Іванчук та Кравців дізналися своїх перших суперників на Кубку світу-2017

2-го вересня, у столиці Грузії Тбілісі стартує одне з головних шахових змагань світового рівня поточного року – Кубок світу ФІДЕ-2017, в якому за почесний трофей змагатимуться 128 шахістів на чолі з чинним чемпіоном світу норвежцем Магнусом Карлсеном.

Гратимуть у майбутньому турнірі й шестеро представників України, серед яких двоє випускників Львівського державного університету фізичної культури – багаторічний лідер національної збірної України, уже нині легенда світових шахів Василь Іванчук та одна з головних надій вітчизняної школи наймудрішої гри людства 26-річний Мартин Кравців.

Кубок світу-2017 у Тбілісі, традиційно, пройде за нокаут-системою. У всіх раундах, крім фінального, суперники зіграють дві класичні партії. У разі рівного рахунку граються партії тай-брейку – спочатку рапід, а потім бліц. У фінальному матчі будуть зіграні чотири класичні партії.

Зазначимо, що переможець і фіналіст Кубка світу-2017, який завершиться у столиці Грузії 27-го вересня, отримають право зіграти у турнірі претендентів на світову шахову корону.

Наразі ФІДЕ провела жеребкування першого кола Кубка світу-2017. В 1/64 фіналу Василь Іванчук зустрінеться з представником Казахстану Муртазом Кажгалеєвим, а суперником Мартина Кравціва буде Ігор Коваленко з Латвії. Обидва випускники ЛДУФК у перший ігровий день змагань матимуть в своєму розпорядженні білі фігури і, відповідно, наступного дня гратимуть чорним кольором.

Додамо, що решта українців отримали у суперники в 1/64 фіналу Кубка світу-2017 наступних опонентів: Павло Ельянов – Олександра Лендермана (США), Руслан Пономарьов – Панаяппана Сетхурамана (Індія), Юрій Кузубов – Сергія Жигалко (Білорусь) та Олександр Арещенко - Антона Демченка (Росія).

Напевне, цікавою для українських шанувальників шахів є й пара, в якій зустрінуться представники США – вихованець львівської школи шахів Ярослав Жеребух та уродженець Севастополя Олександр Онищук.

Іван ДУПНАК