«Галичанка» – срібний призер чемпіонату України-2018 з пляжного гандболу серед жінок

З 6-го по10-е червня у київському Гідропарку проходив чемпіонат України з пляжного гандболу 2018 року серед жіночих команд. Змагалися дев’ять команд, серед них й дві титуловані команди класичного гандболу – херсонська «Дніпрянка» (бронзовий призер) та львівська «Галичанка» (чемпіон жіночої Суперліги), в складі якої виступає ціла група студенток та випускників Львівського державного університету фізичної культури, а готував команду до звітних змагань Віталій Надич, який вищу освіту також здобував у стінах нашого вишу.

СКЛАД  КОМАНД-УЧАСНИЦЬ  ЧЕМПІОНАТУ  УКРАЇНИ-2018:

• «Галичанка» Львів
• «Дніпрянка» Херсон
• ДЮСШ «Стрімкий м’яч» Київ
• ГК «Бровари» Бровари
• Університет ім. Шевченка Київ
• «Перша столиця» Харківська область
• Збірна команда Херсонської області
• «Спартак» Київ
• БВУФК Бровари

На попередньому раунді чемпіонату за допомогою жеребкування команди були розподілені на дві підгрупи. «Галичанка» грала у групі «А» разом з херсонською «Дніпрянкою», київською ДЮСШ «Стрімкий м’яч», ГК «Бровари» та столичним Університетом імені Шевченка. На цьому етапі змагань львівські гандболістки перемогли усі команди, окрім херсонської «Дніпрянки»:

• ГК «Бровари» – «Галичанка» – 0-2
• «Галичанка» – ДЮСШ «Стрімкий м’яч» Київ – 2-0
• «Галичанка» – КНУ ім. Шевченка Київ – 2-0
• «Галичанка» – «Дніпрянка» Херсон – 0-2

ТУРНІРНА ТАБЛИЦЯ ПОПЕРЕДНЬОГО РАУНДУ, ГРУПА «А»
(по чотири гри):

1. «Дніпрянка» Херсон – 8 очок
2. «Галичанка» Львів – 6
3. КНУ ім. Шевченка Київ – 4
4. ГК «Бровари» – 2
5. ДЮСШ «Стрімкий м’яч» Київ – 0

ТУРНІРНА  ТАБЛИЦЯ  ПОПЕРЕДНЬОГО  РАУНДУ, ГРУПА «Б»
(по три гри):

1. «Перша столиця» Харківська область – 6 очок
2. «Спартак» Київ – 4
3. Збірна команда Херсонської області – 2
4. БВУФК Бровари – 0

Відповідно до місць у турнірній таблиці команди в основному раунді також розподілилися на дві підгрупи. В межах цього раунду львівська «Галичанка» перемогла збірну команду Херсонської області та поступилася тогорічному чемпіону України з пляжного гандболу – «Першій столиці» з Харківської області.

• «Галичанка» – Збірна команда Херсонської області – 2-0
• «Галичанка» – «Перша столиця» Харківська область – 0-2

ТУРНІРНА  ТАБЛИЦЯ  ОСНОВНОГО  РАУНДУ, ГРУПА «Г»

1. «Перша столиця» Харківська область
2. «Галичанка» Львів
3. Збірна Херсонської області
4. ГК «Бровари»

ТУРНІРНА  ТАБЛИЦЯ  ОСНОВНОГО  РАУНДУ, ГРУПА «В»

1. «Дніпрянка» Херсон
2. «Спартак» Київ
3. БВУФК Бровари
4. КНУ ім. Шевченка Київ
5. ДЮСШ «Стрімкий м’яч» Київ

В 1/4 фіналу, згідно з положенням про проведення змагань, «Галичанка» зі свого другого місця потрапляла на третій номер групи «В», тобто на БВУФК Бровари. Львівські гандболістки проблем з суперницями не мали, здолавши їх з рахунком 2-0.

РЕЗУЛЬТАТИ  МАТЧІВ  1/4  ФІНАЛУ

• «Дніпрянка» Херсон – ГК «Бровари» 2-0
• «Галичанка» Львів – БВУФК Брвари – 2-0
• «Перша столиця» Харківська область – КНУ ім. Шевченка Київ – 2-0
• «Спартак» Київ – Збірна Херсонської області – 2-1

Переможці чвертьфіналів зустрілися між собою в півфінальних матчах: львівська «Галичанка» вийшла на херсонську «Дніпрянку», а «Перша столиця» з Харківської області – на київський «Спартак».

У півфіналі «Галичанка» взяла реванш за поразку у стартовому раунді чемпіонату, обігравши «Дніпрянку» з рахунком 2-1. Крім реваншу, львівські гандболістки оформили вихід у фінал чемпіонату.

РЕЗУЛЬТАТИ  МАТЧІВ  1/2  ФІНАЛУ

• «Дніпрянка» Херсон – «Галичанка» Львів – 1-2
• «Перша столиця» Харківська область – «Спартак» Київ – 2-0

Отож, у фіналі зійшлися чемпіон України з класичного гандболу та чемпіон України з пляжного гандболу – відповідно львівська «Галичанка» проти «Першої столиці» з Харківщини.

На жаль, львівські гандболістки у фіналі поступилися, однак ці медалі свого роду на вагу золота, оскільки через відсутність пляжного майданчика у Львові, «галичанки» не мали змоги провести підготовку до змагань. Пляжний гандбол відрізняється від класичного... «У пляжному гандболі ігровий майданчик – не тверде покриття, а пісок. Тому тут, на відміну від класичного гандболу, важче. Важче тим, що не ті групи м’язів працюють, інша координація, треба виштовхуватися з піску», – пояснює Віталій Надич – вчитель гандболу Львівського училища фізичної культури, який на цьому чемпіонаті виступив в ролі тренера «Галичанки». Звичайно, зважаючи на специфіку цього виду спорту, й підготовка потрібна спеціальна, інакша, ніж у класичному гандболі.

ФІНАЛ

• «Галичанка» Львів – «Перша столиця» Харківська область – 0-2

МАТЧ  ЗА  ТРЕТЄ  МІСЦЕ

• «Дніпрянка» Херсон – «Спартак» Київ– 2-1

Зазначимо, що на чемпіонаті «Галичанка» була представлена не всіма гандболістками команди, грали ті, хто мав змогу й бажання. Отож, срібні медалі здобули воротарі Єлизавета Гілязетдінова, Вікторія Салтанюк та польові гравці Наталія Воловник, Анастасія Дорожівська, Діана Дмитришин, Олександра Жолобович, Юлія Головко, Анастасія Баранович, Мар’яна Маркевич та Ольга Василяка.

Голкіпер Єлизавета Гілязетдінова, яка тривалий час була основним воротарем «Галичанки», а влітку 2017 року підписала контракт з клубом AZERYOL(Баку), рада була знову зіграти за улюблену команду: «Галичанка» – це дійсно моя команда, адже куди б не закинула мене доля, все одно повертаюся сюди. Мені приємно, що Тарас Володимирович Кузь – спортивний директор «Галичанки», завдяки якому команда виступила на цих змаганнях, та тренер Віталій Іванович повірили в мене й взяли з собою. Думаю, я не підвела їх і команду».

Талановита воротарка дещо скромна, адже вона не просто не підвела команду, а була однією з найсильніших гравчинь чемпіонату. Єлизавета отримала відзнаку кращого голкіпера. До слова, таку ж відзнаку виборювала свого часу й на європейському рівні – визнавалася кращим воротарем молодіжного чемпіонату Європи з цього виду спорту (у 2012 році).

ПІДСУМКОВИЙ  РОЗПОДІЛ  МІСЦЬ  В  ЧЕМПІОНАТІ  УКРАЇНИ-2018:

1. «Перша столиця» Харківська область
2. «Галичанка» Львів