«Галичанка» вийшла у «Фінал чотирьох» Кубка України з гандболу

Минулими вихідними відбулися матчі у відповідь чвертьфінальної стадії Кубка України з гандболу серед жіночих команд сезону-2019/2020, за підсумками яких визначилися усі учасники «Фіналу чотирьох». Продовжить боротьбу за почесний трофей і чемпіон останніх п’яти сезонів вітчизняної Суперліги та чинний володар Кубка України львівська «Галичанка», кольори якої захищає низка випускниць і студенток Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського.

«Сліпий» жереб зіграв злий жарт з головними фаворитами турніру – чинними чемпіонками і володарями Кубка України львівською «Галичанкою» та віце-чемпіонками країни ужгородськими «Карпатами», звівши їх в очному протистоянні уже на чвертьфінальній стадії розіграшу другого за значимістю національного трофею.

За великим рахунком доля двоматчевого протистояння була вирішена уже в першій грі у Львові, в якій підопічні Тетяни Штефан і Анжели Савченко здобули перемогу із комфортним рахунком – 30:18. Нагадаємо, такий солідний за гандбольними мірками відрив у 12 м’ячів галичанки досягли перш за все вдалій грі свого голкіпера Вікторії Салтанюк і капітана команди Наталії Савчин, яка записала до свого доробку дев'ять влучних кидків. Та попри солідний гандикап львів’янок, ужгородські «вовчиці» зберігали надію на реванш у матчі-відповіді.

Зокрема, перед другим поєдинком голкіпер «Карпат» Єлизавета Воронько сказала: «Думаю, друга гра буде цікавішою і значно сильнішою з нашої сторони від тієї, що пройшла у Львові».

А президент ужгородського клубу Олександр Ледида додав: «Завжди важко грати на чужому полі, тому наша команда удома має шанс показати все, на що вона здатна».

І насправді, протистояння суперниць на ігровому майданчику у другому матчі було більш рівним, ніж у першій грі в місті Лева. На перерву команди пішли за мінімальної переваги гостей – 16:15. Важкою для обох команд була й боротьба у другій половині зустрічі, але все ж «Галичанка» утримувала господарок увесь ігровий час на відстані двох – трьох м’ячів, а подекуди й більше. У підсумку наша команда виграла й другий матч, цього разу з перевагою у три голи – 32:29 (16:15), а за сумою двох матчів перемогла з переконливим рахунком 62:47.

«Карпати» (Ужгород) – «Галичанка» (Львів) – 29:32 (15:16)

8 лютого. Ужгород. СК «Юність»

Судді – А. Новіков, В. Рожков.
Делегат ФГУ – В. Фегір.

«КАРПАТИ»: Тея Чіковані, Анастасія Полєтаєва – Каріна Байрак (6 м’ячів), Мілана Шукаль (7), Ольга Макаренко (1), Яна Готра (10), Христина Сендрей, Катерина Купчак, Софія Безрукова (2), Каріна Колодюк (3).

Тренери – Віктор Чернов, Олена Шукаль, Олена Пилипюк.

«ГАЛИЧАНКА»: Вікторія Салтанюк, Оксана Площинська – Наталя Савчин (7), Діана Дмитришин (2), Тетяна Поляк (8), Мар’яна Маркевич (8), Юлія Головко, Ольга Василяка (3), Марина Коновалова (3), Анастасія Баранович, Олександра Фурманець (1).

Тренери – Тетяна Штефан, Анжела Савченко, Оксана Площинська.

Семиметрові: 6 спроб / 5 голів – 1 спроба / 1 гол.

Штрафний час: 4 хвилини (Шукаль – 4) – 6 хвилин (Савчин – 2, Василяка – 2, Площинська – 2).

ПІСЛЯМАТЧЕВІ КОМЕНТАРІ ГОЛОВНИХ ТРЕНЕРІВ:

Віктор Чернов («Карпати»): «Після першої гри у Львові, в якій почали програвати з перших хвилин, ми проаналізували помилки, попрацювали над ними на тренуваннях, і у другому матчі боротьба вийшла. Однак на своїх помилках таки програли: гравчині стомилися, почалися невиправдані втрати м’яча, десь не завершували атаки так як треба. І все це й вилилося у ту різницю в три м’ячі».

Тетяна Штефан («Галичанка»): «Попри запас у 12 м’ячів після домашнього матчу, налаштування на другу гру було таким, як і на першу. Для нас немає різниці, яка гра, яка команда, завдання – вийти і боротися за перемогу з першої до останньої хвилини».

ГАНДБОЛ. ЖІНКИ. КУБОК УКРАЇНИ-2019/2020. 1/4 ФІНАЛУ

«Карпати» (Ужгород) – «Галичанка» (Львів) –
18:30 та 29:32

«Дніпрянка» (Херсон) – ДЮІ (Кривий Ріг) –
43:24 та 39:26

ТНУ-«Енерго» (Тернопіль) – ТНУ ДЮСШ-21 (Київ) –
35:17 та 39:24

КІВС-«Політехніка»-УФК (Львів) – «Реал» (Миколаїв) –
21:22 та 24:26

Отож, до «Фіналу чотирьох» сезону-2019/2020 вийшли «Галичанка» (Львів), «Дніпрянка» (Херсон), ТНУ-«Енерго» (Тернопіль) та «Реал» (Миколаїв).

Жеребкування «Фіналу чотирьох» відбудеться завтра, 12-го лютого, о 13:00 в офісі Федерації гандболу України під час засідання Комітету з організації та проведення змагань. Півфінальні пари будуть визначені «сліпим» жеребкуванням.

Проведення «Фіналу чотирьох» заплановане на 16–17 травня. У перший день відбудуться півфінальні матчі, у другий – гра за третє місце та фінал.

В разі нічиєї в основний час матчів «Фіналу чотирьох», призначається серія 7-метрових штрафних кидків (по 5 кидків кожної команди). Якщо після серії 7-метрових штрафних кидків переможець не визначений, призначається друга серія по одному кидку від кожної команди до першого не забитого за однакової кількості кидків. Порядок кидків визначається жеребкуванням.

ПЕРЕМОЖЦІ ТА УЧАСНИКИ «ФІНАЛУ ЧОТИРЬОХ»
КУБКА УКРАЇНИ У МИНУЛІ РОКИ

1. «Галичанка» (Львів), 2. «Карпати» (Ужгород), 3. «Дніпрянка» (Херсон),