Юлія Джима завершила Кубок світу з біатлону 12-м місцем у мас-старті

У шведському Естерсунді напередодні відбулися останні гонки десятого, заключного в сезоні-2020/2021 етапу Кубка світу з біатлону. У жіночому мас-старті на 12,5 км з чотирма вогневими рубежами 12-ю серед 30-ти учасниць фінішувала єдина представниця України, яка відібралася у цю гонку, магістрантка Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського Юлія Джима.

Завершення міжнародного сезону-2020/2021 в шведському Естерсунді біатлоністам довелося чекати довше, ніж було заплановано. Шквальний вітер, який обрушився на околиці стадіону ще в суботу, до неділі посилився, і навіть поставив під сумнів проведення гонок. Але, на щастя, все обійшлося лише перенесенням стартів на більш пізній час.

Єдина українка, яка відібралася в жіночий мас-старт, Юлія Джима, проте абсолютно неймовірним чином зуміла «осідлати» цей вітер, і після двох вогневих рубежів залишалася єдиною учасницею, що обійшлася без кіл штрафу. І на виході зі стадіону компанію їй з невеликим відставанням склали лише чешка Маркета Давидова та італійка Доротея Вірер, які були з одним промахом.

Але стійка перевернула гонку з ніг на голову. Лідерам дуже не пощастило: перші спортсменки, які прийшли на третій рубіж, потрапили в сильний вітровий заряд, перечікувати який було небезпечно. Але спроба стрільби в такий порив привела до того, що практично всі лідери тут настріляли на три–чотири кола штрафу. Юлія Джима пішла на додаткові 600 метрів, після чого їй залишалося боротися лише за потрапляння в десятку найсильніших. Двома промахами обійшлася лише Доротея Вірер, але стати новим лідером гонки вона не змогла...

...Тому що через півхвилини вітер чарівним чином припинився, і друга група учасниць змогла відстрілятися в цілком комфортних умовах, і новим лідером стала Дінара Алімбекова. Доротея Вірер стала першою з тих, хто наздоганяв, хоча до вирішального рубежу білоруска організувала собі запас в 25 секунд – на одне коло штрафу.

Знову потрапивши в сильний вітер, Дінара прийняла єдине правильне рішення – стріляти швидко, незважаючи на промахи. І в підсумку навіть після трьох кіл штрафу вона на останнє коло вирушила лідером. Доротея ж спробувала зробити ставку на точність, але заради цієї ілюзорної мети принесла в жертву і швидкострільність, і гонку в цілому. Алімбекова вже майже відбігала три штрафних кола, а Доротея Вірер все стояла і стояла, не наважуючись зробити хоча б перший постріл. В результаті італійка провела на останньому рубежі 2 хвилини 15 секунд – неймовірно багато! І при цьому все одно допустила промахи трьома останніми пострілами сезону...

Зі стадіону Доро пішла аж 25-ю – без шансів на пристойні очки. А переслідувати лідера кинулися Інгрід Тандреволд з Норвегії з відставанням в п’ять секунд, і ще трохи далі – швейцарка Лєна Хеккіта німкеня Франциска Пройсс.

Норвежка з перших метрів після виходу зі стрільбища включила максимальні оберти, а ось білоруску, навпаки, сили почали залишати. І вже до середини кола Інгрід пройшла суперницю, і почала віддалятися, в результаті вигравши мас-старт з перевагою в сім секунд. Алімбекова була цілком задоволена «сріблом», а боротьбу за останню сходинку подіуму Франциска Пройсс виграла у Лєни Хеккі.

Тандреволд була додатково мотивована мінімальним шансом в боротьбі за Малий кришталевий глобус: напередодні вона входила в шістку дівчат, що мали теоретичні шанси випередити француженку Жюлью Сімон, що до того виграла два мас-старти цього сезону. Але звітну гонку француженка провалила, прийшовши до фінішу останньою з 15-а (!!!) промахами, тож Малий глобус очікував на іншу господиню.

Вигравши гонку, Тандреволд на три бали зуміла обійти Франциску Пройсс, якій третьої позиції у вчорашній гонці для Глобуса виявилося недостатньо: до перемоги в малому заліку не вистачило 4,2 секунди, які відділили німкеню від Алімбекової на фініші. Зазначимо, що Німеччина вдруге за три останні роки не завойовує перемогу ні в одному із заліків сезону.

БІАТЛОН. КУБОК СВІТУ2020/2021. ДЕСЯТИЙ ЕТАП

21 березня. Естерсунд (Швеція). Початок – 16:30

ЖІНКИ. МАС-СТАРТ 12.5 км
(чотири вогневих рубежі)

1. Інгрід-Ландмарк Тандреволд (Норвегія) – (0+1+3+1) 34:53,1
2. Дінара Алімбекова (Білорусь) – (1+2+0+3) +6,9
3. Франциска Пройсс (Німеччина) – (0+1+4+1) +11,1
4. Лєна Хеккі (Швейцарія) (2+2+1+2) +15,0
5. Уляна Кайшева (Росія) (1+1+2+1) +20,1
6. Ганна Сола (Білорусь) – (1+1+3+3) +24,9
7. Тіріль Екхофф (Норвегія) – (2+3+1+2) +29,2
8. Світлана Міронова (Росія) – (1+1+1+2) +33,3
9. Яніна Хеттіх (Німеччина) – (0+1+1+2) +35,2
10. Емілі-Аахейм Калькенберґ (Норвегія) – (0+3+2+0) +45,5
11. Деніз Херрманн (Німеччина) – (2+2+2+0) +45,6
12. Юлія Джима (Україна) – (0+0+4+1) +56,6

 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ