Юлія Джима – срібний призер літнього чемпіонату світу з біатлону у суперспринті

У чеському Нове-Мєсто триває чемпіонат світу 2021 року з літнього біатлону. Напередодні, 27-го серпня, було розіграно нагороди у суперспринті. У змаганнях серед жінок срібну медаль, першу для України на турнірі, здобула магістрантка Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського Юлія Джима (на фото). ТОП-25 замкнула аспірантка нашого вишу Олена Білосюк-Підгрушна.

У другий змагальний день програма чемпіонату світу-2021 з літнього біатлону в Нове-Мєсто почалася з кваліфікації суперспринту у жінок. Жіноча збірна України представлена на світовому форумі своїм основним складом, тому не дивно, що від дівчат вболівальники чекають боротьби за медалі, навіть з урахуванням того, що цілеспрямованої підготовки до цього турніру наші спортсмени не вели. В якості першого кроку – вихід у фінал п’яти з шести українок, які стартували в кваліфікації. Варто відзначити, що в жіночій частині чемпіонату найбільша кількість іменитих учасниць, а значить, ціна кожної помилки дуже висока.

Саме штраф на вогневих рубежах завадив пробитися в фінальну тридцятку Надії Бєлкіній, яка допустила три промахи. Зате однією з усього лише двох стовідсоткових снайперів гонки стала Дар’я Блашко. При цьому на десять точних пострілів вона витратила всього 49 секунд – третя скорострільність серед всіх учасниць. В результаті у Даші – сьомий результат в кваліфікації.

Швидко намагалася стріляти і Юлія Джима (другий час на вогневих рубежах), але після ідеальної стрільби лежачи на другому рубежі вона заробила три кола штрафу, проте, кваліфікувалася у фінал з 22-м результатом. Олена Білосюк-Підгрушна, Анна Кривонос та Ольга Абрамова, яка пропустила попередній сезон через народження доньки, не закрили по дві мішені і фінішували на 20-му, 29-му і 30-му місцях відповідно.Відзначимо, що по чистій швидкості всі наші дівчата виглядали не дуже впевнено – кращою в команді стала Олена Білосюк-Підгрушна, яка показала 20-й хід.

Фінал жіночого суперспринту довелося проводити в поки найскладніших погодних умовах: сильний дощ і ще сильніший вітер – гримуча суміш для літнього біатлону. Але додаткові складнощі загартовують – саме в таких умовах наші дівчата завоювали першу медаль чемпіонату світу з літнього біатлону в Нове-Мєсто.

Найбільш переконливо серед українок виглядала Юлія Джима. З першого ж рубежу вона увійшла в групу лідерів, з якої не випадала по ходу гонки. А після четвертої стрільби, коли представниці Росії Ірина Казакевич і Валерія Васнєцова, які йшли попереду, відпрацювали на двох-трьох колах штрафу, Юля обмежилася одним промахом і відправилася на дистанцію останнього кола попереду всіх суперниць.

Правда, за спиною Джими була лідер збірної Чехії Маркета Давідова, для якої траса в Нове-Мєсто – рідна, вивчена до кожного сантиметра. І через пару сотень метрів чешка вийшла вперед і до фінішу цю мінімальну перевагу не віддала. Юлія Джима принесла Україні «срібло», заробивши всього два кола штрафу – кращий результат по точності в гонці.

Дар’ї Блашко, на жаль, не вдалося підтвердити результат ТОП-10, видобутий в кваліфікації. Хоча на четверту стрільбу Даша прийшла якраз десятою, але ще два промахи в заключній стійці відкинули нашу спортсменку на 18-е місце.

Олена Білосюк і Ольга Абрамова фінішували по сусідству на 25-й і 26-й позиціях. Нарешті, Анна Кривонос відзначилася кращою в команді скорострільністю, але при цьому на вогневих рубежах залишила незакритими вісім мішеней. Як наслідок – 29-е місце. Втім, у всіх наших дівчат буде шанс поліпшити настрій собі і вболівальникам в спринті й гонці переслідування, які пройдуть сьогодні і завтра, 28-го та 29-го серпня відповідно.

БІАТЛОН. ЛІТНІЙ ЧЕМПІОНАТ СВІТУ2021

27 серпня. Нове-Мєсто (Чехія)

Суперспринт (фінал). Жінки

1. Маркета Давідова (Чехія) – (1+0+1+1) 22.43,5
2. Юлія Джима (Україна) – (0+0+1+1) +2,9
3. Ірина Казакевич (Росія) – (0+0+2+3) +6,6
...18. Дар’я Блашко (Україна) – (0+2+0+2) +1.12,5
...25. Олена Білосюк (Україна) – (1+1+1+2) +1.56,4
26. Ольга Абрамова (Україна) – (1+0+1+1) +1.58,2
...29. Анна Кривонос (Україна) – (2+1+3+2) +2.45,0

По завершенні церемонії нагородження Юлія Джима
відповіла на питання журналістів...

– Юліє, розкажіть, будь ласка, наскільки важко було адаптуватися до погодних умов під час гонки?
– Ми вже два збори потрапляємо під дощі, так що вже звикли під ними тренуватися. Але цього разу було щось незрозуміле – чи то дощ, то чи град, добре хоч в шоломах були, тому що я боялася, що він посилиться і буде дуже боляче (сміється).

Насправді, сьогодні я вперше бігла такий вид програми, раніше ніколи не стартувала в суперспринті. У Вісбадені бігла подібну гонку, але там були додаткові патрони. Зізнаюся, думала, що тут також будуть додаткові патрони, а виявляється ні, трохи здивувалася. Напевно, ще не відійшла від гонки у Вісбадені, де замість штрафного кола ти стоїш і відпочиваєш 10 секунд, а тут кожен промах потрібно відпрацювати (сміється). У Вісбадені мені сподобався формат гонки, коли в перший раз там бігла, трохи перебрала з навантаженнями на кваліфікації, і фінал мені дався важко. Зараз я вже розумію, що на кваліфікації не потрібно було на стільки сильно викладатися (посміхається), адже йшла ще й друга гонка. Якщо говорити про суперспринт, то ця гонка трохи інша, незвична для нас, тому що велика кількість спортсменів високого класу і всі результати в секундах, тому якщо ти хочеш потрапити в фінал, то цю кваліфікацію важко пройти просто пішки, не докладаючи зусиль. Потрібно дуже грамотно розподілити сили, а це складно зробити. Слава Богу, сьогодні на фінал мені сил вистачило.

– Що можете сказати про останнє коло, здавалося, що ви дійсно виглядали дуже сильно. Яким воно було для вас насправді?
– У нас тільки закінчився збір в Антхольці, він був дуже важкий. Три тижні у нас були дуже сильні навантаження і лише один день відпочинку. Плюс до цього, у мене були переїзди у Вісбаден. Тому, на завантаженні, звичайно, немає тієї свіжості, на якій на останньому колі можна боротися з Маркетою Давідовою (посміхається). Я намагалася, пробувала, але все ж трішки не вистачило.

– У фіналі ви чудово впоралися зі стрільбою, як почувалися на вогневому рубежі?
– Важко було працювати, тому що вітер весь час змінювався – то ліворуч, то праворуч: на кваліфікації напрямок був один, під час пристрілки інший, а під час гонки вітер взагалі задував з третьої сторони. На лежці вдалося з ним впоратися, але на стійці один раз сама смикнула постріл, а другий промах зніс порив вітру.

– Що для вас означає ця медаль?
– Я дуже рада, тому що я не частий учасник літніх чемпіонатів світу, адже ролери – це не мій коник (посміхається). Я завжди радію медалі навіть на літньому чемпіонаті України, не кажучи вже про літній чемпіонат світу, тому що кожна медаль на ролерах мені дається важко. За значущістю, ця медаль для мене, як і зимова, хоча тут і не беруть участі багато топових спортсменів. Я знаю, що багато хлопців та дівчат готуються саме до цього чемпіонату, а основна українська жіноча команда конкретно до світової першості не готувалася.

– Я так розумію, що ви плануєте бігти всю програму, всі три змагальних дня. Після таких зборів, плюс гонок у Вісбадені запас сил ще є?
– Не знаю, подивимося, сама не знаю (сміється). Подивимося також, яка погода буде, але скажу чесно, що все ж краще бігти в дощ, ніж у спеку.


За матеріалами www.biathlon.com.ua 

 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ