Два асисти Олексія Гуцуляка позбавили «Шахтар» двох очок

Вихідними, 3-4 жовтня, були зіграні матчі п’ятого туру ювілейного, 30-го за ліком чемпіонату України з футболу сезону-2020/2021 за участю 14-ти клубів Прем’єр-ліги, в складах десяти з яких грають студенти і випускники кафедри футболу Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, а в «Олександрії», «Маріуполі» та «Русі» головними тренерами працюють Володимир Шаран, Остап Маркевич та Іван Федик відповідно, які вищу освіту здобули в нашому виші.

Матч між «Дніпром-1» та «Ворсклою», що відкривав програму 5-го туру УПЛ, потішив уболівальників захоплюючим сюжетом та драматичною розв’язкою. Полтавська команда, яка на старті сезону справляє чудове враження та може претендувати на звання відкриття турніру, пропустила першою – після подачі кутового відзначився Назаренко.

Утім, ще до перерви полтавці відігралися (Кулач влучно пробив головою з передачі Пердути), а у другому таймі вже вели в рахунку. Кане завдяки індивідуальним діям обіграв кількох суперників та забив другий м’яч «Ворскли». Після цього відбулися вилучення у складах обох команд, унаслідок чого гості завершували матч узагалі вдев’ятьох. І «Дніпро-1» цим скористався. Чемпіон світу U-20 Булеца на останній компенсованій хвилині ударом здалеку зрівняв рахунок.

До речі, ця гра стала першою для керманича «Ворскли» Юрія Максимова після того, як днями він на рік, до кінця травня 2022 року, продовжив контракт із клубом. Водночас новий наставник «Дніпра-1» Ігор Йовічевіч набрав перше очко в УПЛ на чолі своєї нинішньої команди.

Не обійшлося без вилучення й у львівському дербі. «Рух» зі «Львовом» уперше зустрілися в межах чемпіонату УПЛ, і поєдинок двох аутсайдерів поточного сезону завершився без голів (зазначимо, що «рухівці» майже півтора тайму грали в меншості після червоної картки Парамонова). Містяни заробили перший бал до турнірної таблиці в цьому розіграші.

Ще в одному матчі зустрічалися між собою два дебютанти елітного дивізіону. «Інгулець» та «Минай» обмінялися голами з пенальті та розійшлися миром. Відзначимо, що господарі також не зуміли реалізувати чисельну перевагу, яку отримали завдяки вилученню Пиняшка. До речі, саме з рахунком 1:1 завершилися й обидва поєдинки минулого сезону між цими командами в чемпіонаті першої ліги.

У неділю, 4-го жовтня, відбулися чотири поєдинки 5-го туру УПЛ, який став останнім перед перервою на матчі національних збірних.

Паралельно проходили два поєдинки за участі клубів, що представлятимуть країну у груповому турнірі Ліги чемпіонів. І «Шахтар», і «Динамо» свої матчі завершили внічию, причому обом грандам довелося відіграватися.

Гірники цієї осені видали найгірший старт у чемпіонаті з 2008 року. Їхній керманич Луїш Каштру після гри в Чернігові пояснив це відсутністю перерви після попереднього сезону, який для помаранчево-чорних розтягнувся через участь у плей-оф Ліги Європи, де вони дійшли до півфіналу.

Сьогодні «Шахтар» створив швидкий гол завдяки вдалим діям Коваленка після подачі кутового. Віктор вчасно опинився на добиванні після заблокованого удару Мораєса. «Десна» зрівняла рахунок та вийшла вперед завдяки двом гольовим передачам Гуцуляка – на Мостового та екс-гірника Тотовицького. В обох епізодах інертно діяли захисники гостей, що забули про підстраховку та загубили авторів голів.

Та чемпіон усе ж урятувався від поразки. Спрацювали заміни від Луїша Каштру. Маленьке диво створили два бразильські джокери – Тете та Дентіньо, причому автор голу з’явився на полі вперше в цьому сезоні, а забивав він востаннє більше року тому.

У складі «Шахтаря» участь у матчі взяли футболісти, викликані на найближчий збір національної команди України: Пятов, Матвієнко, Степаненко (вийшов на заміну на 46-й хвилині), Марлос (замінений на 46-й хвилині), Коваленко (гол), Мораєс (замінений на 58-й хвилині).

«Динамо», навпаки, порівняно з попередніми роками демонструє прогрес у результатах на старті чемпіонату. Кияни, навіть втративши очки в зустрічі із «Зорею», очолили таблицю, обійшовши «Ворсклу» за додатковими показниками. У першому таймі обидва суперники діяли не надто активно, натомість по перерві гра пожвавішала, і моменти вже виникали біля воріт обох команд. Кочергін відзначився ударом із далекої відстані, причому в цьому епізоді не обійшлося без похибки Бущана. Динамівці відігралися після того, як Де Пена знайшов передачею Вербіча, який чудово розвернувся з м’ячем та переграв голкіпера «Зорі» Шевченка.

У складі «Динамо» на поле виходили гравці синьо-жовтих, викликані на найближчий збір: Бущан, Миколенко, Караваєв (замінений на 69-й хвилині), Забарний, Сидорчук (жовта картка), Циганков (вийшов на заміну на 59-й хвилині), Шапаренко.

У столиці відбувся ще один цікавий поєдинок. На стадіоні ім. Валерія Лобановського «Олімпік» з «Олександрією» спільними зусиллями створили п’ять голів. Господарі мали виглядати свіжішими, оскільки, на відміну від суперника, не брали участі в матчах третього раунду Кубку України. Можливо, це допомогло їм у першому таймі втілити свою перевагу у три забиті м’ячі. До того ж у гостей було вилучено Банаду.

Але після перерви гравці «Олександрії», навіть діючи в меншості, додали у швидкості та скоротили відставання до мінімуму – 3:2. Утім, аби досягти більшого, їм не вистачило часу.

В останньому матчі туру «Колос» мінімально обіграв «Маріуполь» завдяки 11-метровому на останній хвилині та піднявся на третє місце.

ФУТБОЛ. ПРЕМ’ЄР-ЛІГА-2020/2021. 5-й ТУР

«Дніпро-1» – «Ворскла» – 2:2
Голи: Назаренко, 14, Булеца, 90+5 – Кулач, 42, Кане, 66.

«Рух» – «Львів» – 0:0

«Інгулець» – «Минай» – 1:1
Голи: Сітчінава, 35 (пен.) – Нурієв, 9 (пен.).

«Олімпік» – «Олександрія» – 3:2
Голи: Шахаб, 8, Бабогло, 25 (авт.), Зотько, 44 (пен.) –
Сітало, 62, Гречишкін, 90+2 (пен.).

«Десна» – «Шахтар» – 2:2
Голи: Мостовий, 17, Тотовицький, 26 –
Коваленко, 4, Дентіньо, 79.

«Динамо» – «Зоря» – 1:1
Голи: Вербіч, 74 – Кочергін, 65.

«Колос» – «Маріуполь» – 1:0
Гол: Оріховський, 90+6 (пен.).

ТУРНІРНА ТАБЛИЦЯ ПІСЛЯ 5-го ТУРУ