Кирило Шевченко вийшов у суперфінал студентського чемпіонату світу зі швидких шахів

Шахісти Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського продовжують свої виступи на студентському чемпіонаті світу з шахів (First Fide World University Online Chess Championships), який триває з 13-го по 28-е березня 2021 року на базі Техаського університету долини Ріо-Гранде (США). В останній ігровий день першості зі швидких шахів порадував своїми виступами студент другого курсу нашого вишу, міжнародний гросмейстер Кирило Шевченко (на фото), який в індивідуальному заліку своєї групи посів підсумкове перше місце і тепер зіграє у «Суперфіналі шести».

Світовий студентський шаховий форум (First Fide World University Online Chess Championships), на якому грають представники нашого Університету, стартував 13-го березня з блискавичних шахів (бліц). На жаль, в індивідуальному заліку цього виду програми вибороти медалі нашим студентам не вдалося. Найбільше шансів поборотись за чемпіонство мав лідер команди ЛДУФК Кирило Шевченко, якому не висталило всього пів очка щоб зіграти у суперфіналі, в який потрапляли вісім учасників – по два лідери з кожної з чотирьох груп.

В командному заліку скласти конкуренцію, як правило американським університетам, нам також не вдалося. Серед 317-ти університетів, учасників міжнародного шахового форуму, команда нашого Університету продемонструвала такі результати: група «А» – 11-е місце, група «В» – 48-е місце, група «С» – 14-е місце і група «D» – 10-е місце.

Згідно з Регламентом чемпіонату, турнір з бліцу проходив за швейцарською системою у десять турів. Кращі чотири команди кваліфікувалися до суперфіналу, який відбудеться у найближчу суботу, 27-го березня. Контроль часу: 3 хвилини + 2 секунди за кожен зроблений хід.

В індивідуальному заліку зі швидких шахів (рапід) своїми результатами порадували Кирило Шевченко, який посів перше місце в своїй групі і кваліфікувався до суперфіналу, в який потрапило шестеро учасників (переможці кожної групи), а також Василь Медведик, який будучи в рейтингу під 54-им номером виборов високе 15-е місце.

У командному заліку наш Університет показав такі результати: група «А» – не виступав, група «В» – 28-е місце, група «С» – 2-е місце, група «D» – 3-є місце, група «Е» – 31-е місце і група «F» – 16-е місце. Попри високі місця в окремих групах, пробитись до суперфіналу за участю квартету кращих університетських команд планети, що відбудеться в заключний ігровий день чемпіонату, 28-го березня, не вдалося.

Згідно з Регламентом чемпіонату, турнір зі швидких шахів проходив за швейцарською системою у 12 турів. Контроль часу: 10 хвилини + 5 секунди за кожен зроблений хід.

Команду ЛДУФК імені Івана Боберського представляють: Любомир Волошинський, Тарас Панчишин, Тигран Григорян (випускники ф-ту ФКіС 2020 р.), Дмитро Нагорний (VІ курс ф-т ПтаЗО), Віра Сидоряк (V курс ф-т ПтаЗО), Віталій Дзюрак, Іван Рушинець, Іван Стефаник (ІV курс ф-т ФКіС), Юрій Красногор (ІV курс ф-т ПО), Зоряна Федисів (ІІІ курс ф-т ФКіС), Олег Кобасяр, Ростислав Боровець (ІІІ курс ф-т ФТЕ), Василь Медведик (ІІ курс ф-т ФКіС), Володимир Медведик, Віталій Стасюк, Максим Маслієвич, Владислав Баклажков, Станіслав Лазар (І курс ф-т ФКіС), а також лідер команди, переможець і дворазовий призер студентського чемпіонату Європи 2019, чемпіон та віче-чемпіон України 2020, член збірної команди України, міжнародний гросмейстер – Кирило Шевченко (ІІ курс ф-т ФКіС).

Слід відзначити, що команда ЛДУФК імені Івана Боберського на спортивному форумі First Fide World University Online Chess Championships, як і на Kasparov Chess Foundation University Cup є єдиним представником від України.