Футболісти ЛДУФК зіграли у перших матчах після тривалої перерви, пов’язаної з пандемією COVID-19 (Відео)

Шість українських футбольних команд у п’ятницю, 22-го травня, провели перші поєдинки після незапланованої тривалої весняної паузи, пов’язаної з пандемією COVID-19. Зокрема, найтитулованіший вітчизняний клуб київське «Динамо» приймав лідера Першої ліги львівський «Рух», який свої домашні матчі проводить на полі стадіону СКІФ Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського. У стартовому складі гостей на поле динамівської клубної арени імені Валерія Лобановського вийшли й двоє випускників нашого вишу – центральний оборонець Ігор Дуць та опорний півзахисник Ярослав Мартинюк, а ще один гравець середньої ланки «чорно-жовтих» Мар’ян Мисик по перерві вийшов на заміну.

Київське «Динамо» та львівський «Рух», третя команда поточної турнірної таблиці Прем’єр-ліги і один з головних претендентів на вихід до елітного дивізіону вітчизняного футболу, провели перший матч на зелених полях нашої країни після більше ніж двомісячної карантинної паузи через пандемію коронавірусу. Відповідно до діючих в Україні обмежень, гра відбулася без глядачів.

Поєдинок проти динамівців, хоч і носив статус товариського, без перебільшення, став для «жовто-чорних» історичним. Лише той факт, що «Руху» протистоятиме 15-тиразовий чемпіон України, додавав підопічним Юрія Бакалова особливої мотивації на цю зустріч.

«Динамо» прогнозовано розпочало гру першим номером, але захист «Руху» впевнено діяв у захисті. Перший натяк на гостроту біля воріт Мисака стався лише на 17-й хвилині, але кіпер гостей зреагував на удар Шабанова після подачі від Андрієвського з кутового. Рухівці теж кілька разів пробували пристрілятись по воротах Бущана. Спершу пильність кіпера динамівців здалеку вирішив перевірити Кондраков, а через хвилину вже Брікнер пробив з-за меж штрафного – круглий пройшов повз ворота.

Цікаво, що найбільш реальна нагода забити у першому таймі була саме у «жовто-чорних». На 21-й хвилині Брікнер запустив у швидку атаку Кондракова, той не пошкодував м’яча Бойчуку, який стрімко увірвався до штрафного. На жаль, вихід віч-на-віч Бойчук реалізувати не зміг – хавбек, перекидаючи круглого через Бущана, не влучив у рамку.

Наприкінці першого тайму кілька гострих моментів створили і господарі. Спершу Миколенко виконав гострий простріл, але Буяльський не встиг замкнути подачу від партнера, а через дві хвилини після триходівки за участю Шепєлєва, Буяльського і Русина у гру був змушений вступати кіпер гостей Мисак.

На перерву команди пішли за нічийного рахунку (0:0), щоправда, до того Синиця з Бойчуком встигли обігратись у стіночку в штрафному майданчику господарів – Бущан парирував удар від Богдана перед собою, але динамівські захисники першими встигли на м’яч і нівелювали загрозу.

У другому таймі підопічні Олексія Михайличенка помітно додали обертів в атаці. Дуже хотів відзначитись Сидорчук, який двічі пробивав з дальньої дистанції – щоразу повз ворота. Згодом примусив про себе заговорити Де Пена. Спершу уругваєць вирішив закрутити «сухий лист» у нижній ближній кут, але Мисак зреагував на цю несподівану подачу з кутового, а вже через кілька хвилин Карлос перехопив невдалу передачу Саківа і пробив у поперечку. А наприкінці зустрічі намагався забити Беніто, однак кіпер «Руху» знову був на висоті.

У підсумку, 0:0 у Києві – львівський «Рух», давши гідний бій українському гранду, розписав почесну мирову зі столичним «Динамо». Додамо, що цієї неділі, 24-го травня, у «жовто-чорних» запланований ще один спаринг. Команда Юрія Бакалова поміряється силами з чинним чемпіоном країни донецьким «Шахтарем». Цей спаринг відбудеться на тренувальній базі «гірників» у Святошині. Початок зустрічі – об 11:30.

В іншому спарингу першого ігрового дня ФК «Олександрія», який у нинішньому сезоні грав на груповому етапі Ліги Європи УЄФА, вдома, на полі КСК «Ніка», провів поєдинок проти полтавської «Ворскли». Зрозуміло, що футболісти лише набирають форму, але судячи по цій грі, гравці обох команд скучили за футболом.

Рахунок відкрили полтавчани. На 17-й хвилині забив лівий хавбек гостей Павло Ребенок, який одну з своїх двох вищих освіт здобув у стінах Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського. Потім, після двох поспіль стандартів — на 23-й і 30-й хвилинах, відзначився центрбек господарів Гліб Бухал, який першим опинявся на добиванні. Загалом перший тайм запам’ятався хорошою динамікою і постійними нестандартними діями гравців атакувальних ланок обох команд.

Другий тайм олександрійці провели більш стримано, майже без гольових моментів. На 81-й хвилині, після розіграшу стандарту полтавчанин Євген Опанасенко, який щойно вийшов на заміну, забив злету гол у ворота господарів поля – 2:2. Втім, «чорно -жовто-зелені», як і в першій 45хвилинці, у відповідь забили два м’ячі. В обох випадках, на 83-й та 88-й хвилинах, відзначився Денис Устименко. Тож остаточний рахунок зустрічі – 4:2 на користь олександрійців.

По завершенні матчу головний тренер ФК «Олександрія», випускник ЛДУФК Володимир Шаран прокоментував гру своїх підопічних: «Команда продемонструвала хорошу гру, особливо, в першому таймі. Ми могли забивати і більше. Були хороші комбінації, але іноді хлопці перегравали. Є ще питання щодо реалізації моментів, але в цілому, розчарувань не має. Задоволений кондиціями футболістів, враховуючи те, що працюємо лише десять днів. З кожним днем футболісти прибавляють і до початку відновлення чемпіонату команда буде готова. Що до травмованих, то на превеликий жаль, під час тренувань у нас таких двоє. Та, якщо у Романа Вантуха незначне пошкодження, то у багаторічного капітана команди Андрія Запорожана розрив ахіла. Попереду у нього операція в Києві, а потім Андрій прийме рішення щодо подальшої своєї футбольної долі. Скоріше за все, він завершить кар’єру. Я говорив з президентом клубу Сергієм Кузьменком, і ми запропонували Андрію тренерську роботу в клубі. Щодо календаря на наступні дні, то в суботу у команди вихідний, а, потім, будемо готуватися до гри з «Черкащиною».

У ще одному матчі півфіналіст поточного Кубка України першоліговий ФК «Минай» приймав ПФК «Львів». Матч завершився з рахунком 3:2 на користь гостей.