і навіть «золото» на велику несподіванку не тягне. А ось те, що на останній вогневий рубіж лідером разом з Хаузер прийшла Байба Бендіка з Латвії, змушувало вщипнути себе, щоб повірити в реальність того, що відбувається. Сенсація?.. До останнього дня світового форуму в Поклюці хіба що медаль білоруски Анни Сола тягнула на такий статус, що для головних стартів сезону – непристойно мало. Але, на жаль, у вирішальний момент прибалтійка здригнулася, промахнувшись двічі, і втратила шанси на медаль.

На останнє коло, другою, слідом за австрійкою, яка мчала за «золотом», вискочила її тезка – Ліза Віттоцці, що до цього промахнулась лише раз. Але італійці не судилося скрасити сезон медаллю чемпіонату світу. Адже слідом за Лізою мчала норвезька компанія з трьох лідерів скандинавської команди, як мінімум одній з яких місця на подіумі точно не залишалося.

Норвежки досить швидко залишили Віттоцці не при справах, і вирушили розбирати нагороди на фінішній стометрівці. У підсумку найбільш щасливою тут виявилася Інгрід Тандреволд, яка завоювала «срібло». А в суперечці за «бронзу» Тіріл Екхофф, незважаючи на три кола штрафу, виявилася вище Марте Олсбю Ройселанд.

Для Марте чемпіонат в Поклюці взагалі виявився невдалим, якщо можна так говорити про дворазову чемпіонку в естафетах. Однак, лідируючи в Кубку світу протягом половини сезону, і маючи минулорічний досвід семи медалей чемпіонату світу в семи гонках (у тому числі п’ять золотих), на цьому турнірі в особистих стартах Олсбю Ройселанд жодного разу не змогла піднятися на п’єдестал пошани. Та ще й лідерство в Кубку світу втратила...

Щодо українок, то Олена Підгрушна і в завершальній гонці чемпіонату світу підтвердила свій високий рівень готовності до головного старту сезону. Прориваючись з глибини групи на старті, Олена після двох чистих вогневих рубежів зуміла піднятися в першу десятку. Але вантаж попередніх стартів і накопичена за чемпіонат втома позначилися на стійці. Після третьої і четвертої стрільби Підгрушна йшла на коло штрафу і в результаті фінішувала 12-ю.

Для Дар’ї Блашко мас-старт вийшов з розряду: отримати досвід, проаналізувати і забути. Аж надто важко виглядала наша спортсменка в цій гонці, особливо на вогневих рубежах. Уже й не пригадати, коли Блашко заробляла аж шість кіл штрафу. На жаль, непростий фізичний стан, натяки на який проявилися на останньому колі естафети, в повній мірі показали себе і в мас-старті. Підсумок – 29-е місце на фініші, і добре, що до наступних стартів в Кубку світу тепер є десятиденна пауза.

Ну, а в загальному заліку Кубка світу Тіріл Екхофф, вигравши «бронзу», зміцнила свої позиції, випереджаючи тепер на 38 балів Ханну Еберґ і на 44 – Марте Олсбю Ройселанд. Магістрантка ЛДУФК Юлія Джима, незважаючи на пропуск мас-старту, зберегла 23-є місце і залишається найкращою у нашій команді в тоталі.

БІАТЛОН. ЧЕМПІОНАТ СВІТУ2021

21 лютого. Поклюка (Словенія)

Жінки. Гонка з масовим стартом. 12.5 км
(чотири вогневих рубежі)

1. Ліза Тереза Хаузер (Австрія) – (0+0+0+0) 36.05,7
2. Інгрід-Ландмарк Тандреволд (Норвегія) – (0+0+1+0) +21,7
3. Тіріл Екхофф (Норвегія) – (1+0+1+1) +23,0
4. Марте Олсбю Ройселанд (Норвегія) – ( 0+1+0+0) +23,6
5. Ліза Віттоцці (Італія) – (0+1+0+0) +48,9
6. Франциска Пройсс (Німеччина) – (1+0+1+0) +52,6
7. Ганна Еберґ (Швеція) – (1+0+1+0) +57,7
8. Доротея Вірер (Італія) – (1+0+1+1) +1.05,3
9. Байба Бендіка (Латвія) – (0+0+0+2) +1.14,3
10. Ванесса Хінц (Німеччина) – (0+0+1+0) +1.21,2
11. Лінн Перссон (Швеція) – (0+1+1+1) +1.26,5
12.Олена Підгрушна (Україна) – (0+0+1+1) +1.36,5
29. Дар’я Блашко (Україна) – (2+1+0+3) +5.00,2

 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ