Гол Младена Бартуловіча допоміг його команді зіграти внічию з фіналістом Кубка України

Упродовж трьох попередніх днів, з 20-го по 22-е лютого, було зіграно матчі чергового, 15-го туру ювілейного, 30-го за ліком чемпіонату України з футболу сезону-2020/2021 за участю 14-ти клубів Прем’єр-ліги, в складах десяти з яких грають студенти і випускники кафедри футболу Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, а в «Маріуполі», «Руху», «Львові» та «Олександрії»головними тренерами працюють відповідно Остап Маркевич, Іван Федик, Віталій Шумський і Володимир Шаран, які вищу освіту також здобули у нашому виші.

Програму 15-го туру відкривав поєдинок у Запоріжжі. Але цього разу луганська «Зоря» на «Славутич-Арені» мала статус гостьової команди, оскільки «Маріуполь», який очолює випускник нашого вишу Остап Маркевич, усе ще не готовий приймати суперників на рідному стадіоні імені Володимира Бойка через його реконструкцію.

Долю зустрічі вирішив єдиний гол, автором якого на 34-й хвилині став іранець Шахаб. Для кращого бомбардира першості це дев’ятий м’яч у турнірі та водночас перший за «Зорю». Луганці виграли вдруге після поновлення сезону, а загалом ця перемога стала для команди Віктора Скрипника п’ятою поспіль, що є новим клубним рекордом.

Не втрачала очок 2021 року й «Олександрія». Підопічні випускника нашого Університету Володимира Шарана завдали розгромної поразки «Минаю», який залишився останньою командою в турнірній таблиці. На початку матчу кілька моментів створили гості із Закарпаття, але силовий тиск олександрійців зрештою дався взнаки, що вилилося в три м’ячі у ворота Каніболоцького. Третій гол у ворота гостей провів Роман Вантух, який вищу освіту здобув також у нашому виші.

Ще в одному суботньому поєдинку ковалівський «Колос», який також упевнено виглядає у другому колі, переміг на виїзді «Львів» іншого випускника ЛДУФК Віталія Шумського. Цей матч став першим у чемпіонаті 2021 року, який згідно з відповідним тимчасовим протоколом, затвердженим УАФ, УПЛ та ПФЛ, змогли відвідати вболівальники. «Маріуполь» та «Олександрія» підготуватися до повернення глядачів на трибуни не встигли.

У неділю, 21-го лютого, відбулися три поєдинки звітного туру Прем’єр-ліги, у двох з яких брали участь команди, що продовжують виступи в плей-оф Ліги Європи. Зокрема, донецький «Шахтар» між двома матчами з ізраїльським «Маккабі» із Тель-Авіва на полі столичного НСК «Олімпійський» здобув перемогу над «Рухом». Варто відзначити повернення до складу гірників Віктора Корнієнка, який відіграв перший поєдинок після отриманої восени травми. Загалом «помаранчево-чорні» тримали гру під контролем, утім, «жовто-чорні» все ж періодично створювали гольові моменти. Але донеччани свої нагоди використали краще. Тете відзначився з гри, а Майкон – із пенальті.

«Динамо», яке минулого четверга не зуміло перемогти в Києві «Брюгге», у грі чемпіонату зіграло внічию і з «Десною». Зустріч, в якій номінальним господарем була чернігівська команда, за згодою між клубами проходила у столиці, на стадіоні «Динамо» імені Валерія Лобановського.

Рахунок відкрив центрфорвард «сіверян» Будківський, який влучно пробив головою з передачі колишнього динамівця Калитвинцева. Останні хвилини кияни проводили в більшості після вилучення Безбородька й зуміли відігратися. Випускник нашого Університету Гітченко зіграв рукою у власному штрафному, і арбітр Пасхал після перегляду відеоповтору призначив 11-метровий. Циганков із позначки пробив влучно – 1:1.

Після перемоги «Шахтаря» й нічиєї «Динамо» відстань між двома лідерами скоротилася до одного очка – у головних конкурентів на чемпіонство станом на сьогодні 33 і 34 очки відповідно.

У заключному недільному матчі «Ворскла» у статусі гостьової команди на своєму клубному стадіоні імені Олексія Бутовського в Полтаві врятувалася від поразки в протистоянні проти «Інгульця» з селища Петрове завдяки 11-метровому на 76-й хвилині. Полтавці не перемагають в останніх п’яти турах, утім, поки що зберігають за собою п’ятий рядок у турнірній таблиці.

У останньому матчі 15-го туру напередодні, 22-го лютого, у Києві, на стадіоні «Динамо» імені Валерія Лобановського зустрілися донецький «Олімпік» та «Дніпро-1». З перших хвилин гри перевагою володіли гості. Однак на перепочинок суперники пішли за рахунку 0:0.

Але вже на початку другого тайму після розіграшу штрафного французький захисник «олімпійців» Драме зрізав м’яч у ворота своєї команди – 0:1. А наприкінці зустрічі Булеца з-за меж штрафного майданчика влучив у нижній кут, встановивши остаточний рахунок – 0:2. «Дніпро-1» виграв другий матч після поновлення чемпіонату та піднявся на 10-е місце.