Команда Андрія Тлумака втратила шанс очолити турнірну таблицю Першої ліги (Фото, відео)

У середу і четвер, 24-го та 25-го червня відповідно, після тривалої, семимісячної паузи поєдинками 20-го туру поновився чемпіонат України з футболу сезону-2019/2020 серед команд Першої ліги, у складах яких грає чимало студентів і випускників кафедри футболу (завідувач – доцент Ігор Лапичак) Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, а головними тренерами луцької «Волині», «Агробізнеса» із Волочиська, львівського «Руху» та «Прикарпаття» з Івано-Франківська є Андрій Тлумак, Олександр Чижевський, Іван Федик і Володимир Ковалюк відповідно, які вищу освіту здобули у стінах нашого вишу.

Незважаючи на всі труднощі і скандали, Перша ліга сезону-2019/2020 таки повернулась на футбольні поля. Щоправда, життя внесло корективи у розклад матчів першого туру в 2020 році – з восьми матчів відбулися сім. Гру між лідером турніру, львівським «Рухом» та ще одним претендентом на підвищення у класі, «Агробізнесом» із Волочиська, перенесено на 7-е липня. Причина – у складі команди з міста Лева, в якій окрім головного тренера Івана Федика, ще троє представників ЛДУФК (центральний оборонець Ігор Дуць, який є капітаном команди, а також опорний півзахисник Ярослав Мартинюк і ще один гравець середньої ланки Мар’ян Мисик), виявлено групу гравців та лікаря з коронавірусом. А тепер про перипетії поєдинків, що відбулися.

«Миколаїв» – «Прикарпаття» – 5:1

Голи: Ковальов, 21, Кравченко, 31, Войцеховський, 35,
Кушніренко, 62 (пен.), Черепущак, 90+3 –
Дитко, 42.

У першій грі після карантину «Миколаїв» на своїй арені зіграв проти «Прикарпаття». Команди – сусіди в турнірній таблиці, яких до гри розділяли лише два пункти. Перший тайм був досить багатим на події і це могло здивувати багатьох. Особливо добре виглядали господарі, на яких двомісячний простій не сильно позначився. Вони швидко бігли в атаки і змогли забити відразу три голи до перерви. Причому перші два – близнюки: контратака, м’яч потрапляє у вільну зону на швидкого форварда, той заробляє фол біля штрафного суперника. Після цього два еталонних розіграші стандарту в пас (видно, що заготували заздалегідь) і вдале завершення спочатку від Ковальова, а потім і від Кравченка. Відзначимо, що перед другим голом «Прикарпаття» ще й залишилося у меншості (пряма червона за фол останньої надії для Бойка). В середині першої половини Войцеховський забив третій і завчасно зняв усі питання про переможця.

Незадовго до свистка на перерву гості із Західної України один гол відквитали, але відпочивати пішли явно не в найкращому настрої. Вони усвідомлювали, що врятувати їх може тільки диво. Підопічних Володимира Ковалюка вистачило рівно на 17 хвилин. А опісля Бочкур «привіз» пенальті, в ситуації, коли цього можна було і не робити. Захисник «корабелів» Кушніренко не виявив жалю, а дуже чітко виконав вирок – 4:1.

Відстаючі могли відквитати один гол, але Януш, через слизьке поле, завдав удар набагато вище воріт. Навіть погода в цей день була проти гостей. Не дуже сильно їх жалував і головний арбітр, який після грубого фолу видалив ще і Кузьмина – гості догравали вдев’ятьох. До кінця зустрічі Піцан був змушений вп’яте виймати круглого з сітки воріт – юний Черепущак ударно відсвяткував свій вихід на заміну. Фінальний свисток ознаменував заслужений розгром «Прикарпаття». «Миколаїв» здобуває перемогу, набирає 21 пункт і може себе відчувати вельми комфортно – виліт у Другу лігу їм не загрожує.

«Інгулець» – «Гірник-Спорт» – 2:1

Голи: Сітчінава, 20, Мішуренко, 84 – Хомченко, 80.

У першому матчі після карантинного рестарту «Інгулець», у стартовому складі якого на поле вийшов випускник ЛДУФК Младен Бартуловіч, у запеклій боротьбі подужав на своєму полі «Гірник-Спорт» з рахунком 2:1. «Кузня чемпіонів» (так називають господарів) розпочала матч дещо безалаберно – петрівці чи то приглядались до суперника, чи перебували думками в сплячці карантину. А «вийти з берлоги» їх змусив небезпечний момент біля власних воріт на 15-й хвилині: після скидки Євгена Лозового обвідним ударом пробивав нападник «Гірника-Спорт» Хомченко, але досвідчений кіпер Шуст впевнено приборкав м’яча.

У відповідь «Інгулець» реалізував перший же небезпечний момент: на 20-й хвилині Коваленко красиво «хляпнув» м’яча за спину захисникам, а петрівський форвард Сітчінава після опору воротаря Данковича з другої спроби таки забив – 1:0. До кінця тайму на 27-й хвилині в «Гірник-Спорту» зі штрафного сильно по центру, але передбачливо для Шуста, пробивав Лозовий, а на 39-й в «Інгульця» вдруге міг відзначитись Сітчінава, однак цього разу воротар Данкович таки врятував, а добивання Коваленка було невдалим.

У другій половині зустрічі активності в атаці команді з Полтавщини додав вихід на поле Чередниченка замість Твердохліба, який декілька разів турбував захист «Інгульця» у першій половині зустрічі, але став непомітним у другому таймі.

Як сніг на голову для «Інгульця» був гол команди Жабченка: після дальнього навісу Лозовий обігрався з Хомченком, зилишивши поміж себе трьох гравців Інгульця, і форвард «Гірника-Спорт» забив гол – 1:1. Однак за чотири хвилини, також після навісу, тепер уже з кутового, швидше за воротаря Данковича на м’ячі опинився Мішуренко, який вколотив м’яча у сітку – 2:1.

До кінця гри «Гірник-Спорт» вимушено поспішав, а «Інгулець» на 90+1-й хвилині міг ще раз забити, однак Щедрий зі штрафного влучив у поперечку.

«Кремінь» – «Минай» – 1:0

Гол: Сула, 59.

Гра на моменти багата не була. На правах фаворита «Минай», у стартовому складі якого вийшли Олег Голодюк і Андрій Ткачук, кожен з яких одну з двох своїх вищих освіт здобув у стінах нашого Університету, більше володів м’ячем і частіше пробивав по воротах, але кіпер господарів Олійник надійно діяв до перерви. В цілому можна сказати, що закарпатці домінували, так що нульовий результат першого тайму був цілком закономірним.

У другій половині гості стали атакувати ще більш акцентовано, але більш гострими були якраз «укуси» господарів на контратаках. Оживив гру підопічних Сергія Свистуна Бафталовський, який з’явився на полі відразу після перерви. Саме він протягнув м’яча через півполя і віддав пас на Сулу, який пробив повз голкіпера і відсвяткував «лотосом» у стилі Ерлінга Холланда.

Методичні спроби «Миная» відігратися все більше віяли безнадією. «Кремінь» оборонявся не тільки числом, але й умінням, не забуваючи при цьому навантажувати редути суперника власними контратаками. Підсумкова поразка опустила команду Василя Кобіна на шосте місце і тепер вона віддалилася від статусу «фаворита» в боротьбі за путівки в УПЛ.

«Оболонь Бровар» – «Авангард» – 1:1

Голи: Слободян, 78 (пен.) – Лобов, 27.

Нереалізовані пенальті «Авангарда»: Нехтій, 48 (воротар),
Собко, 88 (воротар).

Київська «Оболонь Бровар» була фаворитом домашнього матчу з «Авангардом» із Краматорська. Але максимум очок набрати не змогла. Та й за нічию повинна дякувати своєму голкіперу, який «взяв» два пенальті!

«Пивовари» явно провалили дебют зустрічі, під час перших тридцяти хвилин в атаці можна було побачити виключно краматорчан, які традиційно сподівалися на стандарти і флангову гру. Саме в звичному стилі підопічні Олександра Косевича й відкрили рахунок: Сухаров навісив з правого флангу, а Лобов точно пробив головою – 0:1.

У кінцівці першого тайму моменти почали виникати і біля воріт Денчука. Особливо активним був у господарів Мединський. Проте, в дебюті другого тайму міг подвоїти рахунок «Авангард». Однак Нехтій пенальті не забив. Зате Слободян повторювати його помилок вже не став і в дещо знущальному стилі, але все ж пробив Артура Денчука ближче до кінцівки зустрічі.

На останніх хвилинах ніхто не хотів ризикувати, але все ж арбітр знову вказав на позначку в штрафному майданчику «Оболоні Бровара». М’яч встановив Собко, який вийшов на заміну в другому таймі, але і з його ударом впорався кіпер «пивоварів» Федорівський! По правді кажучи, і Нехтій, і Собко пробивали нехитро, по центру воріт. Але все ж не варто применшувати і заслуг молодого воротаря киян, який все ж реагував по ударах.

«Металіст 1925» – «Металург» – 2:0

Голи: Романов, 45+1, Ямполь, 53.

Не виникло проблем у харків’ян в поєдинку з суперником із Запоріжжя. Хоч і «Металург» показав дещо в атаці. Правда забити це не допомогло. До перерви краще виглядав «Металіст 1925». Особливо активними були Фрейтас і Дмитренко. Але забити зумів Романов, який уже на 1-й компенсованій хвилині реалізував свій шанс зі штрафного – 1:0. Удар не був небезпечним, але Котляров допустив явну помилку, не зумівши зафіксувати м’яча після сильного удару півзахисника господарів.

Уже в дебюті другого тайму підопічні Андрія Демченка, який керував діями команди з трибун, подвоїли свою перевагу. Дмитренко пройшов і вдарив по воротах, захисники цю спробу заблокували, але м’яч по-зрадницьки відскочив до Ямполя. Ярослав гравець технічний і йому не склало труднощів вразити верхній кут, нехай і з вельми гострого кута – 2:0. «Металург» з усіх сил намагався принаймні забити гол престижу. Але зробити цього так і не зумів.

«Балкани» – «Черкащина» – 1:0

Гол: Фаюк, 85.

Дуже сильно видозмінилися склади команд у порівнянні з останніми офіційними іграми. Причому з обох сторін були футболісти, які в очному матчі першого кола захищали честь протилежних таборів. До того ж Фаюк і Захаревич навіть на полі регулярно перетиналися, оскільки перший грав правого вінгера у господарів, а другий лівого хавбека в складі гостей.

Відносно самого матчу – це була типова розбірка аутсайдерів, у якій видовищність поступилася місцем у авангарді глядацької уваги морально-вольовим і бійцівським якостям. Перший більш-менш небезпечний момент створили «Балкани» в середині першого тайму, але удар Юречка головою виявився неточним. Намагалися щось придумати бразильські легіонери господарів, але було неозброєним оком помітно їх непорозуміння зі старожилами зорянської команди.

Гра дещо пожвавилася після перерви і «Балкани» навіть забили гол. Але порушили при цьому правила і взяття воріт було закономірно скасовано. Незабаром, правда, Юречко придумав проблеми своїй команді на рівному місці і зробив фол останньої надії, за який був вилучений. За мотивами цього епізоду пішов на трибуни і головний тренер господарів Андрій Пархоменко.

«Черкащина» проявила активність біля чужих воріт в кінцівці, але забити переможний м’яч так і не змогла. А незабаром пішов з поля і захисник в їхньому складі – Лухтанов отримав повторне попередження. В цілому по настільки блідій грі будь-який інший результат, окрім нульової нічиєї, був би незакономірним. Проте, сталося осяяння у Фаюка, який як ніхто інший хотів засмутити воротаря колишньої команди, судячи з бурхливої радості вінгера господарів. Таким чином, вже в дебютному матчі за «Балкани» Фаюк став героєм і приніс своїм партнерам три очки.

«Чорноморець» – «Волинь» – 5:2

Голи: Авагімян, 44, Клименко, 48 (пен.), Янаков, 73, Яловенко, 85, 90+1 –
Волишинович, 18, Климець, 84.

Матч, який міг і не відбутися. За кілька днів до гри стало відомо про проблеми «Волині», кілька представників якої захворіли COVID-19. Благо, все виявилося не настільки страшним і футбол в Одесу, нехай і з невеликою затримкою – на одну добу, але повернувся.

Обидві команди мали свою мотивацію. Господарі проводили перший матч під керівництвом нового тренера – Сергія Ковальця. Не було ніяких сумнівів, що досвідчений наставник хоче якомога краще почати свій шлях в Одесі. А ось «Волинь», у стартовому складі якої вийшов на поле й випускник ЛДУФК Амбросій Чачуа (ще один колишній студент нашого вишу Ігор Карпенко не грав через травму), продовжує боротьбу за УПЛ і будь-яка втрата очок може стати фатальною.

Віддамо належне одеситам, які провели розкішний перший тайм. Хороша гра кіпера волинян Літовченка на стрічці і слабка реалізація форвардів не дозволили «Чорноморцю» до перерви забити більше одного гола. Чого тільки вартий епізод за участю Клименка і Брагара, коли рахунок міг бути відкритий двічі. Не варто забувати і про декілька непоганих ударів Хамелюка.

Але якщо в атаці «Чорноморець» грав непогано, то в захисті їхні проблеми залишилися на місці навіть після зміни тренера. Форвард «хрестоносців» Волошинович запресингував, забрав м’яч, потім спокійно протягнув його до штрафної зони і завдав влучного удару в дальній кут – 0:1. Після цього «Волинь» віддала супернику ініціативу, за що поплатилася перед самою перервою – потужний постріл з 20-ти метрів від Авагімяна залишив Літовченко не при справах – 1:1. Відпочивати команди пішли при рівному рахунку.

Можливо, у другому таймі гості грали б більш активно. Можливо, наставник «хрестоносців» зробив би кілька замін, які обернули б гру на їх користь. Але одна помилка знищила практично всі їхні надії на підсумкову перемогу. Причому не до кінця ясно, чия це була похибка – захисника чи арбітра. Футболісти «Волині» проґавили вихід Лиховідька один на один, після чого він був збитий у штрафному суперника. Рішення судді – пенальті і видалення Цюпи. Після перегляду повтору важко дати відповідь, чи був в цьому епізоді фол. Клименчук ідеально реалізував вирок арбітра – 2:1.

У меншості «Волинь» не змогла прийти до тями. Кілька разів гості могли створювати моменти, але невдалі дії в останній стадії, особливо це стосувалося іранця Сіаваша, псували всі їхні починання. А ось одесити забили третій гол. Забили, знищивши останню надію гостей. Янаков, який по ходу матчу вийшов на заміну, вдало зіграв у штрафному після прострілу з флангу – 3:1.

За п’ять хвилин до перерви гості один гол відіграли (3:2), але через секунд 30 голкіпер волинян Літовченко вирішив зіпсувати про себе гарне враження, вибігши з воріт на перехоплення м’яча. Як підсумок, його без проблем обіграв Яловенко і відправив круглого в порожні ворота – 4:2. А останню крапку в грі, уже в компенсований арбітром ігровий час, поставив той таки Яловенко, який увірвався справа у карний майданчик і поцілив у ближній нижній кут. 5:2 – переконливий дебют Сергія Ковальця на посаді керманича «моряків».

Що стосується «Волині», то команда Андрія Тлумака, якому асистує його тезка Сапуга, який так само вищу освіту здобув у нашому Університеті, впустила можливість очолити турнірну таблицю і тепер займають лише п’яте місце. Але основна боротьба – ще попереду.