Клод Юнес – чемпіон України з фехтування на рапірах

У Києві триває чемпіонат України 2020 року з фехтування. Слідом за шпажистами естафету прийняли рапіристи. Золоту нагороду в особистому турнірі серед чоловіків здобув випускник кафедри фехтування, боксу і національних одноборств (завідувач – Василь Бусол) Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського Клод Юнес, натомість аспірант нашого вишу Ростислав Герцик зійшов на «бронзову» сходинку медального подіуму.

Вдало провівши кваліфікаційний груповий етап (у стартовому протоколі було 73 рапіристи) та доволі впевнено здолавши супротив своїх суперників у турі прямого вибування, Клод Юнес та Ростислав Герцик, які в національному рейтингу займають відповідно другу та третю позиції, зійшлися в очній дуелі на фехтувальній доріжці на півфінальній стадії, гарантувавши собі при цьому щонайменше «бронзу». Зазначимо, що Клод і Ростик не лише є однолітками (народилися у 1989 році), а й з перших кроків занять фехтуванням і до нині тренуються в одного тренера – заслуженого тренера України, випускника ЛДУФК Сергія Гаравського, який уже понад десять років очолює національну чоловічу команду рапіристів.

Зрозуміло, що суперники чудово знають один одного, адже лише на офіційних змаганнях з перемінним успіхом провели між собою кілька десятків боїв. Але цього разу помітною була перевага Клода Юнеса, який «переколов» Ростислава Герцика з рахунком 15:10.

Значно запеклішою була боротьба в іншому півфіналі, де зійшлися лідер національного рейтингу, 32-річний киянин Андрій Погребняк та 18-річний талант з Миколаєва Данило Ткач, який наразі замикає десятку кращих рапіристів країни. До сенсації було дуже близько, але у кульмінаційний момент вирішальну роль зіграв більший досвід столичного рапіриста, який першим наніс переможний укол – 15:14.

Однак схоже, що драматичний півфінал добряче вимотав, перш за все у психологічному плані, Андрія Погребняка. Адже у «золотій» дуелі проти Клода Юнеса він не був схожим сам на себе. А найкращим свідченням переваги випускника ЛДУФК у фіналі є підсумкові цифри на табло – 15:8. Тож чемпіоном України став Клод Юнес, «срібло» – у Андрія Погребняка, а «бронзу» розділили Ростислав Герцик та Данило Ткач.

Додамо, що у ТОП-10 особистого турніру увійшли ще два представники нашого Університету: магістрант Максим Гаравський та студент третього курсу факультету фізичної культури і спорту Ігор Юрін – у них, відповідно, восьме і дев’яте місця.

У фіналі командного турніру рапіристів, традиційно для змагань національного рівня останніх років, зійшлися збірні Києва (Андрій Погребняк, Ярослав Степура, Дмитро Чучукало, Іван Ткачук) та Львівської області, у складі якої виступали вище згадані «інфізівці» Клод Юнес, Ростислав Герцик, Максим Гаравський та Ігор Юрін.

Нагадаємо, саме у таких складах ці команди три тижні тому у Львові зустрілися в фіналі Кубка України. Тоді достатньо впевнено, з перевагою у сім уколів (43:36), звитягу здобули галичани. На жаль, оформити «дубль» (покласти до Кубка золоті медалі чемпіонату) нашим хлопцям не судилося. На своїй території столичні рапіристи зуміли взяти реванш. Щоправда, зробили це менш переконливо, вигравши з різницею тільки у два уколи – 43:41.

Додамо, що трійку призерів у командних змаганнях доповнила друга збірна Львівської області, у складі якої виступали третьокурсник факультету фізичної культури і спорту Даниїл Гойда, магістр нашого вишу Юрій Джус, випускник ЛДУФК Олексій Стрельцов та Михайло Боднар.

 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ