Юлія Джима і Олена Підгрушна стартують на восьмому етапі Кубка світу з біатлону

У фінському Контіолахті вчора, 12-го березня, чоловічою спринтерською гонкою на 10 км зі стрільбою на двох вогневих рубежах розпочався восьмий етап Кубка світу з біатлону сезону-2019/2020, який завершить боротьбу за Великі кришталеві глобуси кращих стріляючих лижників планети. А сьогодні, 13-го березня, відбудеться жіночий спринт на дистанції 7.5 км. У цій гонці в складі збірної України змагатимуться і дві представниці Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського – аспірантка Олена Підгрушна та магістрантка факультету фізичної культури і спорту Юлія Джима.

Загалом боротьбу за нагороди в жіночому спринті вестимуть 97 стріляючих лижниць. Україну представлятимуть п’ятеро біатлоністок Юлія Джима (25-й стартовий номер), Анастасія Меркушина (51-й), Віта Семеренко (70-й), Олена Підгрушна (79-й) і Валя Семеренко (89-й).

Гонка розпочнеться о 16:30 за київським часом. Пряма телетрансляція на каналах UA:Перший та Eurosport.

Нагадаємо, що напередодні п’ятеро українців виступали і в чоловічому спринті. Кращим серед них був Дмитро Підручний, який, зробивши один промах у стрільбі, прийшов на фініш з 19-м результатом – 1 хвилина 13,6 секунди відставання від переможця. Артем Прима показав 22-й результат, Руслан Ткаленко – 58-й, Антон Дудченко – 72-й. Сергій Семенов – 81-й. А перемогу святкував десятиразовий чемпіон світу Йоганнес Тінгнес Бьо з Норвегії. Його час проходження дистанції – 22 хвилини 27,8 секунди (жодного промаху на двох вогневих рубежах). Другим став знаменитий французький біатлоніст Мартен Фуркад (21,1 секунди відставання, стрільба без промахів), третім – його співвітчизник Емільєн Жаклен (22,3 секунди відставання і так само стрільба без промахів).

У програмі фінського етапу Кубка світу також жіноча і чоловіча гонки переслідування, які відбудуться завтра, 14-го березня. А завершать змагання у Контіолахті в неділю, 15-го березня, одиночна змішана та класична змішана естафети.

Зазначимо, що влада Норвегії у зв’язку з епідемією коронавірусу прийняла рішення скасувати усі масові заходи з числом учасників понад 500. Таким чином, дев’ятий, заключний етап Кубка світу з біатлону у Голменколлені, який мав пройти з 20-го по 22-е березня, не відбудеться. Нинішній біатлонний сезон завершиться в Контіолахті.

«Ми на 100% підтримуємо рішення місцевої влади. Нам слід серйозно поставитися до рекомендацій та інформації, яку нам надали органи охорони здоров’я Норвегії», – заявила менеджер етапу в Норвегії Крістін Вестгрен Сетер.

Також нагадаємо, що сьомий етап Кубка світу з біатлону, що відбувся в чеському Нове-Мєсто з 5-го по 8-е березня, проходив без глядачів.