Юлія Джима здобула друге «срібло» літнього чемпіонату світу з біатлону

У чеському Нове-Мєсто завершився чемпіонат світу 2021 року з літнього біатлону. У заключний день світового форуму було розіграно нагороди у гонках переслідування. У змаганнях серед жінок свою другу срібну медаль здобула магістрантка Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського Юлія Джима (на фото). Аспірантка нашого вишу Олена Білосюк-Підгрушна на старт не вийшла.

Жіночий персьют в Нове-Мєсто вийшов по-справжньому захоплюючим і успішним для збірної України. Вже перший вогневий рубіж виявився дуже емоційним. Обидва лідери гонки – полячка Моніка Хойніш-Старега і чешка Маркета Давідова – заробили по два кола штрафу, що дозволило пелетону «вирівнятися»: на другому колі відразу вісім спортсменок йшли в інтервалі двох секунд.

Була в цій компанії і найкраща з українок на цьому чемпіонаті світу – Юлія Джима. І навіть промах на другому рубежі не зменшив шанси нашої олімпійської чемпіонки в боротьбі за медалі: більшість учасниць також допускали помилки і на середині дистанції Джима виявилася третьою. Попереду були лише ті, хто обидва рубежі пройшли безпомилково: словачка Пауліна Фіалкова і росіянка Тамара Дербушева.

Але після першої стійки вже Джима залишила позаду себе всіх переслідувачів. Ще один ідеальний рубіж – і Юля вирвалася в лідери, прихопивши з собою тільки Маркету Давідову. На третьому колі чешка вийшла вперед і почала диктувати темп, але збити дихання українці суперниці не вдалося – Джима не втратила самовладання і знову закрила всі п’ять мішеней. До того ж зробила це трохи швидше Давидової, заробивши двосекундний гандикап на виході зі стадіону.

У цей момент відвідало відчуття дежа-вю – саме так два дні тому ці ж суперниці йшли на вирішальне коло в фіналі суперспринту. І так само, як в п’ятницю, Давідова зуміла досить швидко ліквідувати відставання і вийти вперед. Але на цей раз українка вчепилася за суперницю мертвою хваткою і не дозволила Маркеті створити просвіт, а на останньому підйомі перед стадіоном зробила ривок і порівнялася з суперницею.

Боротьба за останнє жіноче «золото» чемпіонату світу з літнього біатлону тривала до фінішної прямої, і все ж «вирізати» фініш у Джими не вийшло. На цей раз вона поступилася менше секунди, але це «срібло» на вагу «золота» – настільки захоплюючою вийшла боротьба Юлі упродовж усієї гонки.

Ще у трьох представниць нашої команди персьют вийшов не настільки успішним. Дар’я Блашко, яка стартувала 11-ю, не зуміла чисто пройти жоден з рубежів, і в підсумку з шістьма промахами закінчила гонку на 21-й позиції. Анна Кривонос стріляла краще, на кола штрафу заходила чотири рази, і на фініші обміняла 27-у стартову позицію на підсумкову 24-у. Нарешті, Ольга Абрамова не закрила вісім мішеней і в третій гонці чемпіонату фінішувала 38-ю.

БІАТЛОН. ЛІТНІЙ ЧЕМПІОНАТ СВІТУ2021

29 серпня. Нове-Мєсто (Чехія)

Гонка переслідування. Жінки

1. Маркета Давідова (Чехія) – (2+1+0+0) 20.57,3
2. Юлія Джима (Україна) – (0+1+0+0) +0,8
3. Тамара Дербушева (Росія) – (0+0+0+0) +8,4
4. Моніка Хойніш-Старега (Польща) – (2+1+1+1) +20,6
5. Пауліна Фіалкова (Словаччина) – (0+0+1+1) +22,0
6. Світлана Міронова (Росія) – (1+1+1+0) +22,8
...21.Дар’я Блашко (2+1+1+2) +2.21,3
...24. Анна Кривонос (0+1+3+0)+2.26,0
...38. Ольга Абрамова (1+2+2+3) +4.12,1
Олена Білосюк-Підгрушна (Україна) – не стартувала


За матеріалами biathlon.com.ua 

 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ