Юлія Джима замкнула ТОП-10 у спринті п’ятого етапу Кубка світу з біатлону

У німецькому Обергофі напередодні, 8-го січня, стартував п’ятий етап Кубка світу з біатлону сезону-2020/2021. Перший комплект нагород було розіграно у жіночій спринтерській гонці на 7.5 км зі стрільбою на двох вогневих рубежах, яку виграла олімпійська чемпіонка з Норвегії Тіріл Екхофф. Серед українок кращою була магістрантка Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського Юлія Джима, яка прийшла на фініш десятою.

Першим стартовим номерам спринту в жінок, у якому загалом змагалися 104 біатлоністки, крім боротьби з туманом, довелося ще й прокладати трасу, після свіжого снігу, що випав. Таким «першопрохідцем» в українській збірній тренери визначили наймолодшу з учасниць – Катерину Бех. Спринт для Каті склався непросто: до регламентних 7,5 кілометрів дистанції Бех додала ще 300 метрів на двох колах штрафу і в підсумковому протоколі розташувалася на 62-му місці з майже трихвилинним відставанням від часу лідера.

Основні ж претендентки на перемогу були зосереджені в другій стартовій групі. І вже перша з них Тіріл Екхофф задала темп непосильний для суперниць. До традиційної реактивної швидкості норвежка додала стовідсоткову стрільбу і після власного фінішу вже спокійно очікувала церемонію нагородження – хоча б наблизитися до результату Тіріл інші біатлоністки цього разу не зуміли.

Найближчою з суперниць Екхофф в сьогоднішній гонці переслідування стане одна з основних її конкуренток у загальному заліку Ханна Еберг. Правда, в спринті між першим і другим місцями півхвилинна «прірва» за часом, при тому що шведка також стріляла чисто. А третьою стала австрійська біатлоністка Ліза Тереза Хаузер, яка здивувала не стільки стрільбою з одним промахом, скільки відмінним лижних ходом. В нагороду Хаузер вперше у кар’єрі піднялася на п’єдестал пошани в особистій гонці Кубка світу. До цього були вісім подіумів, і навіть дві перемоги, але всі вони були здобуті в одиночних мікстах.

В українській команді кращі кондиції в першій гонці січня продемонструвала Юлія Джима. Не промахнись Юля на стійці, місце в квітковій церемонії для неї було цілком реальним. Але навіть десята позиція з колом штрафу вселяє солідний оптимізм результатом. Причому на останньому колі Джима відіграла три позиції – у зовсім не слабких суперниць, як, наприклад, француженка Анаіс Бескон і полька Моніка Хойніш.

Єдиною з наших дівчат, яка відстрілялася без штрафу, стала Дар’я Блашко. Правда, за швидкістю Даші ще належить «розкотитися» після різдвяної паузи, а тому при двох нулях вона поки заробила дев’ять кубкових очок за 32-е місце.

Ще дві наших спортсменки навряд чи зможуть записати цю гонку в актив. Аспірантка ЛДУФК Олена Підгрушна показала другий в команді хід, але на вогневих рубежах робота не задалася: промах в стрільбі лежачи і два кола штрафу в стрільбі стоячи відправили капітана жіночої збірної на 53-ю позицію. Натомість Анастасія Меркушина і зовсім промахнулася незвично багато для себе – чотири рази, і в підсумку фінішувала 92-ю.

З приємних сюрпризів знову варто відзначити білоруських дівчат. Дві з них по чистій швидкості показали результат у вісімці кращих, а Олена Кручінкіна стала найшвидшою на лижні в спринті. При цьому на останньому колі вона боролася за особистий рекорд в Кубку світу: спортсменка його буквально пролетіла – відігравши, наприклад, у переможниці спринту Тіріл Екхофф сім секунд. Правда, два кола штрафу, зароблені в стійці, залишили Кручінкіну восьмою.

Лідер Кубка світу Марте Олсбю Ройселанд також два рази заглядала на штрафне коло, через що не змогла поборотися за подіум. Однак швидкістю на дистанції норвежка спробувала мінімізувати втрати в тоталі й до фінішу зуміла піднятися до п’ятої позиції, зберігши жовтий біб лідера загального заліку. Перевага норвежки над Ханною Еберг, яка посідає друге місце, становить наразі 23 бали.

В українській команді краща, як і раніше, Дар’я Блашко, яка утримує 25-е місце. Юлія Джима за рахунок успішного спринту також впритул наблизилася до ТОП-30. У Кубку націй жіноча збірна України зберігає восьме місце.

БІАТЛОН. КУБОК СВІТУ2020/2021. П’ЯТИЙ ЕТАП

8 січня. Обергоф (Німеччина). Початок – 12:30

ЖІНКИ. СПРИНТЕРСЬКА ГОНКА НА 7,5 КМ
(два вогневих рубежі)

1. Тіріл Екхофф (Норвегія) – (0+0) 23.54,0
2. Ханна Еберг (Швеція) – (0+0) +29,6
3. Ліза Тереза Хаузер (Австрія) – (0+1) +40,2
4. Жюлья Симон (Франція) – (2+0) +44,3
5. Марте Олсбю Ройселанд (Норвегія) – (1+1) +52,6
6. Євгенія Павлова (Росія) – (0+0) +59,1
7. Маркета Давидова (Чехія) – (0+1) +59,7
8. Олена Кручінкіна (Білорусь) – (0+2) +1.00,9
9. Жюстін Бреза (Франція) – (1+0) +1.09,1
10. Анаіс Шевалье-Буше (Франція) – (1+1) +1.09,9
10. Юлія Джима (Україна) – (0+1) +1.09,9
...32. Дар’я Блашко (Україна) – (0+0) +1.52,7
...53. Олена Підгрушна (Україна) – (1+2) +2.37,3
...62. Катерина Бех (Україна) – (1+1) +2.55,2
...92. Анастасія Меркушина (Україна) – (3+1) +4.17,2

 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ