Гандболістки «Галичанки» у новому сезоні боротимуться за Європейський Кубок

Чинні чемпіонки вітчизняної Суперліги та володарки національного Кубка і Суперкубка України – гандболістки львівської «Галичанки», кістяк якої традиційно сформовано зі студенток та випускниць кафедри спортивних та рекреаційних ігор (завідувач – доцент Василь Ковцун) Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, у новому сезоні-2020/2021 зіграють у новому континентальному турнірі – Європейському Кубку.

Львівський жіночий клуб «Галичанка», який цього літа очолив новий-старий головний тренер Віталій Андронов, подав заявку на участь у турнірі, в якому на кону стоятиме новий трофей – Європейський кубок сезону-2020/2021. Це буде уже 21-й сезон галичанок у єврокубках. Нагадаємо, наша команда двічі доходила до півфіналу Кубка Виклику – у 2014 та 2015 роках. Перші опоненти «Галичанки» у новому євросезоні мають визначитись у вівторок, 28-го липня.

Зазначимо, що новий сезон-2020/2021 стане першим після реформи європейських клубних турнірів. Число учасників Ліги чемпіонів скорочено до 16-ти, Кубок EHF перетворено на Європейську гандбольну лігу, а Кубок Виклику став Європейським Кубком.

Згідно планів Європейської гандбольної федерації (EHF), матчі першого раунду Європейського Кубка мають пройти 12-го / 13-го вересня.

Як ми уже повідомляли, гандболістки львівської «Галичанки» вийшли з відпустки 6-го липня. З 7-го по 9-е липня дівчата пройшли поглиблений медогляд і здали тести на коронавірус. Відтак 10-го числа команда оновленим складом розпочала підготовку до нового сезону-2020/2021. У перші дні підопічні Віталія Андронова, якому допомагають Тетяна Штефан і Оксана Площинська, працювали у Львові, а 15-го липня виїхали на навчально-тренувальний збір до Тячева Закарпатської області. Зазначимо, що галичанки вперше вирушили на збори на Закарпаття замість зборів на піску, які зазвичай відбувалися у Херсонській області.

Детальніше про підготовку «Галичанки» розповів головний наставник команди Віталій Андронов: «Коронавірус вніс свої корективи. Вирішили цього разу обрати для літніх зборів місце поближче. Все ж їхати на море далеко, та й там спекотно. А у Тячеві сприятливіша погода, крім того, є стадіон, зал. Нам тут дуже все подобається – проживання, харчування, зал, дуже класний стадіон. Хороше місце для збору. І погода радує: коли тренуємося – тепло, але не спекотно, немає спекотного сонця.

На збори заплановано чотири мікроцикли і три вихідних, але навіть упродовж них ми частково працюємо – ходимо у тренажерний зал. Уже завершили два мікроцикли, упродовж яких зранку тренувалися на стадіоні або в тренажерному залі, а увечері – в залі, але без гандбольних м’ячів. А упродовж двох останніх мікроциклів на вечірніх тренуваннях вже займаємося з гандбольними м’ячами.

Отож, щоденно дівчата мають по два тренування. Дуже задоволений ставленням дівчат до своєї справи. Це дуже важкий збір – загально-фізична підготовка, але всі працюють з дуже великим бажанням. Додам, що збір триватиме до 1-го серпня».

Додамо, що у планах «Галичанки» участь з 14-го по 16-е серпня у Львові в міжнародному турнірі «Кубок Лева», в якому окрім команди Віталія Андронова за почесний трофей боротимуться клуби з Румунії, Польщі та Білорусі. А в 20-х числах серпня галичанки планують зіграти контрольні спаринги у Польщі.