10 років у книжковому просторі

Беручи до рук книгу або газету чи журнал, зазвичай звертаємо увагу на ім’я та прізвище автора. Але мало хто зважає, скільки зусиль і кропіткої праці у це видання вклали редактори, макетувальники, дизайнери – співробітники видавництва, яке випустило його у світ.

24 грудня наш Університет відзначив десятиріччя власної видавничої діяльності, до становлення якої доклалися висококваліфіковані фахівці – Марта Мартинюк (керівник відділу, 2005–2006 рр.), Світлана Кріль (технічний редактор, 2007–2009 рр.), Ірина Бойчук (коректор, 2012–2014 рр.), Ірина Лайтарук (редактор від 2014 р.), Уляна Максимів (редактор, 2017–2018 рр.), Ольга Громик (редактор від 2018 р.), Єлизавета Лупиніс (редактор від 2005 р.), Оксана Борис (керівник відділу від 2007 р.), Станіслав Кустов (дизайнер, 2008–2015 рр.), Олексій Мороз (технічний редактор від 2008 р.), Степан Осінчук (верстальник від 2015 р.), Григорій Чопик (редактор від 2017 р.).

Упродовж 10 років НАШІ ВИДАННЯ виходили в світ у співпраці з Видавництвом «Львівської політехніки», НВФ «Українські технології», видавництвами «Сполом», «ЗУКЦ», «Сплайн», «Коло», «Манускрипт» та ін.

В умовах кризи, що її переживає видавнича справа, Україна дещо втратила культуру університетської книги та університетського видавництва. Тож відновлення культури видавничої справи у вищих навчальних закладах є першочерговим завданням, що полягає в активній співпраці авторів із співробітниками редакційно-видавничих відділів для підготовки конкурентоспроможної видавничої продукції в сегменті навчальної та наукової літератури.

Наукова і навчальна книга не лише формують імідж університету, світогляд його вихованців, а й виконують значно важливішу місію – забезпечення функціонування інформаційного простору університету, галузі, держави, просуваючи завдяки високоякісній книзі бренд вишу на навчальному і науковому ринках України та поза її межами, поширюючи актуальні дослідження і розробки багатьох поколінь університетських науковців.

Видавнича діяльність є універсальним засобом формування українського інформаційного простору й утвердження на міжнародній арені української нації як одного з повноправних членів наукової спільноти, що набуває особливого значення в умовах інформаційної війни проти України.

Розпочинаючи відлік нового десятиліття у книжковому просторі, колектив редакційно-видавничого відділу Університету
дякує всім колегам за співпрацю
та сподівається на її успішне продовження!