Діана Шостак – бронзовий призер молодіжного ЧС-2019 з карате

Упродовж шести днів, з 23-го по 27-е жовтня у Сантьяго тривали баталії ХІ чемпіонату світу з карате серед кадетів, юніорів і молоді. Збірна України зі столиці Чилі повернулася з чотирма бронзовими нагородами. Одну з них виборола студентка першого курсу спеціалізації карате кафедри фехтування, боксу і національних одноборств Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського Діана Шостак.

Вихованка заслуженого тренера України, випускника нашого Університету Антона Нікуліна, який є головним тренером національної команди, виступаючи у ваговій категорії до 61 кг змагань розділу куміте серед молоді віком до 21-го року, на попередніх стадіях почергово перемогла суперниць з Великої Британії (4:1) і Румунії (4:3), однак в 1/8 фіналу зазнала поразки від представниці Італії (2:2 – рішенням суддів).

Однак на цьому світовий форум для Діани не завершився: італійка вийшла у фінал і тим самим, згідно правилам змагань, українка продовжила боротьбу у втішному турнірі за бронзову нагороду. Своїм шансом Шостак, що називається, скористалася на усі сто відсотків. Спочатку вона впевнено перемогла каратистку з Еквадору (8:0), а в «малому» фіналі за рішенням суддів (рахунок – 0:0) отримала перемогу над суперницею з Казахстану і посіла третє місце.

Загалом збірна України з карате у Сантьяго здобула чотири бронзові медалі. Окрім Діани Шостак, на третю сходинку п’єдесталу пошани зійшли миколаївець Віктор Шевченко (кадети, до 70 кг), киянка Оксана Базелюк (юніори, до 59 кг) та одеситка Юлія Палашевська (молодь, до 50 кг).

Треба також відзначити достатньо успішний виступ ще трьох спортсменів, які зупинилися за крок до п’єдесталу, посівши почесне п’яте місце. Це одеситка Аріадна Панчук (юніори, до 48 кг), львів’янин Данило Кравчук (юніори, до 76 кг) та одесит Ігор Лагунов (молодь, понад 84 кг).

Таким чином, збірна України поліпшила кількісний медальний показник порівняно із попереднім світовим форумом у іспанському Тенеріфе в 2017 році, де у «синьо-жовтих» було три нагороди – одне «срібло» та дві «бронзи».

Додамо, що на українських молодих каратистів цього року чекають ще два відповідальні турніри – чемпіонат України в Києві (16–17 листопада) та етап Karate 1-Youth League у італійській Венеції (13–15 грудня).