ІІ Генеральна Асамблея Спортивної студентської спілки України

У Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника відбулася ІІ Генеральна Асамблея Спортивної студентської спілки України (СССУ). У ході засідання взяли участь заступник міністра освіти і науки України Роман Греба, директор департаменту атестації кадрів вищої кваліфікації та ліцензування МОН України Андрій Шевцов, Генеральний секретар Спілки, голова Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України Вадим Стеценко, регіональні керівники Спілки, ректори закладів вищої освіти. Львівський державний університет фізичної культури імені Івана Боберського представляли ректор університету Євген Приступа та відповідальний за спортивну роботу в університеті, президент спортивного клубу ЛДУФК «СКІФ» Володимир Левків.

Президент СССУ, ректор Національного університету фізичного виховання та спорту України (НУФВСУ) Євгеній Імас доповів про діяльність Спілки за 2018 рік та окреслив найважливіші завдання на 2019 рік.

У 2018 році Спілкою успішно проведено чимало спортивних та спортивно-масових заходів. Серед них Всеукраїнський масовий флешмоб зі стрибків через скакалку, «Студентська миля», Святкування Міжнародного дня студентського спорту, XIV літня Універсіада України, 20 чемпіонатів та кубків України серед студентів, змагання з кіберспорту «Ukrainian University Open». Активно й успішно брали участь спортсмени у міжнародних студентських змаганнях. Так, у IV Європейських університетських іграх збірна університетів України виграла десять медалей (дві золоті, дві срібні та шість бронзових нагород); на чемпіонаті світу зі спортивного скелелазіння – три медалі (дві – золоті, одна – срібна); чемпіонаті світу з веслування та байдарках та каное – вісім медалей; чемпіонаті світу з ушу – одна бронзова медаль; чемпіонаті світу з футзалу – дві медалі (срібна і бронзова – серед жінок і чоловіків відповідно).

Відзначено, що представники Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського здобули срібні медалі на чемпіонаті світу з веслування та байдарках та каное у м. Сольнок (Угорська республіка) та бронзові медалі у складі чоловічої студентської збірної України на чемпіонаті світу з футзалу у м. Алмати (Республіка Казахстан).

Також у 2018 році Спілкою подано до Європейської асоціації студентського спорту заявки на проведення в Україні чемпіонатів Європи з таких видів спорту, як карате, бадмінтон, баскетбол 3х3 і теніс. Не варто забувати, що у 2020 році в Україні заплановано проведення чемпіонату світу з воднолижного спорту, а в 2022 році в Києві вперше відбудеться Форум FISU на базі НУФВСУ.

Після жвавого обговорення учасники форуму річний Звіт та діяльність СССУ визнали ефективною та визначили пріоритетні завдання на 2019 рік. Ними стали: проведення фінальних змагань з видів спорту та церемонії урочистого закриття XIV літньої Універсіади України; започаткування зимової Універсіади України; розвиток та проведення змагань з кіберспорту; формування команди для участі в Європейських іграх з єдиноборств серед студентів, проведення спортивно-масових заходів, зокрема Студентської милі та Міжнародного дня студентського спорту. Велику увагу делегати Асамблеї приділили питанням підготовки та участі спортсменів у головних студентських світових змаганнях цього року – ХХХ літній Всесвітній Універсіаді в Неаполі (Італія) та в Європейських Іграх з видів спорту.

У 2019 році заплановано участь студентів Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського у змаганнях Європейських Іграх з гандболу серед жіночих команд та шахів.