Гандболістки «Галичанки» зазнали першої поразки у польській Суперлізі

Львівська гандбольна «Галичанка», склад якої сформовано головним чином зі студенток і випускниць кафедри спортивних та рекреаційних ігор (завідувач – доцент Василь Ковцун) Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, напередодні, 14-го вересня, зіграла свій другий матч чемпіонату Польщі сезону-2022/2023 серед клубів елітного дивізіону – PGNiG Superliga Kobiet.

МКС FunFloor (Люблін) –
«Галичанка» (Львів) – 31:23 (15:10)

14 вересня. Люблін. «Hala Globus».
Початок – 19:00

Судді: Сільвія Бартковяк (Познань), Вероніка Лакомі (Борек Великопольський).

МКС FUNFLOOR: Вероніка Ґавлік, Пауліна Вдовяк – Маріанна Ребікова (2 голи), Катажина Портасіньска (9), Юлія П’єтрас (2), Патриція Нога (2), Романа Рошак (3), Йоанна Андрушак (2), Кінга Ачрук (1), Андріяна Татар (2), Міхаліна Пастушка (3), Октавія Пломіньска (1), Домініка Вєчковска (3), Едіта Биздра (1).

Головний тренер – Моніка Маржец.

«ГАЛИЧАНКА»: Вікторія Салтанюк, Марина Валієва – Олеся Дяченко (1 гол), Софія Голінська (5), Мар’яна Маркевич, Ірина Прокоп’як, Людмила Мартинюк (1), Марина Коновалова (1), Катерина Козак (2), Анастасія Мелекесцева (3), Діана Дмитришин (10).

Головний тренер – Віталій Андронов.

Кидки в площину воріт: 43 – 36
 Кидки повз ворота: 5 – 18
 Сейви: 13 – 12
 Втрати м’яча: 13 – 12
 2-хвилинні вилучення: 6 – 5
 7-метрові кидки: 6 кидків (6 голи) – 4 (4)

Жіночий гандбольний клуб МКС FunFloor з Любліна, який цього року святкує 60 років свого заснування (за цей час «зелені» вибороли 22 «золота» національного чемпіонату (востаннє у 2020 році), а минулий сезон для них був «срібним»), здобули свою другу перемогу поспіль зі старту в новому сезоні-2022/2023 Суперліги PGNiG. Підопічні Моніки Маржец не дозволили новачку чемпіонату Польщі – львівській «Галичанці» – здивувати усіх, хто слідкує за турніром, і достатньо впевнено перемогли підопічних Віталія Андронова з перевагою у вісім влучних кидків – 31:23.

Гравчиня команди господарок Маріанна Ребікова відкрила рахунок у матчі вже в середині першої хвилини. А менш ніж через 60 секунд Катажина Портасіньска подвоїла перевагу люблінської команди, влучно атакувавши з флангу. Наступні два голи «зелених» також були за нею. Таким чином, уже до третьої хвилини гри господарки вели в рахунку – 4:0.

Перший гол у відповідь у ворота МКС FunFloor для гостей забила Діана Дмитришин – найрезультативніший гравець першого туру Суперліги PGNiG. Та й загалом слід відзначити, що українки, незважаючи на провальні перші хвилини, дуже швидко дали зрозуміти, що не збираються легко віддавати господаркам три турнірні очки. Після восьми хвилин гри дівчата з Любліна вели в рахунку з перевагою лише у два влучні кидки – 5:3.

За перші чверть години протистояння на рахунку обох команд було вдвічі більше влучних ударів. У середині 16-ї хвилини Юлія П’єтрас вдало завершила контратаку і господарки паркету повели в рахунку з перевагою у п’ять м’ячів. Гандболістки зі Львова намагалися швидко нівелювати бодай частину відставання, але голкіперка полячок Вероніка Ґавлік відзначилася серією прекрасних сейвів у рамці.

Результат 11:6 тримався майже до кінця 19-ї хвилини. А далі Йоанна Андрушак забила свій другий гол у цій грі. Тим самим новачок команди з Любліна вже з початку нового сезону наочно демонструє, що є підсиленням колективу. Так само, як Катажина Портасіньска, гол якої за рахунку 13:8 для польської дружини став для неї уже п’ятим у цій грі. Діана Дмитришин, у свою чергу, феєрила у складі гостей. Зокрема, на 24-й хвилині саме вона стала автором п’яти з восьми влучних кидків своєї команди.

На 26-й хвилині Октавія Пломіньска вперше з’явилася на майданчику у складі господарок після залікованої травми. Втім, у першій частині гри вона не змогла записатися в список «стрільців». Гості, у свою чергу, намагалися компенсувати згаяне. Проте на відстань, меншу за три м’ячі, наблизитись до 22-разових чемпіонок Польщі їм не вдалося. Остаточний підсумок першого тайму – 15:10 на користь МКС FunFloor – встановила Кінга Ачрук. Дівчата з Любліну могли до свистка на перерву повести в рахунку з ще більшою різницею, але на останній секунді м’яч влучив у поперечину воріт галичанок.

Перший гол у другому таймі стався лише на початку 33-ї хвилини. А через 90 секунд Міхаліна Пастушка відзначилася своїм першим голом у кольорах МКС FunFloor. Юна захисниця показала свою динамічність, силу та влучність, тож господарки вже вели у рахунку з перевагою в сім закинутих м’ячів – 17:10.

У наступні хвилини Романа Рошак кілька разів поспіль не могла переграти в очних дуелях кіперку «Галичанки» Вікторію Салтанюк – м’яч вперто ніяк не йшов у ворота гостей. Гольову «засуху» львів’янок на 37-й хвилині з пенальті зламала Діана Дмитришин. Але коли гості наблизилися до господарок на відстань п’яти м’ячів, Патриція Нога та Октавія Пломіньска забили у ворота українок по голу і перевага команди Моніки Маржец знову зросла до семи влучних кидків. А за чверть години до фінальної сирени, за рахунку 21:13, гандболістки МКС FunFloor збільшили відрив до дев’яти м’ячів. Просто таки атомним кидком забила плеймейкер Домініка Вєчковска – 22:13.

Втім, Діана Дмитришин самотужки спробувала змінити обличчя матчу. На 47-й хвилині вона забила свій десятий гол у цій зустрічі. Однак тоді її команда уже програвала з рахунком 16:24. Більше того, відстань між командами продовжувала збільшуватися. І на 50-й хвилині вона становила уже рівно один десяток голів – МКС FunFloor вів з рахунком 26:16.

Однак треба віддати належне підопічним Віталія Андронова. Гості до останнього намагалися зменшити розмір своєї поразки. На 58-й хвилині голкіперка полячок Вероніка Ґавлік лише їй відомим способом зупинила контратаку Марини Коновалової. Водночас Катажина Портасіньска до завершення матчу майже наздогнала найкращу бомбардирку гри – Діану Дмитришин. Гравчиня з Любліна забила у підсумку дев’ять голів, а львів’янка на один більше. У момент, коли пролунала фінальна сирена, на табло арени «Hala Globus» був результат 31:23 на користь чинних віце-чемпіонок Польщі з Любліна.