«Динамо» в серії пенальті обіграло «Ворсклу» у фіналі Кубка України з футболу (Фото, відео)

Футболісти київського «Динамо» у серії післяматчевих пенальті у фіналі Кубка України сезону-2019/2020, що відбувся у середу, 8-го липня, на полі стадіону ОСК «Металіст» у Харкові, обіграли полтавську «Ворсклу», в складі якої грає Павло Ребенок, який одну з двох своїх вищих освіт здобув у стінах Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського.

Керманич динамівців Олексій Михайличенко випустив в центрі оборони не опорника Кадірі, а молодого Сироту. Варто також відзначити, що в нападі з’явився не Русин, а номінальний хавбек Вербіч. Водночас головний тренер ворсклян Юрій Максимов випустив практично той же склад, який кілька тижнів тому обігравав «Маріуполь» у півфіналі Кубка. Єдина зміна – Кане замінив Ребенка.

«Ворскла» почала не дуже впевнено, проте досить швидко прийшла до тями і в одній з перших атак забила. Полтавці розіграли кутовий праворуч: Кане виконав подачу, Альюн пролетів повз, а Степанюк (праворуч на фото внизу) заштовхав м’яча у сітку на дальній штанзі. 1:0 – сталося це на 11-й хвилині...

Київ на це зміг відповісти тільки непоганим ударом головою Сироти під поперечину, з яким в ефектному стрибку впорався кіпер Полтави Різник. Але набагато солідніше виглядала «Ворскла». Відчувалося, що команда Юрія Максимова не перегоріла психологічно і кожен футболіст в зеленій формі грає на своєму максимумі.

Поступово «Ворскла» відкотилася до своїх воріт, віддавши м’яч «Динамо». І у киян відразу почали виникати моменти. Один тільки Вербіч (ліворуч на фото внизу) до перерви міг оформляти «хет-трик», але відзначився тільки раз: Сидорчук подав, Де Пена скинув, а словенець на п’ятачку перед воротами прийняв і з розвороту пробив – 1:1. Навіть більш вірним був шанс, коли Беньямін замикав простріл з лівого флангу, але пробив лише у воротаря.

В другій половині поєдинку у Києва інтенсивність ще більше зросла. Як таких, гольових моментів було небагато, але з кожною хвилиною тиск на ворота «Ворскли» зростав.

Головна небезпека почала виходити після появи Циганкова замість Цітаішвілі (ліворуч на фото внизу). Віктор створив момент імені Різника, який після прострілу Шепелєва і рикошету від Альюна сейвом ногою врятував «зелено-білих» від голу. А незабаром кияни забили: Кендзьора прострілив – Вербіч замкнув. Але арбітри VAR скасували результативний удар через активний офсайд у Шепелєва.

Чим ближче було закінчення основного часу, тим більше падав темп гри. Як мінімум «Ворскла» грала вже більше на відбій, а «Динамо», схоже, не вистачало функціонально.

Овертайм суперники почали так, немов і не було перед цим півтори виснажливих години. «Ворскла» на диво знову почала активніше, але свої можливості не використала. Найкраща з них – сумбурна атака, коли Шехіч не зміг пробити частокіл ніг динамівських захисників вже в київській штрафній. Київ відповідав загальним тиском, хоч і без гострих ударів.

«Ворскла» на останніх хвилинах відверто терпіла. А «Динамо» ніяк не могло визначитися: догравати в атаці чи готуватися до серії пенальті. Останній ігровий момент зустрічі стався за участю Де Пени: Карлос замикав дальню стійку після подачі праворуч, але в площину воріт не влучив.

У серії пенальті ніхто не хотів поступатися. Все зламалося на Сапаю, а потім на Баєнку, який у другій поспіль серії пенальті маже. Різник перший раз врятував, але двічі витягнути свою команду з прірви не зміг – проти гармати Шабанова (на фото вгорі) у нього шансів не було.

ФУТБОЛ. ЧОЛОВІКИ.
КУБОК УКРАЇНИ-2019/2020. ФІНАЛ

«Динамо» – «Ворскла» – 1:1 (пенальті – 8:7)

8 липня. Початок – 21:30.
Харків. Стадіон ОСК «Металіст»

Судді: Катерина Монзуль (Харків), Марина Стрілецька (Суми), Олександра Ардашева (Київ).

«ДИНАМО»: Бущан, Сидорчук, Вербіч, Шепелєв (Андрієвський, 117), Цітаішвілі (Циганков, 60), Де Пена, Миколенко, Буяльський (Шапаренко, 99), Шабанов, Сирота, Кендзьора.

«ВОРСКЛА»: Різник, Пердута, Якубу (Опанасенко, 73), Скляр (Шехіч, 95), Кулач (Луїзао, 76), Степанюк (Баєнко, 115), Чеснаков, Сапай, Пуцлін, Кане, Альюн.

Голи: Вербіч, 28 – Степанюк, 11.

Серія пенальті: Пуцлін – 0:1, Вербіч – 1:1, Кане – 1:2, Циганков – 2:2, Луїзао – 2:3, Кендзьора – 3:3, Опанасенко – 3:4, Де Пена – 4:4, Альюн – 4:5, Андрієвський – 5:5, Чеснаков – 5:6, Сидорчук – 6:6, Пердута – 6:7, Шапаренко – 7:7, Сапай – 7:7 (воротар), Миколенко – 7:7 (воротар), Баєнко – 7:7 (вище воріт), Шабанов – 8:7.

Попередження: Сирота, 9, Шабанов, 80, Буяльський, 89, Вербіч, 113 – Скляр, 42, Пердута, 105+1.