Цими вихідними «Галичанка» зіграє у «Фіналі чотирьох» Кубка України-2020

Офіційні ігри українського жіночого гандболу поновлюються наприкінці поточного тижня. Повернення після карантинної паузи, що тривала півроку, відбудеться у Броварах матчами «Фіналу чотирьох» Кубка України, що пройдуть у суботу та неділю, 12-го і 13-го вересня, на майданчику ігрової зали Броварського фахового спортивного коледжу (колишній БВУФК).

За почесний трофей боротимуться віцечемпіон Вищої ліги «ТНЕУ-Енерго» з Тернополя та три представники Суперліги – миколаївський «Реал», «Дніпрянка» з Херсону та львівська «Галичанка», у складі якої грає ціла низка студенток і випускниць Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського.

Жеребкування півфінальних пар відбулось ще у лютому. Як ми уже повідомляли, чинний володар Кубка та «золота» Суперліги «Галичанка» гратиме проти віцечемпіона країни «Реалу», а «ТНЕУ-Енерго» спробує дати відсіч фіналісткам Кубка України 2017 року гравчиням «Дніпрянки».

Обидва півфінали буде зіграно у суботу, 12-го вересня. Наступного дня, в неділю, 13-го числа, переможці суботніх ігор в очному протистоянні розіграють трофей. А перед фінальним матчем відбудеться втішний поєдинок за третє місце між невдахами півфіналів.

Зазначимо, що після кожного матчу вручатимуться призи Федерації гандболу України (ФГУ) найкращим гравчиням кожної з команд, також буде визначена MVP усього «Фіналу чотирьох».

Додамо, що через карантинні вимоги ігри пройдуть без уболівальників. Але усі матчі гандбольного вікенду в Броварах будуть показані у прямих трансляціях на YouTube ФГУ, сайті «Суспільне Спорт», каналі «Мост-Відео». Окрім того, матч за третє місце та фінал, що відбудуться у неділю, 13-го вересня, транслюватиме телеканал «Спорт 1».

Головний тренер «Галичанки» Віталій Андронов перед від’їздом команди у Бровари поділився своїми очікуваннями від майбутніх кубкових баталій «Фіналу чотирьох»:

Про суперника по 1/2 фіналу – «Реал»

«Наша готовність буде зрозуміла на Кубку. Налаштовуємось серйозно. Розуміємо, що перша гра – проти «Реалу» – стане прихованим фіналом. І нам потрібно підтверджувати, що ми хочемо забрати Кубок. Ми з великою повагою ставимося до «Реалу». Ця команда з кожним роком прогресує, зростає. Помітно, що дівчата грають з великим бажанням, відчувається робота тренерського штабу та керівництва. Але ми не боїмося «Реал».

Про підготовку «Галичанки»

«Було настільки мало контрольних ігор, що будемо вже далі дивитись на нашу готовність. Але, гадаю, така ситуація не лише у нас, а майже у всіх команд. Дівчата давно виступають разом. Тому не думаю, що будуть якісь труднощі. Так, будуть ігрові непорозуміння, є нові вимоги, але, гадаю, все буде нормально.

Ми вийшли з відпустки 6-го червня, пройшли медобстеження, тренувались у Львові, а з 16-го червня по 1-е серпня їздили на збори до Тячева, що на Закарпатті. Потім повернулись і далі готувались у себе вдома, у Львові».

Про зміни у складі «Галичанки»

«Головне, що поїхала грати до Румунії наш капітан Наталія Савчин. Одружилась Настя Баранович і поки її теж немає з нами. Для нас це дві суттєві втрати. Травмована воротар Вікторія Салтанюк. Натомість прийшли молоді дівчата з інтернату – Марія Поляк та Олеся Дяченко».

Про відновлення воротаря Марії Гладун

«Марія Гладун пройшла повністю усі літні збори, все відпрацювала. Сподіваємось, форму вона більш-менш набрала, коліно іноді її непокоїло, але, гадаю, все буде добре».

Про заміну Наталії Савчин у центрі захисту «Галичанки»

«Нам є кого пробувати на цій позиції: Майкут, Поляк, Мелекесцева, Василяка... Це нормальна історія, що одні гравці йдуть з команди, а інші – з’являються».

ГАНДБОЛ. ЖІНКИ. КУБОК УКРАЇНИ-2020.
«ФІНАЛ ЧОТИРЬОХ»

Бровари. Арена БФСК

12 вересня (субота)

«Галичанка» – «Реал»