Гандболістки «Галичанки» зазнали другої поразки у польській Суперлізі

Львівська гандбольна «Галичанка», склад якої сформовано головним чином зі студенток і випускниць кафедри спортивних та рекреаційних ігор (завідувач – доцент Василь Ковцун) Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, напередодні, 22-го вересня, зіграла свій третій матч чемпіонату Польщі сезону-2022/2023 серед клубів елітного дивізіону – PGNiG Superliga Kobiet. У гостьовому поєдинку проти чинного володаря титулу – MKS Zagłębie Lubin – підопічні Віталія Андронова програли з різницею в 14 голів.

«Заглембе» (Любін) –
«Галичанка» (Львів) – 41:27 (20:15)

22 вересня. Любін. «Hala Regionalnego Centrum Sportowego».
Початок – 19:30.

«ЗАГЛЕМБЕ»Моніка Малішкєвіч (1 гол), Барбара Зіма, Моніка Важ – Анета Лабуда (4), Наталія Паньковска, Вікторія Косіньска, Яна Шусткова (1), Адріанна Горна (7), Йоанна Драбік (2), Емілія Галіньска (5), Дарія Міхаляк (4), Карін Буйнохова (3), Кароліна Коханяк-Сала (10), Патриція Махадо-Матієлі (3), Йована Мілоєвіч (1).

Тренери: Божена Каркут, Рената Якубовска, Рафал Гасецкі.

«ГАЛИЧАНКА»: Марія Поляк, Вікторія Салтанюк, Марина Валієва – Олеся Дяченко (1 гол), Софія Голінська (3), Анастасія Ткач, Мар’яна Маркевич (6), Ірина Прокоп’як (2), Людмила Мартинюк (1), Крістіна Сорокіна (1), Марина Коновалова (5), Катерина Козак, Анастасія Мелекесцева (2), Діана Дмитришин (6).

Тренери: Віталій Андронов, Тетяна Штефан, Оксана Площиньська.

СТАТИСТИКА МАТЧУ:

Кидки в площину воріт: 47 – 36
Кидки повз ворота: 10 – 12
Сейви: 9 – 6
Втрати м’яча: 7 – 19
2-хвилинні вилучення: 5 – 4
7-метрові кидки: 4 кидки (2 голи) – 4 (2)

Гандболістки «Заглембе» з Любіна від початку й до кінця домашнього матчу проти львівської «Галичанки» в межах третього туру першого етапу PGNiG Superliga Kobiet сезону-2022/2023 контролювали хід подій. Господарки паркету зіграли впевнено та результативно, завдяки чому завершили гру впевненою перемогою з різницею у 14 голів. Тож після трьох матчів у новому сезоні «Заглембе» має повний комплект очок – дев’ять, а в активі «Галичанки» залишилися три пункти. А тепер про деталі вчорашнього очного протистояння чинних чемпіонів Польщі та України на майданчику «Hala Regionalnego Centrum Sportowego» в Любіні.

З самого початку «Заглембе» нав’язало суперницям свою манеру гри. Господарки щохвилини прискорювалися і збільшували свою перевагу. Львів’янки, однак, не мали наміру складати зброю і довший час не дозволяли полькам відірватися на критичну для себе відстань у рахунку. Лише у заключній чверті першого тайму дівчата з Любіна почали відриватись від суперниць і пішли на перерву з перевагою у п’ять закинутих м’ячів – 20:15.

У другому таймі зустрічі гравчині «Заглембе» показали ще кращі свої ігрові сторони. Зокрема, Кароліна Коханяк-Сала вкотре наочно продемонструвала свій дуже високий рівень майстерності, знову ставши найкращим гравцем матчу. А ефективність її дій просто вражає – десять влучних кидків по цілі з десяти виконаних говорять самі за себе. Початок нового сезону повністю належить лідерці «Заглембе».

Але в звітному матчі до Кароліни приєдналися Адріанна Горна та Емілія Галіньска, на рахунку яких сім і п’ять голів відповідно. Як наслідок, вже на 37-й хвилині поєдинку рахунок був 27:17 на користь «Заглембе». Однак, навіть маючи перевагу в десять закинутих м’ячів, господарки паркету не скинули оберти. І як не намагалися гравчині «Галичанки» чинити гідний опір суперницям, до фінального свистка різниця у рахунку збільшилася до 14 голів – 41:27. Напад чемпіонок Польщі у матчі проти найсильнішої команди України став запорукою перемоги, а кількість закинутих м’ячів гравчинями команди з Любіна у ворота галичанок є найкращим свідченням сили та майстерності їхньої атаки.

Додамо, що свій матч наступного, четвертого туру «Галичанка» зіграє в середу, 5-го жовтня, проти гандболісток клубу MKS PR Urbis Gniezno. Гра розпочнеться о 19:00 за київським часом. Зазначимо, що для підопічних Віталія Андронова це буде номінально перший домашній поєдинок сезону-2022/2023. Нагадаємо, наша команда суперниць по PGNiG Superliga Kobiet прийматиме на паркеті Освітньо-відпочинкового центру (пол. – Hala Sportowa Centrum Edukacyjno-Rekreacyjny) містечка Маркі, що знаходиться поблизу Варшави. Трибуни арени, яку було збудовано менше трьох років тому, можуть прийняти 760 глядачів. Зазначимо, що за оцінками фахівців, наразі в Марках проживає близько 5000 українців, а кількість місцевих мешканців становить трохи більше 27000 чоловік.

ГАНДБОЛ. ЖІНКИ. PGNiG SUPERLIGA KOBIET2022/2023

РЕЗУЛЬТАТИ МАТЧІВ 3-го ТУРУ
I ЕТАПУ

22 вересня (четвер)