Для участі в Олімпіаді у Токіо українських атлетів можуть вакцинувати за рахунок МОК

Усіх учасників ХХХІІ літньої Олімпіади в Токіо планують вакцинувати, щоб провести головні змагання чотириріччя з глядачами. При цьому Міжнародний олімпійський комітет (МОК) може надати українським легкоатлетам вакцину від коронавірусу, щоб вони змогли взяти участь в Олімпійських іграх у столиці Японії.

«Є інформація, що може бути таке: якщо навіть до України до того періоду не дійде масова вакцинація, то за рахунок МОК виділять певну кількість вакцин. Це невелика цифра – від 300 до 500 одиниць. І зроблять цілеспрямовану вакцинацію для всіх учасників ХХХІІ літніх Олімпійських ігор», – розповів головний тренер збірної України з легкої атлетики В’ячеслав Тиртишнік.

Висловився з приводу вакцинації спортсменів від коронавірусу й Міністр молоді та спорту України Вадим Гутцайт.

«Ми готуємося до Олімпійських ігор, ми сподіваємося, що вони відбудуться. Питання – що буде з пандемією, що буде з вакциною. Вважаємо, що коли з’явиться вакцина в Україні, ми будемо вакцинувати наших спортсменів і тренерів, які будуть готуватися до Олімпійських ігор. Щоб вони змогли підготуватися і виступити на Іграх у Токіо. Будемо дивитися, як буде у світі», сказав Гутцайт.

Зазначимо, раніше президент Міжнародного олімпійського комітету Томас Бах заявляв, що організація буде сприяти вакцинації учасників Олімпіади, щоб провести Ігри з глядачами.

Нагадаємо, ХХХІІ літні Олімпійські ігри-2020 перенесли на 2021 рік у зв’язку з пандемією COVID-19. Змагання у Токіо пройдуть влітку – з 23-го липня по 8-е серпня. Орієнтовно близько 11 000 спортсменів з 205 країн світу розіграють 339 комплектів медалей у 33 видах спорту.

57% ліцензій на Ігри в Токіо вже розіграні й залишаться дійсними. По інших 43% система кваліфікації допрацьована міжнародними федераціями спільно з Міжнародним олімпійським комітетом з урахуванням інтересів усіх спортсменів.

Додамо, що відбіркові змагання завершаться не пізніше 29-го червня 2021 року, а крайній термін подачі остаточних списків спортсменів для участі в Іграх – 5-е липня 2021 року.

 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ