Команда Володимира Шарана здобула другу перемогу з великим рахунком в УПЛ

Минулими вихідними, 26-го та 27-е вересня, було зіграно усі сім матчів третього туру ювілейного, 30-го за ліком чемпіонату України з футболу сезону-2020/2021 за участю 14-ти клубів Прем’єр-ліги, в складах десяти з яких грають студенти і випускники кафедри футболу Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, а в «Олександрії», «Маріуполі» та «Русі» головними тренерами працюють Володимир Шаран, Остап Маркевич та Іван Федик відповідно, які вищу освіту здобули в нашому виші.

У суботу, 26-го вересня, відбулися три матчі четвертого туру української Прем’єр-ліги. Усі вони розпочалися із хвилини мовчання в пам’ять про загиблих у катастрофі АН-26 на Харківщині.

Стартовий поєдинок туру проходив у Києві – за домовленістю сторін «Минай» приймав «Динамо» на столичному НСК «Олімпійський». Кияни минулого тижня провели непросту виїзну гру в Генті, тому, тримаючи в голові матч-відповідь, Мірча Луческу вдався до ротації. Порівняно з поєдинком Ліги чемпіонів місце у стартовому складі зберегли лише чотири гравці.

На 10-й хвилині міг відкривати рахунок Циганков, проте не влучив у ворота з «неробочої» правої. А невдовзі трапився ключовий епізод матчу – Павліш завалив Супрягу під час виходу форварда віч-на-віч із голкіпером, у результаті чого «Минай» залишився в меншості. Динамівці пробивали пенальті, але з ударом Вербіча у правий нижній кут Попович упорався.

Ближче до завершення першого тайму чисельна перевага киян усе ж далася взнаки. Спершу Супряга головою пробив поруч зі стійкою, а потім на 36-й хвилині Андрієвський вивів біло-синіх уперед після скидки п’ятою від того самого Супряги. Для Олександра цей гол став першим за «Динамо». Незабаром номінальні гості подвоїли свою перевагу – Вербіч після сольного проходу закрутив м’яч у дальню стійку, а першим на добиванні опинився Циганков.

На початку другого тайму чудовий момент втратив Шапаренко, проте згодом Микола виправився, віддавши асист на Вербіча, який увірвався до чужого штрафного та перекинув воротаря. А на 71-й хвилині «Минай» пропустив і вчетверте: після непоганої перепасовки м’яч опинився в Миколенка, після прострілу якого Матіч забив у власні ворота. У підсумку динамівці здобули впевнену перемогу з рахунком 4:0, продовживши свою безпрограшну серію під керівництвом Мірчі Луческу до семи матчів.

У матчі «Ворскла» – «Маріуполь» гра була рівною, команди створили кілька небезпечних моментів, проте забитих голів глядачі не побачили. Наприкінці зустрічі господарі були ближчими до перемоги, проте один удар Пердути відбив Гальчук, а після іншого м’яч пролетів над поперечиною. Зазначимо, що маріупольці завершували поєдинок удев’ятьох – Кащук залишив поле через травму, а Петерман заробив вилучення.

В останній грі суботи «Олександрія» одержала впевнену перемогу, завершивши невдалий для себе період. Уже з перших хвилин матчу з «Дніпром-1» підопічні Володимира Шарана заволоділи ініціативою й забили швидкий м’яч – Безбородько з лету здорово приклався до м’яча на правому краю штрафного. Невдовзі Сарнавський виручив після подвійного моменту в Третьякова й Сітала. А на 37-й хвилині господарі подвоїли перевагу – Третьяков бездоганно виконав штрафний.

У другому таймі ситуація на полі не змінилася, дніпряни майже нічого не змогли протиставити суперникам. Олександрійці довели справу до розгрому: спершу після стандарту м’яч відскочив від Сватка у ворота його команди, а згодом чудовий удар з ходу після скидки Сітала вдався Лучкевичу. Під кінець зустрічі Адамюк влучним пострілом з-за меж штрафного скоротив розрив у рахунку. Навряд чи новий головний тренер «Дніпра-1» Ігор Йовічевіч очікував на такий дебют на чолі команди.

У неділю, 27-го вересня, відбулася решта поєдинків четвертого туру Прем’єр-ліги, участь у яких узяли представники України в єврокубках. Розпочався ігровий день упевненою перемогою «Зорі» у Львові над однойменним клубом, ослабленим відсутністю на тренерському містку Георгія Цецадзе. Уже за перші п’ять хвилин луганці забили двічі – Юрченко відзначився дальнім пострілом не без помилки голкіпера Літовченка, а Громов зіграв на добиванні після відбитого удару Кабаєва.

Ще до перерви гості зробили свою перевагу великою. Громов забив після кутового, а потім дублем вистрілив екс-гравець збірної України Гладкий. Замкнувши передачі Кочергіна та Фаворова, 33-річний форвард оформив свої перші голи за «Зорю». Після цього підопічні Віктора Скрипника заграли по рахунку, а «Львів» свої шанси скоротити відставання не використав. Найкращий момент мав Шина, але влучив у стійку. Тож 5:0 – луганці здобувають першу перемогу в Прем’єр-лізі.

Не найпростішу звитягу здобув «Шахтар», який перед цим утратив чотири очки у двох матчах. Порівняно із грою проти «Руху» Луїш Каштру зробив п’ять змін в «основі». Зазначимо, що сьогодні в зустрічі з «Олімпіком» не могли допомогти гірникам травмовані Степаненко та Коноплянка, а також дискваліфікований Бондар.

Перший тайм пройшов за помітної переваги «Шахтаря», проте забити йому не вдалося. Кичак виручив після ударів Додо та Алана Патріка, а після пострілу Марлоса по порожніх воротах голкіпера «Олімпіка» підстрахував захисник. Гості відповіли непоганим ударом головою від випускника ЛДУФК Лебеденка, з яким упорався Пятов. Незадовго до перерви Корнієнко заробив для помаранчево-чорних пенальті, проте Кичак у дуелі нервів переграв Алана Патріка.

У другій половині поєдинку чемпіони України продовжили тиснути. Постріл Тайсона прийшовся вище, Кичак видав ще кілька сейвів, проте врешті-решт «Олімпік» пропустив, причому двічі за короткий час. Спершу Коваленко замкнув простріл Корнієнка зліва, а згодом Мораєс скористався проникаючим пасом Майкона. Номінальні гості могли відіграти один м’яч, проте Пятов упорався із пострілом Чогадзе. У підсумку гірники не тільки здобули першу перемогу із серпня, а ще й уперше в сезоні не пропустили.

У заключних двох матчах туру наші єврокубкові бійці приймали двох новачків еліти. «Десна» невдало дебютувала в Лізі Європи, поступившись на виїзді «Вольфсбургу». На поєдинок із «Рухом» Олександр Рябоконь освіжив стартовий склад чотирма новими виконавцями. Чернігівці повели в рахунку після удару Тотовицького з пенальті, призначеного за гру рукою. Усередині першого тайму Климчук після флангової подачі відновив паритет, проте незадовго до перерви Дегтярьов скористався чудовим проникаючим пасом Тотовицького – 2:1. У другій половині зустрічі «Десна» створила ще кілька небезпечних моментів й у підсумку зуміла збільшити свою перевагу до 3:1 після голу Будківського, який вийшов на заміну.

Єдиним серед українських учасників єврокубків сезону-2020/2021, хто не переміг у цьому турі, був «Колос». Ковалівський колектив у четвер, 24-го вересня, провів 120 хвилин проти хорватської «Рієки» на важкому газоні, тож Руслан Костишин не міг обійтися без масштабної ротації. У матчі з «Інгульцем» вистачало боротьби, чого не скажеш про небезпечні моменти. Під кінець поєдинку могли забити обидві команди, проте в підсумку голів уболівальники так і не побачили – 0:0.