Євген Приступа зустрівся з чемпіонками V Європейських Університетських Ігор-2022 (Відео)

Ректор Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, професор Євген Приступа зустрівся з жіночою гандбольною командою нашого Університету, яка на V Європейських Університетських Іграх-2022, що завершилися наприкінці минулого тижня в польському місті Лодзь, впевнено виграла усі свої шість матчів і тим самим здобула золоті медалі та привезла до рідного вишу красень-кубок.

На зустріч з Євгеном Никодимовичем наші гандболістки прийшли разом зі своїми наставниками – головним тренером команди Віталієм Андроновим та його помічником, доцентом кафедри спортивних і рекреаційних ігор нашого вишу Валерієм Мельником. На початку заходу капітан команди Тетяна Поляк, під аплодисменти присутніх, передала Ректору ЛДУФК красень-кубок, яким у Лодзі було нагороджено наших дівчат за перемогу в мультиспортивному форумі університетів Старого Світу.

Євген Приступа від імені усього колективу Університету щиросердечно подякував команді та її наставникам за прекрасну гру й перемогу на змаганні континентального рівня і за ті позитивні емоції, які в ході кожного з шести зіграних матчів пережили українські вболівальники.

При цьому він наголосив, що своїм виступом на Європейських Університетських Іграх-2022 у Лодзі гандболістки, зрештою і як каратисти та ватерполісти нашого вишу, суттєво підняли імідж Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського на міжнародному рівні.

Євген Никодимович також відзначив, у яких непростих умовах наші дівчата й хлопці готувалися до змагань у Польщі та наскільки важливими для усього українського народу в наш час є перемоги на всіх фронтах, у тому числі й спортивному.

У ході розмови дівчата та тренери розповіли про найбільш пам’ятні та ключові моменти матчів турніру, поділилися своїми враженнями від чудової організації й прекрасного проведення комплексних спортивних змагань нашими польськими друзями. Нагадаємо, в Лодзі упродовж 15-ти днів понад 5000 студентів з 450-ти університетів 40-ка країн Старого Світу розіграли нагороди в 20-ти видах спорту.

Головний тренер команди ЛДУФК Віталій Андронов дав оцінку виступу своїх підопічних на турнірі у Лодзі та рішуче відповів тим, хто спробував знівелювати перемогу наших гандболісток.

Зокрема, Віталій Миколайович сказав: «Я хочу подякувати своїм дівчатам за те, що вони витримали. Були непрості матчі, ми грали в обмеженому складі. Тому враження, що ми так легко все пройшли, є оманливим. Був дуже непростий півфінал проти потужної французької команди. У фіналі проти хорваток я бачив, що дівчата вже ледь витримували, але вони – молодці, проявили характер і здобули перемогу. Це повністю їхня заслуга.

Хочу привітати Львівський державний університет фізичної культури та його ректора, професора Євгена Приступу, відповідального за спортивну роботу Володимира Левківа, президента гандбольного клубу «Галичанка» Романа Федишина. Для нас цей успіх є цінним і в емоційному плані, адже наступний сезон буде дуже складним і цей оптимізм нам допоможе.

Хочу відповісти тим «розумникам», які намагаються принизити цінність нашого виступу. Проти нас грали такі ж дівчата, як і в нашій команді – наші суперниці теж виступають у своїх клубах. І те, що наші дівчата вже у такому молодому віці, захищають честь держави на професіональному рівні, грають у єврокубках проти більш потужних і досвідчених суперниць, це не їхня провина, це біда нашого спорту. Знецінювати нашу перемогу і принижувати роботу дівчат це не по-людськи. Зараз кожна перемога України у різних сферах, і не тільки в спорті, є вкрай важливою.

Європейські Університетські Ігри – це великі змагання, добре організовані з великою кількістю учасників з усієї Європи. Нас всі вітали і бажали нашій країні тільки щастя та перемоги. Всім, хто за нас уболівав, велика подяка. Слава Україні!».

Нагадаємо, на V Європейських Університетських Іграх-2022 у Лодзі 30 студентів Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського змагалися у чотирьох видах спорту – водне поло, гандбол, карате і шахи. В підсумку 25 з них повернулися додому з медалями. В активі львівських «інфізівців» чотири нагороди. «Золото», окрім гандболісток (склад команди – 11 гравчинь), здобула каратека Діана Шостак. Срібні медалі вибороли чоловіча ватерпольна команда (12 гравців) та каратист Юрій Мосійчук.

У загальнокомандному медальному заліку V Європейських Університетських Ігор-2022 у Лодзі серед 450-ти університетів 40-ка країн Старого Світу наш Університет посів високе 22-е місце. А серед закладів вищої освіти України – ми другі. Вище нас тільки Сумський державний університет, в активі якого також по два «золота» і «срібла» та ще плюс, у порівнянні з нами, чотири «бронзи». При цьому слід зазначити, що наші студенти чотири нагороди вибороли у трьох видах спорту, причому дві – у спортивних командних іграх, а сумчани всі вісім медалей здобули у дзюдо.

Найбільше нагород (13 – всі у плаванні) серед усіх університетів здобув турецький Yeditepe University – сім золотих, п’ять срібних та одна бронзова. На другому місці французький University of Lyon. В його активі також 13 медалей і знову ж таки, як і в турків, усі в плаванні – по шість золотих і срібних та одна бронзова. Замкнув першу трійку Lodz University of Technology. В активі господарів змагань вісім нагород – шість золотих та по одній срібній і бронзовій. Цікаво, що поляки, так само, як і турки й французи, усі медалі, окрім одного «золота» в карате, здобули на змаганнях з плавання.