Команди Олександра Чижевського і Юрія Вірта – у ТОП-3 Першої ліги

У чемпіонаті України з футболу сезону-2020/2021 серед команд Першої ліги, в більшості з яких грають студенти та випускники Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, а в «Агробізнесі» з Волочиська, рівненському «Вересі» та «Прикарпатті» з Івано-Франківська головними тренерами працюють Олександр Чижевський, Юрій Вірт і Руслан Мостовий відповідно, які вищу освіту здобули у нашому виші, у п'ятницю, 20-го листопада, було зіграно сім з восьми матчів 14-го туру.

У 14-му турі чемпіонату України з футболу серед клубів Першої ліги мали відбутися вісім поєдинків. Однак напередодні матчу «Волинь» – «Прикарпаття» в івано-франківській команді стався спалах коронавірусу. Позитивні тести здали відразу 25 футболістів, і Професійній футбольній лізі (ПФЛ) довелося терміново вносити корективи.

А потім невтішні новини надійшли з табору «Чорноморця», де на самоізоляції опинилися вісім футболістів, і тому до Сум на протистояння з «Альянсом» вирушили тільки 13 одеських гравців. Дебют поєдинку був за «моряками», уже на 17-й хвилині міг вивести свою команду вперед Артур Авагімян, проте він не реалізував пенальті. Поступово гра вирівнялася, гольові моменти почали виникати й біля воріт гостей. Усе ж, до перерви рахунок не було відкрито. У другому таймі всі зусилля суперників уразити ціль були марними, і їм нічого не залишалося, як підписати мирну угоду – 0:0.

Загалом звітний тур пройшов під диктовку гостей, які відсвяткували відразу п’ять вікторій! Найдраматичніше розгорталися події в Горішніх Плавнях, де «Гірник-Спорт» приймав столичну «Оболонь». У середині першого тайму киянин Максим Покотилюк змусив капітулювати воротаря господарів. Проте після ударів Дмитра Семеніва на 57-й хвилині та Юрія Батюшина на 80-й уже «Гірник-Спорт» був попереду – 2:1. Слід віддати належне керманичу пивоварів Павлу Яковенку, який угадав із заміною: Олексій Щебетун оформив «дубль» упродовж двох хвилин наприкінці протистояння. Тож «пивовари» повертаються додому з дуже важливими трьома очками.

Доволі неочікувано харківський «Металіст 1925», який усіма силами прагне здобути путівку в елітний дивізіон вітчизняного футболу, удома поступився «Кременю» і значно погіршив свої шанси на підвищення в класі.

А честь команд, що грали вдома, найкраще відстояв волочиський «Агробізнес», який методично розхитував оборонні порядки сусідів із Тернополя й записав до свого активу ефектну звитягу з рахунком 4:0. Одного разу у складі команди Олександра Чижевського відзначився й Руслан Черненко, який із вісьмома забитими м’ячами очолює гонку серед бомбардирів.

ФУТБОЛ. ПЕРША ЛІГА-2020/2021. 14-й ТУР

«Волинь» – «Прикарпаття» – не відбувся

«Агробізнес» – «Нива» – 4:0
Голи: Семенець, 26, Романюк, 35, Черненко, 63 (пен.), Петров, 90+4.

«Кристал» – «ВПК-Агро» – 1:2
Голи: Барський, 44 – Барський, 6 (авт.), Будняк, 86.

«Авангард» – «Верес» – 1:2
Голи: Лобов, 73 – Шестаков, 60, 88.

«Гірник-Спорт» – «Оболонь» – 2:3
Голи: Семенів, 53, Батюшин 80 – Покотилюк, 35, Щебетун, 86, 87.

«Полісся» – «Миколаїв» – 1:3
Голи: Галенко, 59 – Одарюк, 16, 43, Вітенчук, 76.

«Металіст 1925» – «Кремінь» – 0:1
Гол: Сорокін, 64 (пен).