Гандболісти «СКА-Львів» пробилися у чвертьфінал Кубку України

У розіграші Кубку України з гандболу серед чоловічих команд 2021 року визначились всі учасники 1/4 фіналу. Серед тих, хто продовжує боротьбу за почесний трофей і «СКА-Львів», склад якого сформовано зі студентів та випускників Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, а головним тренером команди є доцент кафедри спортивних та рекреаційних ігор нашого вишу Валерій Мельник.

Суперником «СКА-Львів» на першій стадії Кубку України – 1/8 фіналу – жереб обрав аутсайдера Вищої ліги, клуб «Єдність» з міста Лебедин Сумської області. Перший поєдинок відбувся на полі суперника галичан – на паркеті спорткомплексу Сумського державного педагогічного університету імені Антона Семеновича Макаренка.

Одразу зазначимо, що гостьовий статус жодним чином не вплинув на дії підопічних Валерія Мельника. Долю зустрічі на свою користь гандболісти «СКА-Львів» фактично вирішили уже в першому таймі, який вони завершили з перевагою у дев’ять закинутих м’ячів – 19:10. По перерві гості дещо скинули оберти, але це не завадило їм до фінального свистка збільшити різницю до 15-ти влучних кидків – 37:22.

Кращим снайпером у цій грі став один з лідерів львівської команди Дмитро Гарбар, який залишив у воротах «Єдності» 11 «автографів». Решту м’ячів закинули: Іван Савчук – шість, Юрій Сохорович – п’ять, Богдан Вака, Дмитро Мазурок і Анатолій Оскілко – по чотири, Єгор Бабін – два, Даниїл Пацалюк – один.

Матч-відповідь повинен був відбутися у Львові, на майданчику Універсального спорткомплексу СКА. Однак команда Єгора Клименка до столиці Галичини не приїхала і Федерація гандболу України зарахувала лебединцям технічну поразку. Таким чином «СКА-Львів» вийшов до чвертьфінальної стадії Кубку України.

Серед інших матчів 1/8 фіналу Кубку України найбільший резонанс викликало протистояння четвертої команди Суперліги і лідера Вищого дивізіону – «Академії гандболу» (Запоріжжя – Луганська область) та ужгородських «Карпат». Обидва матчі пройшли у Запоріжжі. У першій грі закарпатці розгромили послабленого відсутністю кількох лідерів суперника з рахунком 39:29. 17 голів у переможців закинув Ярослав Котюк. Повторна гра завершилась нічиєю – 30:30. Тож «Карпати» вийшли до 1/4 фіналу і зберегли шанси на повторення минулорічного успіху, коли вони стали учасниками «Фіналу чотирьох».

Стадію 1/8 фіналу також подолав запорізький «Мотор-Політехніка», який двічі взяв гору над сумським клубом «RGM Group-СумДУ» – 34:25 та 32:25. Київський «ЦСКА-ШВСМ» не мав проблем у іграх проти броварського «Будівельника-БСФК» (32:18 та 32:34), а «Донбас» (Донецька область) впевнено розібрався із дніпровським «УДХТУ» (44:20 та 43:22). Пройшло далі і полтавське «Динамо-Академія». Його суперник – «Портовик» з міста Южне – не приїхав на гру до Полтави і автоматично матч-відповідь втратив сенс.

Ще двома учасниками 1/4 фіналу стануть запорізький «Мотор» та ГК «Одеса», які пропускали перший раунд, як фіналісти минулорічного розіграшу.

Тож боротьбу за Кубок України-2021 продовжують: «Мотор» (Запоріжжя), ГК «Одеса», «Донбас» (Донецька область), «Мотор-Політехніка» (Запоріжжя), «Карпати» (Ужгород), «СКА-Львів», «ЦСКА-ШВСМ» (Київ) та «Динамо-Академія» (Полтава).

Додамо, що пари 1/4 фіналу Кубку України визначить жеребкування.