«Галичанка» вийшла у «Фінал чотирьох» Кубка України з гандболу

Минулими вихідними відбулися матчі у відповідь чвертьфінальної стадії Кубка України з гандболу серед жіночих команд сезону-2019/2020, за підсумками яких визначилися усі учасники «Фіналу чотирьох». Продовжить боротьбу за почесний трофей і чемпіон останніх п’яти сезонів вітчизняної Суперліги та чинний володар Кубка України львівська «Галичанка», кольори якої захищає низка випускниць і студенток Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського.

«Сліпий» жереб зіграв злий жарт з головними фаворитами турніру – чинними чемпіонками і володарями Кубка України львівською «Галичанкою» та віце-чемпіонками країни ужгородськими «Карпатами», звівши їх в очному протистоянні уже на чвертьфінальній стадії розіграшу другого за значимістю національного трофею.

За великим рахунком доля двоматчевого протистояння була вирішена уже в першій грі у Львові, в якій підопічні Тетяни Штефан і Анжели Савченко здобули перемогу із комфортним рахунком – 30:18. Нагадаємо, такий солідний за гандбольними мірками відрив у 12 м’ячів галичанки досягли перш за все вдалій грі свого голкіпера Вікторії Салтанюк і капітана команди Наталії Савчин, яка записала до свого доробку дев'ять влучних кидків. Та попри солідний гандикап львів’янок, ужгородські «вовчиці» зберігали надію на реванш у матчі-відповіді.

Зокрема, перед другим поєдинком голкіпер «Карпат» Єлизавета Воронько сказала: «Думаю, друга гра буде цікавішою і значно сильнішою з нашої сторони від тієї, що пройшла у Львові».

А президент ужгородського клубу Олександр Ледида додав: «Завжди важко грати на чужому полі, тому наша команда удома має шанс показати все, на що вона здатна».

І насправді, протистояння суперниць на ігровому майданчику у другому матчі було більш рівним, ніж у першій грі в місті Лева. На перерву команди пішли за мінімальної переваги гостей – 16:15. Важкою для обох команд була й боротьба у другій половині зустрічі, але все ж «Галичанка» утримувала господарок увесь ігровий час на відстані двох – трьох м’ячів, а подекуди й більше. У підсумку наша команда виграла й другий матч, цього разу з перевагою у три голи – 32:29 (16:15), а за сумою двох матчів перемогла з переконливим рахунком 62:47.

«Карпати» (Ужгород) – «Галичанка» (Львів) – 29:32 (15:16)

8 лютого. Ужгород. СК «Юність»

Судді – А. Новіков, В. Рожков.
Делегат ФГУ – В. Фегір.

«КАРПАТИ»: Тея Чіковані, Анастасія Полєтаєва – Каріна Байрак (6 м’ячів), Мілана Шукаль (7), Ольга Макаренко (1), Яна Готра (10), Христина Сендрей, Катерина Купчак, Софія Безрукова (2), Каріна Колодюк (3).

Тренери – Віктор Чернов, Олена Шукаль, Олена Пилипюк.

«ГАЛИЧАНКА»: Вікторія Салтанюк, Оксана Площинська – Наталя Савчин (7), Діана Дмитришин (2), Тетяна Поляк (8), Мар’яна Маркевич (8), Юлія Головко, Ольга Василяка (3), Марина Коновалова (3), Анастасія Баранович, Олександра Фурманець (1).

Тренери – Тетяна Штефан, Анжела Савченко, Оксана Площинська.

Семиметрові: 6 спроб / 5 голів – 1 спроба / 1 гол.

Штрафний час: 4 хвилини (Шукаль – 4) – 6 хвилин (Савчин – 2, Василяка – 2, Площинська – 2).

ПІСЛЯМАТЧЕВІ КОМЕНТАРІ ГОЛОВНИХ ТРЕНЕРІВ:

Віктор Чернов («Карпати»): «Після першої гри у Львові, в якій почали програвати з перших хвилин, ми проаналізували помилки, попрацювали над ними на тренуваннях, і у другому матчі боротьба вийшла. Однак на своїх помилках таки програли: гравчині стомилися, почалися невиправдані втрати м’яча, десь не завершували атаки так як треба. І все це й вилилося у ту різницю в три м’ячі».

Тетяна Штефан («Галичанка»): «Попри запас у 12 м’ячів після домашнього матчу, налаштування на другу гру було таким, як і на першу. Для нас немає різниці, яка гра, яка команда, завдання – вийти і боротися за перемогу з першої до останньої хвилини».

21:22 та 24:26

Отож, до «Фіналу чотирьох» сезону-2019/2020 вийшли «Галичанка» (Львів), «Дніпрянка» (Херсон), ТНУ-«Енерго» (Тернопіль) та «Реал» (Миколаїв).

Жеребкування «Фіналу чотирьох» відбудеться завтра, 12-го лютого, о 13:00 в офісі Федерації гандболу України під час засідання Комітету з організації та проведення змагань. Півфінальні пари будуть визначені «сліпим» жеребкуванням.

Проведення «Фіналу чотирьох» заплановане на 16–17 травня. У перший день відбудуться півфінальні матчі, у другий – гра за третє місце та фінал.

В разі нічиєї в основний час матчів «Фіналу чотирьох», призначається серія 7-метрових штрафних кидків (по 5 кидків кожної команди). Якщо після серії 7-метрових штрафних кидків переможець не визначений, призначається друга серія по одному кидку від кожної команди до першого не забитого за однакової кількості кидків. Порядок кидків визначається жеребкуванням.