Юлія Левченко й Олег Дорощук – переможці ХХІІ Меморіалу Олексія Дем’янюка зі стрибків у висоту

У легкоатлетичному манежі стадіону «СКІФ» Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського відбувся ХХIІ міжнародний турнір зі стрибків у висоту «Меморіал Олексія Дем’янюка – 2020». За почесні нагороди змагалися майже усі кращі легкоатлети-висотники України та гості з Туреччини.

Традиційні змагання проводяться в пам’ять відомого українського спортсмена, майстра спорту міжнародного класу, фіналіста ХХІІ літніх Олімпійських ігор-1980, володаря кращого результату (233 см) світу в стрибках у висоту сезону1981 року Олексія Дем’янюка, який трагічно загинув у 1999 році.

Перенесений через карантин з січня на лютий 22-й за ліком Меморіал Олексія Дем’янюка в столиці Галичини став одним з заключних турнірів у календарі для вітчизняних стрибунів у висоту перед чемпіонатом Європи-2021 з легкої атлетики в приміщенні, що відбудеться в польському Торуні з 5-го по 7-е березня.

До Львова приїхали дві стрибунки у висоту з ТОП-5 поточного світового рейтингу – киянки Юлія Левченко (на фото вище) й Ірина Геращенко, які тренуються в одного наставника – заслуженого тренера України Ірини Пустовойт. Цікаво, що на цьогорічних Кубку і чемпіонаті України в приміщенні 23-річна Левченко двічі обходила в підсумковому протоколі на два роки старшу Геращенко. Зокрема, у Києві, на кубковому турнірі, Юля виборола почесний трофей, а Ірина посіла друге місце. На національному чемпіонаті у Сумах атлетки настрибали на «срібло» і «бронзу» відповідно, поступившись лідеру світового сезону Ярославі Магучіх з Дніпра.

Вище за Геращенко стрибнула Левченко і на звітних змаганнях у місті Лева. Хоча майже увесьчас лідирувала саме Ірина, яка до висоти 192 см долала всі висоти з першої спроби. Левченко, навпаки, кожен раз, за винятком 183 см, використовувала по дві спроби.

Зміна лідерки відбулася на висоті 192 см. Левченко традиційно для себе у цей день подолала їх з другої спроби. Натомість Геращенко ця висота не підкорилася в жодній з трьох спроб. Уже в ранзі переможниці Юлія намагалася підкорити планку на висоті 194 см, але цього разу не склалося...

Трійку призерів з результатом 186 см доповнила 30-річна Оксана Окунєва з Полтави, яка в попередні роки чотири рази (2011, 2014, 2015 і 2016) перемагала на львівському турнірі. При цьому у 2016 році вона стрибнула на 193 см.

Зазначимо, що Левченко вдруге стала переможницею Меморіалу Олексія Дем’янюка. У 2019 році Ірина завоювала головний приз, підкоривши планку на висоті 196 см. Тим самим вона встановила новий рекорд змагань, який рік тому покращила Ярослава Магучіх – 201 см.

Вдруге виграв Меморіал Олексія Дем’янюка і 19-річний Олег Дорощук (на фото вище) з Кропивницького. Причому підопічний заслуженого тренера України Геннадія Здітовецького зробив це другий рік поспіль.

Цього разу віце-чемпіону України 2021 року (нагадаємо, «золото» виборов випускник ЛДУФК Андрій Проценко) вдалося подолати 226 см. Після цього Олег Дорощук, уже в статусі переможця, тричі штурмував планку на висоті 230 см. І в третій спробі був дуже близьким до успіху. Та рекордна для бронзового призера Юнацької Олімпіади-2018 висота поки що не підкорилися.

Додамо, що другим фінішував 21-річний стрибун із Житомирської області Дмитро Нікітін, якому підкорилися 220 см. На «бронзу» настрибав ще один представник Кропивницького – учасник ХХХІ літньої Олімпіади 2016 року в Ріо-де-Жанейро, 28-річний Дмитро Яковенко, який завершив свої виступи на висоті 215 см.