Галина Мельник – бронзова призерка етапу Прем’єр Ліги Karate 1 WKF у Баку

У столиці Азербайджану Баку упродовж трьох днів, з 2-го по 4-е вересня відбувся черговий етап Прем’єр Ліги Karate 1 WKF. Збірна України виступила дуже добре, виборовши загалом шість нагород у куміте: «золото» Аніти Серьогіної (до 61 кг), «срібло» Анжеліки Терлюги (до 55 кг) і Анастасії Степашко (понад 68 кг), «бронза» Андрія Заплітного (до 75 кг), Різвана Талібова (понад 84 кг) та випускниці Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського Галини Мельник (до 68 кг, на фото – крайня зліва у верхньому ряду).

Попри складнощі війни українські каратисти тримають високий рівень на великих міжнародних змаганнях. Звітний турнір, який зібрав 347 спортсменів з 57 країн світу, пройшов на арені Heydar Aliyev Sports and Exhibition Complex столиці Азербайджану.

Аніта Серьогіна в групі розім’ялася на суперницях з Швейцарії (4:1) та Італії (3:2). У чвертьфіналі чорноморська зірка перемогла принципову опонентку – Алессандру Манджакапру з Італії (1:1), а у півфіналі помстилася румунці Міхаелі Малауце (5:0), яка вибила з боротьби нашу Олександру Шолохову. У фіналі лідерка світового рейтингу впевнено здолала Анну-Йоханну Нільссон зі Швеції (2:0), здобувши свій черговий трофей.

Ще одна наша зірка та лідерка світового рейтингу Анжеліка Терлюга з Одеси на шляху до фіналу спочатку перемогла суперниць з Німеччини (3:0) та Італії (2:1), а на етапі плей-оф здолала Тарават Хаксар з Ірану (1:0) і Тубу Якан з Туреччини (7:4). У фіналі після нульової нічиєї з Ахлам Юссеф судді віддали перемогу за хантеєм єгиптянці. Ліка поповнила свою колекцію нагород «сріблом».

Чудово виступила в Баку досвідчена одеситка Анастасія Степашко, яка добре знає смак медалей великих турнірів. Спортсменка клубу «Тигреня» на груповому етапі послідовно перемогла суперниць з Алжиру (2:1), Франції (3:1) та Хорватії (5:5) і вийшла до плей-оф. У чвертьфіналі Настя здолала титуловану японку Аюмі Уєкусу (3:1), а у півфіналі завдала поразки ще одній японці – Юдзукі Саває (3:2). Але третю поспіль представницю Японії – Аяку Сайто – перемогти у фіналі українка вже не змогла – 1:4. Ще одно «срібло» їде до Одеси.

А до Львова поїдуть дві бакинські «бронзи» – їх здобули спортсмени клубу «Юніон» Галина Мельник і Різван Талібов, які тренуються у випускника нашого Університету Антона Нікуліна. Галина в групі розтрощила суперниць з Німеччини (3:0), Швеції (9:0) і Туреччини (6:3). У плей-оф вона поступилася грізній італійці Сільвії Семераро (0:2), але завдяки тому, що суперниця пройшла до фіналу, українка отримала можливість позмагатися в «бронзовому» фіналі, де за хантеєм перемогла Ассель Канай з Казахстану.

Різван Талібов на першому етапі переміг суперника з Індії (8:1), а потім поступився чемпіону світу Гогіті Арканії з Грузії – 1:3. У плей-оф львів’янин програв майбутньому фіналістові Махмуду Тана з Єгипту з рахунком 0:2, проте у «бронзовому» фіналі здолав турка Фатіха Сена – 3:0.

Ще одна «бронза» їде до Чернівців. Андрій Заплітний в своїй групі переміг суперників з Франції (2:1) та Італії (8:4). У плей-оф буковинець мінімально (0:1) поступився іранцеві Бахману Асгарі, який потім дістався фіналу, надавши Андрію можливість поборотися за «бронзу». Свого шансу молодий українець не змарнував, здолавши португальця Тьяго Дуарте з рахунком 2:0.

Втім, справа не лише в медалях. Слід відзначити, що дуже непогано виступили в Баку молоді українські каратисти. Перш за все, згадаємо Андрія Торошанка (до 84 кг), який пройшов до «бронзового» фіналу, вигравши три бої в групі. Щоправда, дійти до п’єдесталу цього разу киянину не вдалося, але результат дуже добрий.

До чвертьфіналів вийшли зі своїх груп Олександра Шолохова (до 61 кг) та студентка нашого вишу Діана Шостак (до 55 кг), які виграли по три бої. Перемоги на груповому етапі здобували Юлія Палашевська й Аріадна Панчук (обидві – до 50 кг), Еліна Сєлємєнєва (до 68 кг), Валерій Чеботар (до 84 кг), Дмитро Чернов (понад 84 кг), а також Ярослав Федоров (ката). Також у Баку виступали Нікіта Філіпов (до 60 кг), Вероніка Боросан (до 55 кг) та Катерина Крива (до 50 кг), яка диплом про вищу освіту здобула в стінах нашого Університету.

Додамо, що наступний великий старт українських каратистів – етап Серії -А- у турецькому місті Коджаелі, який пройде з 23-го по 25-е вересня.

За матеріалами сайту karate.ua