Юрій Вірт: «Вірю у свою команду і вірю, що «Верес» вийде в Першу лігу»

Рішення конференції Професійної футбольної ліги (ПФЛ) про відновлення у поточному сезоні-2019/2020 чемпіонату України серед команд Першої ліги та зупинку Другої не могло влаштувати всіх. Зокрема, треті команди друголігових груп «А» та «Б» – відповідно рівненський «Верес», головним тренером якого є випускник кафедри футболу Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського та «Альянс» з Липової Долини Сумської області – хотіли продовження турніру, бо кожен з них претендував на пряму путівку в Першу лігу. Але в підсумку отримали лише право поборотись за неї через плей-оф.

З одного боку – замість десяти ігор на шляху до своєї цілі вони отримали дві. З іншого – в цих двох іграх суперник буде в кращому становищі. Перша ліга дограватиме чемпіонат, а це означає, що її представники в поєдинках плей-оф будуть в кращому ігровому тонусі. Натомість «Верес» та «Альянс» готуватимуться до вирішальних двобоїв лише через спаринги.

«Рішення неоднозначне і до кінця не пропрацьоване. А якщо Перша ліга зупиниться, тоді як нам грати плей-оф? Питань більше, ніж відповідей. В такому форматі команди Першої та Другої ліги будуть в нерівних умовах», – прокоментував рішення президент рівнян Іван Надєїн.

Такої ж думки і головний тренер «Вереса» Юрій Вірт, який висловив незадоволенням тим, що Другу лігу вирішили не відновлювати: «Те, що дехто не може грати через фінанси – це все для слабких. Якщо не можете виконувати вимоги протоколу – можна знятись з цього розіграшу і почати вже з наступного чемпіонату. Щоб їх не викидали з ПФЛ, кому важко. Розумію, що було важко всім догодити. Вибрали нас. Але ми приймаємо це, будемо готуватись. Яке б рішення не прийняли, його треба виконувати. Хоча такого, напевно, нема ніде у світі».

Зараз гравці «Вереса» відпочивають. Команда збереться 1-го липня, пройде тестування, після чого, як і «Альянс», проведе три етапи зборів. Щоб знайти партнерів для спарингу, один з них доведеться провести за межами Рівного. Є ймовірність товариського матчу з тим таки «Альянсом».

«Не можу оцінити фізичний і моральний стан команди, бо не бачив її понад три місяці – з 14-го березня ми не тренуємось. Всі гравці індивідуально займаються вдома, як можуть підтримують свою форму. Надіємось на їхній професіоналізм, що приїдуть в нормальних кондиціях. Бо бачимо, що важко футболістам після паузи. В нас остання офіційна гра була 23-го листопада. Наступна буде рівно через дев’ять місяців. Але будемо готуватись, приводити футболістів до порядку. Вірю у свою команду і вірю, що після цього всього ми вийдемо в Першу лігу», – сказав головний тренер «Вереса».

Юрій Миколайович також повідомив, що клуб та гравці на час простою домовились про скорочення зарплати на половину – так керівництву легше вчасно все виплачувати. Повні виплати повернуться, коли команда збереться і розпочне підготовку до матчів плей-оф.

Більшою проблемою для тренера є закінчення контрактів. «Я можу приїхати, а півкоманди може не бути. Коли зберемось, будемо підписувати короткі контракти на півтора місяця. А далі будемо відштовхуватись від того, чи вийдемо в Першу лігу», – пояснив Юрій Вірт.

Нагадаємо, 11-го червня у Києві, на НСК «Олімпійський» відбулася Конференція клубів Професійної футбольної ліги, на якій вирішували долю чемпіонатів України сезону-2019/2020 серед команд Першої та Другої ліг. За її підсумками було затверджено, що з Другої ліги в Першу безпосередньо потраплять чотири клуби – по два переможці груп «А» і «В» («Нива» Тернопіль, «Полісся» Житомир, «ВПК-Агро» Магдалинівка Дніпропетровської області та «Кристал» Херсон). Ще дві команди Другої ліги, які посіли треті місця в групах («Верес» Рівне і «Альянс» Липова Долина Сумської області), зіграють матчі плей-оф з 15-ю і 16-ю командами Першої ліги. Таким чином, в наступному сезоні у Першій лізі гратиме 18 команд. При цьому з Другої ліги ніхто не вилітає.

Президент Професійної футбольної ліги Сергій Макаров ситуацію з «Вересом» та «Альянсом» прокоментував так: «Можливі суперечності є, але є і рішення Конференції, з яким клуби погодились. Тому повинні підкоритись».

Додамо, що матчі плей-оф між «Вересом» та «Альянсом» і 15-ю та 16-ю командами Першої ліги заплановані на 15-е та 19-е серпня. До цього часу потенційні учасники стиків від Першої ліги проведуть 11 офіційних поєдинків. Скільки контрольних спарингів проведуть «Верес» та «Альянс», поки невідомо.

Також нагадаємо, що старт нового сезону-2020/2021 в Першій та Другій лігах попередньо запланований на 4-е вересня.

За матеріалами ua.tribuna.com