Команда Євгена Абаджана здобула перший бал у хокейній УХЛ

У шостому турі регулярної першості чемпіонату Української хокейної ліги сезону-2020/2021 відбулося київське дербі – «Крижані Вовки», в складі яких грає студент кафедри зимових видів спорту (завідувач – доцент Орест Стефанишин) Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського Євген Абаджан, зустрілися з «Соколом».

До столичного дербі «Крижані Вовки» підійшли не тільки в статусі аутсайдера, а й з сиротливим «0» у графі набрані очки в турнірній таблиці. У чотирьох поєдинках поспіль зі старту сезону вони кожен раз поступалися суперникам в основний ігровий час. Зазнали поразки Євген Абаджан та його партнери і в звітній зустрічі, але цього разу це сталося в овертаймі, тож «вовки» нарешті відкрили лік своїм заліковим балам.

Зазначимо, що перевести гру в додаткові п’ять хвилин підопічним Євгена Каштанова вдалося за 59 секунд до завершення третього періоду. Та на більше їх не стало: на 3-й хвилині овертайму крайній форвард другої трійки нападу «Сокола» Михайло Сімчук самотужки пройшов через увесь ігровий майданчик, переграв голкіпера «Крижаних Вовків» Андрія Стельмаха і в такий спосіб приніс звитягу своїй команді з мінімальним рахунком 5:4 (2:1, 0:1, 2:2, 1:0).

Шайби у «соколят» закинули Денис Гончаренко (07:55), Ілля Олендаренко (10:11), Богдан Ступак (43:15), Антон Рубан (51:47), Михайло Сімчук (62:05); у «вовків» – Сергій Ємелін (02:33), Кирило Маландін (35:12), Микита Жигалов (47:13), Сергій Сурін (59:01).

В іншому матчі понеділка чинний чемпіон ХК «Кременчук» на домашньому льоду приймав «Білий Барс» з Білої Церкви. Інтрига в грізберігалася дві третини протистояння: на другу перерву суперники пішли за рахунку 5:3 на користь господарів. Але у третьому періоді закидали виключно «містяни», які у підсумку довели свою перевагу до п’яти шайб – 8:3(2:1, 3:2, 3:0).

У складі «Кременчука» шайби закинули Микола Кисельов (дві – 09:36, 32:00), Олександр Коробов (дві – 14:06, 59:58), Дмитро Созонов (24:32) та Андрій Денискін (три – 27:17, 51:20, 55:05). За команду з Білої Церкви влучними кидками відзначилися Артем Грабовецький (19:36), Роман Благий (25:12) і Дмитро Даниленко (29:57).

Попередній, п’ятий тур ознаменувало перше в історії українського хокею донбасівське дербі, у якому в очному протистоянні зійшлися новостворені клуби – «Маріуполь» і «Краматорськ». А вчора, 10-го листопада, на тому таки катку нової арени Mariupol Ice Center також вперше відбулося ще одне аналогічне дербі, в якому «Маріуполь» приймав донецький «Донбас».

Гості повністю виправдали статус явного фаворита, здобувши перемогу з переконливим рахунком 7:1 (1:0, 3:0, 3:1). Зауважимо, що свою єдину шайбу підопічні легенди вітчизняного тренерського цеху Олександра Сеуканда закинули лише тоді, коли програвали з різницею у п’ять шайб.

У переможців шайби на свій рахунок записали Максим Разумов (05:45), Єгор Кутугін (22:03), Олег Шишлянніков (дві – 24:59,57:12), Віктор Туркін (36:52), Андрій Бірюков (44:11) і Євген Монс (53:19); у переможених – Кирило Бондаренко (49:03).

Як і в понеділок у київському дербі, лише в овертаймі визначився переможець у вчорашній грі в Херсоні, де новачок УХЛ ХК «Краматорськ» гостював у тамтешнього «Дніпра» із ще двома студентами третього курсу факультету фізичної культури і спорту ЛДУФК у складі – захисником Євгеном Ратушним і нападником Владиславом Брагою.

Гра на ковзанці «Фаворит-Арени» тримала всіх у напрузі з першої до останньої секунди матчу. У підсумку «щуки» таки дотиснули гостей і в дуже напруженому та видовищному поєдинку здобули свою третю перемогу в регулярному сезоні, але зробили це тільки в овертаймі – 6:5 (1:0, 3:2, 1:3, 1:0).

Додамо, що у «Дніпра» голи забивали Павло Воробйов (двічі – 18:59, 56:39), Олександр Швецов (29:06), Денис Макаров (34:54) та Євген Гасніков (37:39, 64:05); у «Краматорська» – Айнарс Подзіньш (29:54), Едуард Гринь (31:05), Андрій Жвачкін (двічі – 45:31,55:24) і Микола Столяренко (52:46).