Команда сестер Музичук – віце-чемпіон Європи-2019 серед клубів

У Чорногорії, в місті Будва завершився клубний чемпіонат Європи з шахів серед чоловіків та жінок. Команда Київської шахової Федерації, за яку виступали випускниці Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського сестри Анна та Марія Музичук, у жіночому турнірі здобула «срібло».

Відразу зазначимо, що у третьому турі відбувся один з ключових матчів. Команда сестер Музичук грала з неодноразовим переможцем клубних чемпіонатів континенту – колективом з Монте-Карло. Сказати, що це був напружений матч – не сказати нічого. На кожній шахівниці суперниці билися несамовито. І так склалося, що на перших трьох шахівницях сестри Анна й Марія Музичук та казахський легіонер українського клубу Жансуя Абдумалік зіграли внічию. Усе вирішувалося в партії Юлії Осьмак. Киянка мала виграшну позицію, проте потрапила до цейтноту. Крім того, вона зробила хід, який призвів до втрати фігури. Здавалося б, усе. Програш зустрічі та матчу? Та ні. Юля зібралася і буквально на характері врятувала партію і матч – 2:2.

Потім київська команда здобула впевнену перемогу над азербайджанським клубом – 3:1. І одразу ж прикра нічия з чеською командою «АВЕ Нові-Бор». Марія Музичук, яка на першій шахівниці грала просто блискуче, і в цій зустрічі (проти Поліни Шувалової) мала кращі шанси. Та несподівано припустилася фатальної помилки і програла. Також поступилася й Абдумалік. Зусиллями Анни Музичук та Юлії Осьмак українкам вдалося врятуватися – 2:2. У передостанньому раунді суперницями українок були шахістки з грузинської команди «Нона». На жаль, цей матч українській команді не вдався: сестри Музичук досягли лише нічиїх, а Жансуя та Юлія поступилися. У підсумку – 1:3. Після цієї невдачі шанси на перемогу були вже втрачені. Але друге місце команда Києва посіла дуже впевнено, перемігши в останньому матчі італійську «Каїсу» – 3:1. Звитяги білими здобули Марія Музичук та Абдумалік.

Підсумки турніру у жінок: 1. «Нона» – 11 очок, 2. «Київська шахова Федерація» – 10, 3. «Монте-Карло» – 10.

Результати шахісток срібного призера, команди «Київська шахова Федерація»: Марія Музичук – 5 очок із 7-ми, Анна Музичук – 4 з 7-ми, Абдумалік – 3,5 з 7-ми, Осьмак – 2,5 з 4-х, Інна Гапоненко – 1,5 з 3-х. Тренери команди: Володимир Баклан та Михайло Бродський.

У чоловіків переможцем став клуб з італійської Падови – 14 очок з 14-ти, другим фінішував чеський «АВЕ Нові-Бор» – 12, третім – «Мідний вершник» із Санкт-Петербурга – 11.


За матеріалами ukrinform.ua 

 

Назад

НАВІГАЦІЯ ПО САЙТУ