Яна Шемякіна і Ксенія Пантєлєєва зупинилися за крок до «бронзи» ЧС-2019

У столиці Угорщини Будапешті сьогодні, 23-го липня, завершився чемпіонат світу з фехтування 2019 року. Упродовж дев’яти днів найкращі мушкетери планети виборювали 12 комплектів нагород – по шість серед чоловіків і жінок, в особистих і командних змаганнях з фехтування на рапірах, шаблях та шпагах. Окрім медалей світового форуму розігрувалися й рейтингові очки в боротьбі за ліцензії на ХХХІІ літні Олімпійські ігри-2020, які наступного року прийматиме японська столиця Токіо.

У складі національної збірної України честь синьо-жовтого прапора на світовому форумі захищали й п’ятеро представників Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, а саме шпажистки – олімпійська чемпіонка Лондона-2012 Яна Шемякіна і золота медалістка Всесвітньої Універсіади-2017 Ксенія Пантєлєєва; рапіристи – бронзовий призер чемпіонату сівту-2013 і Всесвітньої Універсіади-2017 Ростислав Герцик та чемпіони України Клод Юнес і Олександра Сенюта.

Найближчими до того, аби зійти на медальний подіум у Будапешті були Яна Шемякіна та Ксенія Пантєлєєва. Вихованки заслуженого тренера України Андрія Орліковського, який вишу освіту також здобув у стінах нашого Університету, разом зі своїми подругами по національній збірній киянами Оленою Кривицькою та Джоан Фейбі Бежурою зупинилися за крок до «бронзи» у командному турнірі шпажисток.

Після перемог над збірними Ізраїлю (45:27), Франції (45:44) та Польщі (45:38) у 1/16, 1/8 і 1/4 фіналу відповідно, українки у півфіналі в неймовірно драматичній боротьбі поступилися росіянкам. За рівного початку зустрічі, на екваторі протистоянні наші дівчата програвали майже з безнадійним відставанням у вісім уколів – 15:23. Але зусиллями Яни Шемякіної та Ксенії Пантєлєєвої, яка вийшла на заміну замість Джоан Фейбі Бежури, перед останнім боєм підопічні Андрія Орліковського скоротили відставання до мінімуму – 32:33. На жаль, Олені Кривицькій не вдалося дотиснути росіянок: коли закінчився основний час дуелі, на табло горіли невтішні для нас цифри – 40:42.

Втім, у нашої команди ще залишався шанс вибороти бронзовий комплект медалей, адже попереду на них чекав поєдинок за третє місце зі збірною Італії, яка в іншому півфіналі поступилася шпажисткам з Китаю. На жаль, хоча Олена Кривицька й виграла перший бій (3:2), загалом українки провели цю зустріч нижче свого потенціалу. Як наслідок, поразка з рахунком 36:45, яка залишила наших дівчат на четвертому місці. Втім, зауважимо, що перед стартом світового форуму у команди українських шпажисток було десяте місце у рейтингу.

Коли ж говорити загалом про виступ українців у Будапешті, то слід його визнати доволі успішним: у «синьо-жовтій» скарбничці чотири медалі – по одній золотій і срібній та дві бронзові. «Срібло» здобула чоловіча команда шпажистів, яка в кінцівці фінальної дуелі проти французів не втримала переможний рахунок. Одразу дві бронзові нагороди здобули шпажисти в особистій першості – Олена Кривицька та Ігор Рейзлін. А чемпіонкою світу стала Ольга Харлан, яка в неймовірно цікавому фіналі турніру шаблісток проти росіянки Софії Вєлікої, поступаючись 13:14 і тим самим не маючи права на помилку, зуміла спочатку зрівняти рахунок, а потім й нанести вирішальний, «золотий» удар – 15:14! Тим самим Ольга стала лише другою (після легендарної американки Маріель Загуніс) шаблісткою в історії фехтування, в активі якої тепер чотири індивідуальних «золота» чемпіонатів світу – 2013, 2014, 2017 і 2019 роках. Нагадаємо, минулого місяця Ольга Харлан перемогла й у фіналі чемпіонату Європи-2019 з фехтування в німецькому Дюссельдорфі, здолавши в фіналі француженку Манон Брюне з рахунком 15:12. Додамо, що це сьомий континентальний титул Ольги.